Како да направите webmoney паричник. Како да креирате паричник за Webmoney? Видео инструкции

 1. Како да креирате паричник на WebMoney
 2. WebMoney Wallet
 3. Корисно
 4. Зошто ви е потребен електронски паричник?
 5. Регистрирајте се во WM
 6. Креирање на паричник
 7. Заклучок
 8. Како да го користите е-паричникот?
 9. Како да добиете e-паричник Webmoney?
 10. Како да креирате онлајн паричник Qiwi?
 11. Како да креирате Yandex e-паричник?

Здраво пријатели. За да заработите пари на интернет, да правите разни набавки преку интернет, да плаќате разни сметки итн., Треба да креирате WebMoney паричник . И во овој напис, од видео упатствата ќе научите како да креирате паричник на WebMoney , што треба да направите и како да го направите тоа. Прочитајте ги сите детали и видете подолу во видео лекциите. Ајде да одиме:

Како да креирате паричник на WebMoney

За да започнете, за да креирате паричник на WebMoney ќе ви треба линк до самиот сайт. Постои линк, сега можете да кликнете на него за да дојдете до веб-страницата на WebMoney. И потоа следете ја следната видео лекција и направете се што е прикажано на неа:

И тука се сите видео лекции зад себе. Сега веќе треба да се создаде вашиот WebMoney паричник. Ќе ти кажам малку за него:

WebMoney Wallet

Овој е-паричник е апсолутно неопходен за секој кој ќе ја започне кариерата за да заработи пари на Интернет или кој само ќе заработи пари на Интернет. Не е важно. Важно е дека ќе ги добиете сите пари што ќе ги заработите на овој паричник . И ова е главната функција на паричникот.

Исто така, со помош на електронски паричник, можете да ги повлечете и да ги заработите парите на вашиот паричник. Има многу начини: постојано можете да ги повлекувате парите банкарска картичка (Јас лично го правам овој пат) или префрлање на банкарска сметка, како и пари преку специјални менувачи, поштенски налози и на други начини, а да не зборуваме за полнење на мобилен телефон, плаќање комунални услуги и слични работи.

Можете исто така да го користите паричникот да плаќате нешто преку Интернет . Ќе можете да платите речиси сè, па се до испораката на храна и храна. Можете да ги инвестирате вашите пари без да го напуштите вашиот компјутер, да играат разни игри за пари, да купите мебел, облека, апарати за домаќинство и други предмети за домаќинството доставени до вашиот дом. Детални информации за сето ова исто така можете да ги најдете на оваа страница "".

Корисно

- ова е само почеток на голем бизнис наречен "Правење пари на Интернет". Овој бизнис може да започнете и целосно да се развива благодарение на оваа страница. Целата оваа страница е чекор по чекор инструкции за правење пари од млади до стари. Во левата колона на страницата е означена од горе до долу.

Запис за тоа и обратно, исто така, ќе ви биде корисно. Затоа што Често пари на Интернет се плаќа на паричник од WebMoney во долари.

Ви препорачувам сите да ја обележат оваа страница за да не го изгубат од вид. Веб-страницата постојано се ажурира со нови интересни статии - проверете почесто! И споделете ги пријателите линкови до оваа страница и нејзините статии. И не заборавајте да оставите коментари на статиите, ако тие ви помогнале!

И запомнете: Заработете големи пари на интернет може да се!

Здраво на сите и добро расположение. Сакате да навлезете во светот на е-трговија? Денес ние ќе ги решиме чекорите како да креираме паричник од WebMoney. Моите инструкции ги земаат предвид сите нијанси и ве научуваат како да ги користите виртуелните пари.

WebMoney е формирана во 1998 година. Сега тоа е огромен систем на електронски парични плаќања, со повеќе од 30 милиони корисници во ЗНД, од кои повеќето се од Русија, Украина и Белорусија. Погоден за разни намени од водење бизнис до купување преку Интернет.

Во мало ќе зборувам за шемата за работа во системот.

Секој корисник е доделен единствен број - WMID. Се користи за сите активности на сметката.

Постои систем на чанти, главни, се разбира, се рубља и долар, но има и многу други валути. Кратенка WMR за рубљата, WMZ за долари. Паричниците се состојат од буквата R или Z и 12 броеви.

Постојат нивоа на пристап до функциите на системот, тие се нарекуваат пасоши. Првите нивоа се бесплатни. Првото ниво е псевдоним, втората е формална, а потоа почетната, а потоа и личната, за да ја примите, треба да обезбедите скенирање на податоците за пасош на посебно лице - регистраторот.

Зошто ви е потребен електронски паричник?

Ако дојде во светот на онлајн пари, без виртуелни пари насекаде. Тоа е како онлајн паричник. За секоја работа, на пример, за исполнување на задачата, ќе се плаќа со електронски пари.

Затоа, пред сè, создадете веб-паричници, сега најпопуларни - и WebMoney. После тоа смирено барате работа и добијте заслужена награда.

Исто така ќе овозможи:

 • Направете купувања преку неколку кликања. Да речеме дека завршувањето на телефонот ќе потрае неколку секунди.
 • Повлечете пари на пластична картичка (предмет на достапноста на потребниот сертификат за системот).

Регистрирајте се во WM

Тоа е многу едноставно да се регистрирате и да добиете паричник, тоа може да се направи дури и без пасош. За да го направите ова, одете на страницата webmoney.ru преку вашиот омилен прелистувач. Кликнете "Регистрирај се" .

Прво внеси важечки телефонски број. Препорачувам да внесувате телефонски број што редовно го користите, тоа ќе биде проблематично.


Препорачувам да внесувате телефонски број што редовно го користите, тоа ќе биде проблематично

Следно, внесете ги вашите лични податоци. Внимателно размислете за внесување на контролно прашање, тоа ќе биде многу корисно подоцна. Ви препорачувам да ги отстраните обележувачите кои нудат да примаат новости, бидејќи ќе има многу од нив. Потоа, ако сакате, можете да ги ставите во вашите лични поставки за профилот. Се разбира, вие се согласувате со обработка на вашите лични податоци, без ова не можете да продолжите понатаму.


Се разбира, вие се согласувате со обработка на вашите лични податоци, без ова не можете да продолжите понатаму

Во следниот чекор, од вас ќе биде побарано повторно да ги проверите податоците. Следно, внесете ја лозинката што ќе дојде во СМС на наведениот телефонски број.


Следно, внесете ја лозинката што ќе дојде во СМС на наведениот телефонски број

Излезете со лозинка за да се најавите. Препорачливо е да не се користат банални комбинации на броеви. Внесете го кодот, прикажан на сликата, за да продолжите.


Внесете го кодот, прикажан на сликата, за да продолжите

Регистрацијата е завршена. Проверете ја вашата е-пошта, ќе има врска за активирање на вашата сметка. Оди низ него.


Оди низ него


Добијте порака дека е-поштата е потврдена.


Креирање на паричник

Во личната сметка кликнете на делот "Финансии" .


Го притискаме синиот плус и изберете "Креирај паричник" .


Изберете валута. Ние ги исполнуваме и прифаќаме условите на договорот, кликнете на "Креирај" .


Јас создадов две главни чанти - долари и рубља. Погледнете го екранот, тука можете да ги дадете овие броеви на клиентите за да добивате пари заработени на Интернет.


Досега имате сертификат за псевдоним, со кој можете да примате и праќате парични трансфери во WM, да ги надополнувате паричниците преку терминали во готово, да купувате во продавници и да плаќаат за комунална сметка. Дали е тоа излез на пластична картичка не е достапен (за ова ви е потребен почетен сертификат), но засега ова е сосема доволно.

Малку подоцна, ќе ви кажам како да ја проширите функционалноста на WebMoney, откако ги добивте следните сертификати.

Сега можете да ја преземете апликацијата WebMoney Keeper на вашиот мобилен уред за погодност за управување со вашата лична сметка.

Заклучок

Честитки. Го направивте првиот чекор за правење пари онлајн. Веќе денес можете да ја добиете вашата прва такса. Само дајте му на купувачот вашиот нов број на паричник WebMoney, да ја завршите задачата квалитативно и да чекате платата да се кредитира.

Прашајте ги вашите прашања во коментарите. Сите најдобри за вас.

Денес, електронскиот метод на порамнување достигна нова фаза на развој, поедноставувајќи го управувањето на финансиските операции. Поради едноставноста и брзината на системите за електронско плаќање (Киви, Јандекс, WebMoney и други), виртуелните паричници станаа многу популарни.

Имајќи пари во еден од нив, ќе бидете во можност да ставате нарачки за стоки и услуги преку Интернет со моментална исплата на сметките, испраќање готовина на други учесници платниот систем . Доколку сте нашле работа во мрежата и станете слободна пракса, парите што ќе ги заработите ќе одат во вашиот онлајн паричник.

Како да го користите е-паричникот?

Прво треба да се регистрирате со избраниот систем, да преземете специјална услуга и да креирате диск со неа. За да имате пари во него, можно е да ја надополнувате сметката на различни начини:

 • купи специјална картичка и префрлете го својот код во е-паричникот
 • Трансфер на средства преку банкарски трансфер - колку е поголем износот на трансферот, толку е помал надоместот (максимум 3%), операцијата се врши веднаш
 • Испратете пари по пошта - средствата се пренесуваат во рок од 2 дена
 • депозит готовина преку терминал за плаќање
 • пренос на виртуелни пари од еден уред до друг преку разменувач или преку директен пренос - во вториот случај, таксата не се наплаќа и парите се пренесуваат веднаш


купи специјална картичка и префрлете го својот код во е-паричникот  Трансфер на средства преку банкарски трансфер - колку е поголем износот на трансферот, толку е помал надоместот (максимум 3%), операцијата се врши веднаш  Испратете пари по пошта - средствата се пренесуваат во рок од 2 дена  депозит готовина преку терминал за плаќање  пренос на виртуелни пари од еден уред до друг преку разменувач или преку директен пренос - во вториот случај, таксата не се наплаќа и парите се пренесуваат веднаш

Можно е да се потрошат средствата на електронското складирање на различни начини:

 1. стави ги на банкарска картичка
 2. трошат средства преку специјални организации вклучени во конвертирање на електронски пари
 3. пренос на банкарска сметка

Како да добиете e-паричник Webmoney?

Можете да креирате паричник на WebMoney на различни начини: функционалноста на сметката и корисничките можности зависат од него. Но, дури и едноставна регистрација е доволна за стандардни платежни трансакции.


Постапката за создавање на уредот се состои од следниве чекори:

 • За да започнете, влезете во почетната страница. webmoney.ru и во прозорецот што се отвора, бирајте го вашиот телефонски број, потоа кликнете на опцијата "Продолжи"
 • После тоа, на отворената страница за лични податоци внесете ги информациите во потребните полиња. По предложената проверка, кликнете "Продолжи" повторно.
 • Е-пошта со шифра за регистрација ќе биде испратена на вашата лична адреса за е-пошта, од која ќе треба да го внесете или да го следите линкот за да го потврдите.
  Потоа се отвара прозорец со понуда за испраќање на комбинација на броеви на еден од телефонските броеви на услугата. Како одговор, SMS ќе дојде со код кој треба да биде назначен на истата страница подолу.


Како одговор, SMS ќе дојде со код кој треба да биде назначен на истата страница подолу

 • На крајот од постапката се појавува поле за внесување на презимето и иницијалите, домашна адреса, е-пошта и лозинка.
 • Откако ќе се регистрирате, се отвара WM Keeper Mini програмата, овозможувајќи ви да изберете "Паричници" во отвореното мени. После тоа, треба да ја наведете потребната е-валута (на пример, WMR е еквивалентно на рубљата), прочитајте ги условите на договорот и забележете дека се согласувате со нив

Останува да се користи копчето "Креирај" - и паричникот е подготвен! Може да добие пари за плаќање.

Ако сакате да ги проширите своите способности, издадете специјални сертификати за да ги подигнете средствата на банкарски сметки, картички и да вршите комерцијални активности преку системот.

Како да креирате онлајн паричник Qiwi?

Киви системот е универзален: тој ви овозможува да направите различни категории на плаќања. Овие не се само онлајн купувања, мобилни телефони плаќања, пари и банкарски трансфери . Преку паричник Qiwi се плаќаат сметки за комунални услуги, интернет и IP телефонија, се купуваат воздушни и железнички билети.


Тука е рутата да се следи за да се создаде диск во популарниот систем:

 • Одете на веб-страницата QIWI и изберете ја опцијата "Регистрирај се"
 • На страната за регистрација, прочитајте ги условите на договорот, означете го вашиот договор со нив, внесете го вашиот број на мобилен телефон и внесете го аватарот
 • Кликнете "Регистрирај се"
 • За неколку минути ќе добиете SMS порака што ја содржи лозинката Qiwi Wallet

Оди во лична сметка , обрнете внимание на ливчето "Депозит". По внесувањето, се наоѓа листа на сите можни начини за пренос на пари во паричник во системот Qiwi.

Како да креирате Yandex e-паричник?

На почеток, како и обично, влезете и кликнете на централната копчето "Отвори сметка". Понатамошен алгоритам е опишан подолу.


Понатамошен алгоритам е опишан подолу

Како да добиете e-паричник Webmoney?
Како да креирате онлајн паричник Qiwi?
Како да креирате Yandex e-паричник?
Сакате да навлезете во светот на е-трговија?
Зошто ви е потребен електронски паричник?
Како да го користите е-паричникот?
Како да креирате онлајн паричник Qiwi?
Како да креирате Yandex e-паричник?
IRC (Internet Relay Chat)