Rolesенски улоги и однесувања во врските. Како да се постигне хармонија во пар со помош на Трансурфинг?

  1. „Омилени“ женски улоги во врските
  2. Како да пронајдете баланс помеѓу улогите и да не се изгубите вистински?
  3. Вашиот партнер е огледало
  4. совладајте ја уметноста за привлекување проток на пари во ново време!

Ако сте во среќна хармонична врска, добивате loveубов, поддршка, грижа, почит од партнерот и одговорете сами на тоа, тогаш, најверојатно, овој напис нема да открие ништо ново за вас. Ако сакате да ги направите односите полесни и посреќни, исполнете ги со убавина, игра, возење, страст - подготвени сме да ви понудиме совети, како и со Транспорти направете ја вашата двојка најсреќна. Оваа статија е наменета за жени кои се подготвени да ја реализираат својата одговорност во врските, да ги видат вистинските причини за проблемите и да започнат да дејствуваат поинаку, користејќи различни однесувања. Драги мажи, понудете да ја прочитате статијата на вашата сакана.

Транспорти

Сите ние играме одредени улоги во врските, особено жените, актерките по природа, кои со задоволство се обидуваат на разни слики и маски. Девојка која игра лесно и природно, е во состојба да се префрли на време, да ги преземе сите најдобри од различни улоги и да не се изгуби себеси вистински, да биде свесна за нејзините мотиви и потреби, привлекува заинтересирани мажи и, како по правило, подоцна создава силно и хармонично семејство. Но, тешкотијата е што многу жени „заспиваат“ во една од улогите и „растат заедно“ со тоа, заборавајќи на нивната суштина и желби, акумулираа незадоволство кон партнерот и тврдат дека го бараат тоа.


„Омилени“ женски улоги во врските

Theртвата. Таквата жена ја става одговорноста за нејзиниот живот врз партнерот, го обвинува за сите нејзини неисполнети желби, неоправдани очекувања и неоткриени таленти. Постепено таа се губи, а мажот губи интерес и почит кон неа.

На пример, Олечка е сопруга и мајка на две деца, која во текот на сите десет години брак само што се пожалила на својот сопруг за околностите: не ги завршила студиите на институтот, не била реализирана на работа, не можела да се справи со децата ... Не е чудно што еден ден сопругот го напушти позитивна жена.

Кучка Оваа жена ги крие своите чувства под студената маска на доверба и себичност. Сè што прави, таа прави само за себе. Дури и ако таа сака маж со сето свое срце, улогата на кучка не дозволува да ги покажува своите емоции, да покаже нежност и ectionубов.

Кира е успешна деловна жена која сјае во канцеларијата и на преговорите, но се удави осамени вечери со црвено вино. Според нејзиниот ум, инсталацијата е цврсто вметната: или семејството - или кариерата. Затоа, никој од нејзините loversубовници, таа не дава ниту една шанса да создаде сериозна врска.

Mistубовница  Таквата жена често привлекува мажени мажи, несвесно и страда од тоа Mistубовница Таквата жена често привлекува мажени мажи, несвесно и страда од тоа. Таа игра улога на ressубовница: разиграна, affубовна, страсна и женствена, но заборава на другите квалитети што мажите сакаат да ги видат во неговата сопруга.

Neан - жена е светла и спектакуларна. Уште од младоста таа се капе во восхитувачки машки погледи и комплименти. Таа одамна е подготвена да создаде силно семејство, но господата поради некоја причина не ја нарекуваат круна. „Не те гледам како сопруга“, изјави еден обожавател еднаш ...

Мамо Ената што ја игра улогата на мама ќе ве храни со котлети, ќе ги изедначи кошулите совршено и ќе ве стави во кревет на зашеметен кревет ... Но, со текот на годините, мојот сопруг ја губи страста и постепено станува се повеќе детски.

Марина е домаќинка која се посвети целосно на дома и на семејството. И сè би било добро, но само сопругот до неа ја губи силата и почнува да се чувствува како дете под бескрајниот прилив на опсесивна грижа: „Мед, облечете ја својата капа, фатете студ, не заборавајте да ги избришете трошките од масата, не јадете слатки пред јадење, дозволете ми супа истурете! ”.

Научете како да го подобрите квалитетот на односите во која било област со помош на 2 принципи на карање! Прочитајте ја статијата „Човечка врска за реалност на пренесување. Откачување .


Како да пронајдете баланс помеѓу улогите и да не се изгубите вистински?

Се верува дека идеалната жена е таа што ги комбинира сите најдобри улоги. Кралицата во дневната соба, theубовницата во спалната соба и theубовницата во кујната“ - дали сте слушнале таков амбиент? Всушност, драги девојки, не треба да се обидувате да одговарате на стандардот, да се скршите и да „изострите“ под измислениот образец на „идеалната“ жена. Сите сте различни, а вие сте убави по својата единственост.

Тајната на хармоничните врски е едноставна:

треба да бидете во можност да ги слушате себе си и својот човек.

Слушањето на себе значи да бидете свесни за вашите желби, вклучително и внатрешното Угостител , пронајдете ги вистинските цели и движете се кон нив, верувајќи во вашиот Светот, релаксирајќи и уживајте во процесот, од секој изминат момент ... Тогаш ќе бидете само-доволни и едноставно не сакате да се пожалите на вашиот човек, префрлете ја одговорноста за вашиот живот и неисполнетите соништа кон него .

Слушањето на маж значи употреба на техника. слугинка на честа , прилагодете се на неговите индивидуални параметри, бидете во можност да ги почувствува неговите потреби и да му дадете што сака во моментот. Денес му треба поддршка и инспирација, утре можете да го препуштите со вкусна вечера, а утрешниот ден можете да играте малку и да флертувате со него. И вчера, кога тој се врати дома од работа мрачен и потона во тишина, подобро беше да го оставиме да биде сам и да размислува за работите, наместо да се буни со опсесивни прашања и укор.


И вчера, кога тој се врати дома од работа мрачен и потона во тишина, подобро беше да го оставиме да биде сам и да размислува за работите, наместо да се буни со опсесивни прашања и укор

Штом научите да го чувствувате и разбирате вашиот партнер, барем половина од кавгите ќе исчезнат од вашата врска. И „мазнење на остри агли“, да се биде чувствителен, да се инспирира вашиот маж и да се наполни унијата со хармонија е токму женска улога. Откако ќе го совладате, тој ќе го стави она што го сакате на нозе.

Тоа е она што го учиме интензивно преку Интернет „Свесна женственост“ нашите жени: разберете се, разберете го вашиот партнер, исполнете ги односите и животот со леснотија, игра, светлина, убавина и постојано чувство за славење.

За 3 месеци им помагаме да ги откријат своите таленти, да ја прифатат нивната уникатност, да станат по женствени, хармонични и секси, да стекнат „целосност“ и самодоверба.
Еве примери на учесници во претходната нишка:

- Кој не го видел неколку месеци, тие велат: „Друга личност, си свети целиот! ".
- Мажот носи раце, сака како во првите месеци од датира, е alубоморен.
- Има многу промени: почнувајќи од тонирано тело и завршувајќи со скапи подароци.
- Јас бев талентиран уметник. Никогаш не сум искусил толку креативно воздигнување во мојот живот!
- Финансискиот проток се зголеми незабележливо само по себе - дојдоа нови клиенти.
- Се за inубив во себе и се здобив со внатрешна сила, се слушнав за моите желби.

Започнете да се расплетувате како прекрасен цвет веќе на првата онлајн средба на курсот! Getе добиете ефикасни алатки за транс-сурфање.

КНИГА МЕСТО


Ние ги менуваме неработените однесувања во нови

Речиси сите наши однесувања и ставови се извлечени од самото детство. Ги земаме од нашите родители и несвесно сами почнуваме да ги следиме. И добро, ако односот на родителите беше силен и среќен ... и ако не? На крајот на краиштата, како што често се случува: се чини однадвор дека сè е во ред во семејството, но всушност тие двајца остануваат заедно само заради децата, заради заедничкиот простор за живеење, или едноставно надвор од навика, разгледувајќи ги односите како норма, лишен од почит, страст и нежност ...

Како прво, треба да сфатиме какви туѓи стереотипи, модели и неефикасни однесувања ги користиме во нашите животи. Можеби сме навикнати постојано да го обвинуваме партнерот дека заработува малку, споредувајќи го со други, поуспешни мажи?

Можеби премногу често ја играме улогата на каприциозна и расипана девојка на која само што му треба внимание? Или, можеби, го претекнуваме партнерот, третирајќи го како дете?

Ние ви нудиме да се ослободите од овој багаж. Досега, да ги напишете сите негативни ставови и познати модели на однесување на парче хартија, а потоа да го изгорите. Започнете да експериментирате. Дејствувајте поинаку. И гледајте го резултатот.

Вашиот партнер е огледало

Запомнете, според принципите Транспорти , го добиваме она што го емитуваме.Ако емитувате фрустрација, незадоволство, рамнодушност - Огледало Светот и вашиот партнер, особено, ви даваат бумеранг.Ако споделите loveубов со маж и покажете почит, тој за возврат ќе ве сака и ве почитува.Инаку, тоа не е само вашиот човек.

Пред да се обидете да промените партнер, размислете за тоа: вие сте обвинети само затоа што дозволувате да бидете обвинети, не сте почитувани, затоа што дозволувате да не бидете почитувани. Да, вие не можете да го присилите партнерот да ве почитува, но вие самите можете да започнете да го почитувате, а тој го „огледало“ овој став.


совладајте ја уметноста за привлекување проток на пари во ново време!

На програмата „Парични текови во ново време“ ќе научите кои техники и алатки за привлекување пари најефикасно работат во рамките на Новото време, каде воопшто нема повеќе рамки! Сè е можно.

Уникатен формат на програма: живеат во Санкт Петербург + објави во живо низ целиот свет !

На мастер класата за 7 часа интензивна пракса ве известуваме:

  • Научете ги алатките за привлекување пари кои се особено ефективни во енергетиите на Новото време.
  • Научете да управувате со вашиот проток на пари на таков начин што ќе го исполнете животот со луксуз, богатство и изобилство!
  • Сфаќате како да бидете среќни во сите области на животот, користејќи ја моќта на протокот на пари.
Дознајте повеќе за собирање пари во ново време! >>>

Како да пронајдете баланс помеѓу улогите и да не се изгубите вистински?
?Кралицата во дневната соба, theубовницата во спалната соба и theубовницата во кујната“ - дали сте слушнале таков амбиент?
И ако не?
Можеби сме навикнати постојано да го обвинуваме партнерот дека заработува малку, споредувајќи го со други, поуспешни мажи?
Можеби премногу често ја играме улогата на каприциозна и расипана девојка на која само што му треба внимание?
Или, можеби, го претекнуваме партнерот, третирајќи го како дете?
IRC (Internet Relay Chat)