10 SEO-цитат про якість контенту: аналіз і параметри оцінки

Як аналізувати тексти колег по ринку? Як об'єктивно оцінити порівняти себе з іншими? Як добути, проаналізувати інформацію і які висновки зробити?

Юлія Рамьялг, інтернет-маркетолог, співвласник веб-студії  MySite Юлія Рамьялг, інтернет-маркетолог, співвласник веб-студії MySite.ua :

Я завжди знайомлюся з контентом конкурентів - мені важливо зрозуміти, наскільки він корисний з точки зору користувача, чи будуть люди ділитися ним в соціальних мережах. Текст, в першу чергу, повинен мати людську цінність. І тільки потім я аналізую його як маркетолог: вивчаю пошукової трафік конкурентів (за допомогою semrush.com або prodvigator.ua) або структуру тексту (наприклад, в http://pr-cy.ru/analysis_content/ ). Ще один важливий етап - аналіз контенту в зв'язці з SEO. Я визначаю, що потрапляє в ТОП по заданій тематиці, як на це реагують пошуковики - в результаті нам вдається охопити суміжні теми, зробити контент більш глибоким і експертним.

Русфет Кадиров, SEO-спеціаліст (  http://www Русфет Кадиров, SEO-спеціаліст ( http://www.rusfet.com/ ):

Для аналізу контенту ми використовуємо кілька сервісів, наприклад, Ahrefs (для дослідження популярності контенту в соцмережах) або плагін Social Metrics (для підрахунку кількості згадувань вашої публікації за допомогою соціальних кнопок Facebook, Twitter і т.д.). Перед написанням своїх статей варто заглянути в ТОП - які сторінки вже там є, які факти забули згадати конкуренти. Як і раніше, провідну роль в просуванні грає контент.

Олександр Ситников, керівник агентства інтернет-маркетингу «  Магвай Промо  »: Олександр Ситников, керівник агентства інтернет-маркетингу « Магвай Промо »:

Немає такого змагання в інтернет-маркетингу «у кого якісніше контент». Меря відвідуваністю, передплатниками, середнім часом користувача на сайті, продажами. Якщо контент на сайті цікавий - значить, він хороший.

Оцінюють якість і корисність тексту не Google або Yandex, а користувачі. Саме вони расшарівать сторінки в соціальних мережах, залишають посилання в блогах, проводять час на сторінці - для відстеження цих та інших способів взаємодії з сайтом ми використовуємо Яндекс Метрика і Яндекс Вебмайстер, Google Analytics і Google Веб-майстер. Скільки разів поділилися статтею, дивіться через сервіси http://linktally.com/ і http://soc.c3h.ru/index.php . Перші показує тільки західні соцмережі, другий і VK, ОК і Мій Світ.

Олексій Данилін, старший SEO-спеціаліст  netpeak Олексій Данилін, старший SEO-спеціаліст netpeak.net :

Для аналізу контенту можна використовувати WebSite Auditor . З його допомогою ви зможете аналізувати ТОП і підводити під нього власний контент:

програма eTXT Антиплагіат - один із кращих інструментів для оцінки унікальності. А для того, щоб прибрати з тексту «воду», зробивши контент максимально предметним, рекомендую використовувати https://glvrd.ru/ - програма сама підсвітить помилки, що вимагають виправлення. Дізнатися, як контент бачать пошукові системи, можна за допомогою semrush.com , ahrefs.com або buzzsumo.com .

Однак технічні характеристики - не єдине, що потрібно врахувати при створенні якісного контенту. Важливо зібрати ексклюзивний матеріал, опублікувати щось вперше - без додаткової експертизи не обійтися.


Назар Мазур, генеральний директор «  SECL Group Україна  »:
Назар Мазур, генеральний директор « SECL Group Україна »:

В якості основних інструментів оцінки контенту порекомендую кілька програм:

Вони вкрай корисні при роботі з контентом - ви зможете прибрати «воду» і заспамленності. Або, наприклад, плагін Social Metrics, за допомогою якого можна вивчити популярність контенту за кількістю натискань Twitter, Facebook, Google+, StymbleUpon, Digg і LinkEdin.

Захар Ермішкін, керівник відділу маркетингу SetMeFirst (  http://www Захар Ермішкін, керівник відділу маркетингу SetMeFirst ( http://www.setmefirst.ru/ ):

Розмір тексту з точки зору SEO слабо корелює з якістю сторінки. Однак тут є чисто технічний момент: коли сторінка просувається по декількох ключах, то досить складно забезпечити одночасно і природне входження, і потрібну кількість входжень. Великі тексти і оптимізувати простіше.

Для перевірки оптимізації тексту під пошук я використовую SEO-аналіз тексту від Advego. Намагаюся зробити так, щоб найчастіше зустрічалися слова з SEO-ядра. Самостійно перевіряю наявність точного входження запитів (якщо їх точне входження взагалі буде доречним). Для порівняння з топом використовую GoGetLinks.

Віталій Кравченко, керівник агентства  Webline Promotion  : Віталій Кравченко, керівник агентства Webline Promotion :

Одного разу ми спробували оцінити дві сторінки для однієї і тієї ж послуги за допомогою сервісу AskUsers (призначена для користувача оцінка). Для дрібного чи середнього бізнесу подібний алгоритм досить марнотратний, але якщо сторінка генерує продажу на сотні тисяч, метод працює, і ви знайдете свою цільову аудиторію.

Ще одна рекомендація для роботи з контентом - аналіз конкурентних текстів з ТОПу. Ми вивчаємо, про що пишуть топові конкуренти і намагаємося надати клієнтам більш глибоку інформацію, замінюючи при цьому довгі речення зрозумілою графікою. Лонгріди стають менш ефективними, пора скорочувати тексти і робити акцент на візуалізації. Ось оновлення сайту після скорочення кількості тексту:

Що стосується SEO, то ми діємо за наступним алгоритмом - перевіряємо унікальність в Advego, форматіруем текст до стану, в якому його хочеться прочитати і оцінюємо якість (як правило, в https://glvrd.ru/ ).

Антон Жиронкіна, керівник групи оптимізаторів  Rush-Agency  : Антон Жиронкіна, керівник групи оптимізаторів Rush-Agency :

Під час текстового аналізу ми використовуємо сервіс JustMagic, зокрема, інструменти:

 • «Текстовий аналіз» (відображає обсяг тексту і щільність ключових слів, необхідні для виходу в ТОП);
 • «Акварель» (генерує тематичні слова, рекомендовані до вживання в статті).

Олександр Денисов, SEO-фахівець студії  WEB-GOLDEN  : Олександр Денисов, SEO-фахівець студії WEB-GOLDEN :

Пропонуючи копірайтер ТЗ, я висуваю ряд вимог:

 • кластер запитів - розробляється за допомогою сервісу Rush Analytics;
 • ключові фрази, які потрібно розмістити в тексті (їх я підбираю за допомогою текстового аналізатора JustMagic);
 • орієнтовний обсяг тексту (також обчислюється в JustMagic).
 • слова, рекомендовані до вживання (підбираються в сервісі Олександра Арсёнкіна: http://arsenkin.ru/tools/sp/).

Сергій Циганюк, SEO-спеціаліст компанії  Boosta  : Сергій Циганюк, SEO-спеціаліст компанії Boosta :

Ні «найсмачнішого рецепта» з написання контенту - навіть якщо конкурент вище нас у видачі, це не означає, що у нього контент краще. Є безліч інших факторів, які впливають на ранжування. Якщо ж говорити безпосередньо про текст, то головне - зацікавити читача креативними заголовками і підзаголовками, цікавими картинками і відео, інфографікою і т.д.

Серед популярних сервісів для оцінки контенту я б виділив:

 • http://advego.ru/text/seo/ (з його допомогою можна визначити кількість унікальних і значущих слів, водянистость тексту, стоп-слова, нудоту і т.д.);

);

 • http://istio.com/rus/text/analyz/ (проводить аналіз водянистості та релевантності, визначає тематику і т.д.);

);

 • сервіс http://www.textanalyzer.ru/ (детально оцінює загальні кількісні характеристики, частотний словник, часто зустрічаються послідовності слів і т.д.).

)

Аналізуючи тексти, ми використовуємо власну розробку, засновану на підставі особистого досвіду наших фахівців і пошукових трендів Google. Незабаром цей аналізатор ми викладемо на Public. Якщо ж у вас виникло бажання випробувати нашу розробку прямо зараз, залиште запит на сайті Boosta. biz і станьте одним з бета-тестерів.

Олексій Славгородський, керівник SEO-проектів,  SEMatic  : Олексій Славгородський, керівник SEO-проектів, SEMatic :

Як інструмент аналізу ми використовуємо Spy Words - він надає інформацію про ключових слів, за якими знаходиться в пошуку сайт-конкурент. Йдеться про «живий» видимості, а не про запити, якими займаються сеошники, - іноді навіть власники сайтів не підозрюють про знаходяться там словах! Приклад безкоштовного інструменту для аналізу конкурентів - Similar Web.

Дмитро Шахов, директор і засновник студії  РЕМАРКА  , конференції  BalticDigitalDays  : Дмитро Шахов, директор і засновник студії РЕМАРКА , конференції BalticDigitalDays :

Я для своїх проектів писав і довгі тексти (огляди, інструкції), і короткі (рада, комерційні пропозиції). Бували випадки, коли тексти взагалі забиралися з сайту - залишалися тільки короткі характеристики. Результати завжди різноспрямовані і залежать від кон'юнктури, що склалася і ніші. Текст повинен бути експертним, привносить новий сенс, а не ще однією довідкою по терміну.

Максим Денисенков, керівник SEO-відділу брянського офісу  ГК TRINET  : Максим Денисенков, керівник SEO-відділу брянського офісу ГК TRINET :

У роботі ми використовуємо загальне правило: сторінка повинна повністю відповідати на запит користувача, закривати всі його існуючі та потенційні проблеми, які можуть виникнути. Тому розмір тексту визначається потребою користувачів.

Якщо є вибір - написати довгий текст або короткий - краще вибрати перший варіант. Адже у дійсно корисного контенту є великий плюс - природним чином збирається величезний хвіст НЧ-запитів. Графік ілюструє зростання трафіку з пошукових систем на сторінку після заміни короткого тексту довшим. Після індексації тексту відбулося зростання трафіку, але не тільки за рахунок попадання в ТОП цільових запитів, але і збільшення числа унікальних НЧ-запитів зі 190 до 250.

Після індексації тексту відбулося зростання трафіку, але не тільки за рахунок попадання в ТОП цільових запитів, але і збільшення числа унікальних НЧ-запитів зі 190 до 250

Оформлення та оптимізація довгого тексту особливо нічим не відрізняються від короткого. Основні вимоги:

 • грамотна верстка (параграфи, списки, таблиці);
 • тематичні зображення, що допомагають розкривати суть тексту і доповнювати його;
 • обов'язкова наявність підзаголовків різних рівнів (в основному це h 1 h 3). H 1 - перший і основний заголовок на сторінці. H 2 h 3 підзаголовки, що дозволяють структурувати текст для легшого сприйняття.

При підготовці технічного завдання не використовуються якісь складні сервіси - все починається з опрацювання потреб користувача. Потім оптимізатором оцінюються конкуренти, і структура тексту доповнюється новою інформацією. За допомогою сервісу http://arsenkin.ru/tools/sp/ збирається тематична лексика, яку необхідно використовувати копірайтер в тексті. Обсяг тексту розраховується за простою формулою, щоб не було переспама. Готовий текст від копірайтера оцінюється на унікальність і виконання вимог технічного завдання (зазвичай ми використовуємо безкоштовний аналіз унікальності і SEO-параметрів на сайті text. Ru).

Як аналізувати тексти колег по ринку?
Як об'єктивно оцінити порівняти себе з іншими?
Як добути, проаналізувати інформацію і які висновки зробити?
IRC (Internet Relay Chat)