10 книг, які змінили життя знаменитих людей

  1. Джоан Роулінг, «Емма» Джейн Остін

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Книга, прочитання в правильний час, може надати приголомшуюче вплив на життя людини. І цьому є чимало прикладів.

AdMe.ru зібрав для вас кілька дивовижних історій про те, як книги вплинули на життя знаменитих особистостей. А це в свою чергу змінило науку, культуру і економіку всього світу. Ми ще раз переконуємося, що слово - велика сила!

Прочитавши книгу Кафки «Перевтілення», Маркес зрозумів, що обов'язково повинен стати письменником. Зазвичай він читав, щоб заснути, але не цього разу. Твір його настільки вразило, що він майже не міг спати, а вранці відразу кинувся писати.

Сам він дуже добре розповідав про це: «Метаморфози» Франца Кафки з першої ж рядки визначили мій новий життєвий шлях. Новий день застав мене за машинкою, яку мені позичили, щоб спробувати створити щось схоже на бідного чиновника з книги Кафки, який перетворився на величезного жука. Усі наступні дні я не ходив до університету, побоюючись, що чарівництво розсіється, заздрість, що виражалася в краплях поту, покривала моє обличчя ".

Джоан Роулінг, «Емма» Джейн Остін

Джейн Остін - улюблений письменник Джоан Роулінг, а «Емма» - найулюбленіший роман. Величезне враження на Роулінг справило майстерність, з яким Остін описала таємницю навколо відносин Френка і Джейн, яка непокоїть читача протягом всієї книги. Джоан зізнавалася, що все життя старається, але створити таку ж інтригу, як у Остін, у неї не виходить. Думаємо, що частково їй це вдалося в «Випадкової вакансії» .

«Трактат про людську природу» складається з трьох книг: «Про пізнанні», «Про афекту», «Про мораль». У першій книзі Юм, знаменитий англійський філософ, міркує про відносність таких понять, як простір, час, знання, а також про ймовірність, включаючи поняття причини і наслідки.

Ейнштейн не раз говорив про те, яке велике значення «Трактат» зіграв в його житті і як він підштовхнув його до створення Теорії відносності. Він допоміг йому відступити від звичних понять простору і часу і сформулювати головні постулати його роботи. «Цілком ймовірно, що без читання цих філософських праць я б ніколи не прийшов до своїх висновків», - зізнавався він.

У американського фізика і нобелівського лауреата Річарда Фейнмана було багато незвичайних захоплень - від музики до виламування сейфів. А крім того, він був чудовим письменником і гумористом - його автобіографічна книга, повна гумору і кумедних історій, стала справжнім бестселером.

Бріна найбільше вразило те, наскільки Фейнман був відкритий новому і як він прагнув стати Леонардо да Вінчі свого часу. Сергій усвідомив, наскільки важливо бути творчою і розвивається особистістю. Це, по-чому, визначило успіх Google.

Багато хто був вражений «Парфюмером», але рідко хто може сказати, що любить книгу. Курт Кобейн - один з цих небагатьох, він постійно носив книгу з собою і часто перечитував. При цьому книга, схоже, вплинула на нього не дуже добре. «Я прочитав" Парфумера "принаймні раз десять, і все не можу зупинитися. Вона просто не відпускає мене. Я іпохондрик, і тому вона так сильно на мене впливає - просто вивертає мене навиворіт », - говорив він в інтерв'ю за кілька місяців до смерті.

Зацькований і одинак ​​Жан-Батист Гренуй ні в кому не зустрічає участі і любові, але робить духи, рівних яким немає на всій землі. Багато хто готовий бачити тут паралель з життям самого Кобейна. До речі, сюжет книги він використовував у пісні «Scentless Apprentice» з альбому In Utero.

Цукерберг прочитав «Енеїду», коли вивчав латинь в школі. Поема розповідає історію Енея, легендарного троянського героя, який переселився в Італію із залишками свого народу і заснував місто Лавіній. Марк зізнавався, що його найбільше вражало бажання героя побудувати місто що не знає «кордонів в часі і пишноті» і це місце в книзі вплинуло на його ставлення до життя і до того, як потрібно ставити цілі.

Колишній партнер Цукерберга Шон Паркер підтверджує: «Він мріяв про велич, були в ньому імперські амбіції - і в 20 років, і зараз. Він вилитий герой однієї з цих грецьких одиссей ».

Фотографію, на якій Мерилін Монро читає «Улісса», вважають однією з найцікавіших і знаменитих фото секс-символу всіх часів. «Вона сказала, що зберігає" Улісса "в своїй машині і досить давно його читає, - згадувала фотограф Єва Арнольд. - Вона сказала, що їй подобається його звучання і вона б читала його вголос самій собі ».

Це фото викликало фурор. Люди були вражені, дізнавшись, що Мерилін - далеко не дурненька блондинка. Виявилося, у неї була багата бібліотека, з купою інтелектуальної та психологічної літератури.

Книгу забутого сьогодні Фурмана про молодого Петра I постійно читали в будинку Булгакових, і в списку улюблених книг письменника вона стоїть на особливому місці. «Тесляр» був більше, ніж книга - в складному житті письменника він стала символом дитинства і вдома, світу безтурботного і «безжурного».

«Як часто читався у пашить жаром кахельної площі« Саардамський тесля », - напише Булгаков у« Білій гвардії ». І в іншому місці, як частина втраченого щастя: «Все ж, коли Турбіних і Тальберга НЕ буде на світлі, (...) в ложах буде пахнути духами, і будинки будуть грати акомпанемент жінки, пофарбовані світлом, тому що (... ) Саардамський Тесляр, - абсолютно безсмертний ».

Якось Бродському подарували антологію англійської поезії. Читаючи зі словником вірші, він наткнувся на рядки Одена, які вразили його як грім.

«Зовсім випадково книга відкрилася на оденовской" Пам'яті У. Б. Єйтса ". Я пам'ятаю, як я сидів в маленькій хаті, дивлячись через квадратне, розміром з ілюмінатор, вікно на мокру, топку дорогу з бродящими по ній курми, наполовину вірячи тому, що я тільки що прочитав, наполовину сумніваючись, не зіграло зі мною жарт моє знання мови ... », - згадував він.

З тих пір Оден став світочем і маяком, головним автором в житті Йосипа Бродського. А «Пам'яті Єйтса» стало його улюбленим віршем і він називав його своїм щоденним кишеньковим керівництвом. У 1965 році Бродський написав знаменитий твір «Вірші на смерть Т. С. Еліота», що повторює за формою і частково за змістом вірш Одена. Перше, що він зробив, емігрувавши з СРСР, - поїхав в гості до свого кумира.

«Пам'яті Єйтса» в перекладі І. Бродського

Він розчинився в холоді зими:
струмок замерз, аеропорти були порожні,
сніг сильно вплинув на вигляд знайомих статуй,
і градусник тонув у роті минулих діб. Читати далі

На Хемінгуея з усіх письменників (а він перечитав гори книг) найбільше вплинув Лев Толстой, він дуже любив «Війну і мир». Російський реаліст вразив Хемінгуея своєю відвертістю і гостротою в розкритті теми соціального зла. У своїх романах письменник також піднімав питання моралі і пошуку сенсу життя.

Хем, який порівнював літературу з боксом, так говорив про велич Толстого: «Я почав дуже скромно і побив пана Тургенєва, - говорив він. - Потім - це коштувало великої праці, - я побив пана де Мопассана. З паном Стендалем у мене двічі була нічия, але, здається, в останньому раунді я виграв за очками. Але нічого не змусить мене вийти на ринг проти пана Толстого ».

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

IRC (Internet Relay Chat)