3D-картинки для окулярів: в чому секрет і як зробити

  1. зміст:
  2. Що таке анаглиф?
  3. Історія створення анагліфа
  4. Як зробити свої власні 3D-окуляри вдома
  5. Створення 3D-картинок для окулярів
  6. Приклади 3D-картинок для окулярів
  7. Ефекти картинок для 3D-окулярів
  8. Анагліф і його властивості
  9. рух прогресу

3D-картинки для окулярів - це незвичайні зображення, які створюються в результаті використання спеціальних ефектів. Їх можна зробити самостійно, як і 3D-окуляри, які вам знадобляться не тільки для перегляду об'ємних картинок, але і для фільмів або деяких відеоігор, що підтримують технологію анагліфа.

зміст:

Що таке анаглиф?
Історія створення анагліфа
Як зробити свої власні 3D-окуляри вдома
Створення 3D-картинок для окулярів
Приклади 3D-картинок для окулярів

Що таке анаглиф?

Анагліф - так називається стерео ефект 3D . Він створюється за рахунок перетворення картинки окремо для кожного з очей. На зображення накладають фільтри двох хроматична протилежних кольорів, зазвичай це червоний і блакитний.

Анагліфние зображення складаються з суміщених двох кадрів з різними цветофільтров - по одному на ліве і праве око. Якщо дивитися на них через спеціальні анагліфние окуляри, то кожен з очей бачить призначену для нього картинку.

Отриману візуальну інформацію трансформує зорова кора, а мозок в результаті сприймає цілу тривимірну картину Отриману візуальну інформацію трансформує зорова кора, а мозок в результаті сприймає цілу тривимірну картину.

Анагліф використовують при створенні комп'ютерних ігор, фільмів для кінотеатрів і для запису на DVD-диски.

Практичне застосування анагліфние зображення знаходять також в дизайні або науці, де дуже важливо сприйняття глибини.

Прикладами можуть послужити знімки, зроблені марсоходом НАСА, або проект з дослідження сонця STEREO, в ході якого до нього були відправлені транспортні засоби, що пересуваються по орбіті, і які посилають на землю тривимірні знімки сонця.

Історія створення анагліфа

Вперше про подібний ефект задумався в 1852 році Вільгельм Роллманн з Лейпцига. Він проілюстрував його з використанням синіх і червоних ліній на темному полі і червоними і синіми стеклами, через які сприймався ефект. Працював він тільки для картин з ліній.

У 1858 році Джозеф д'Альмейда почав проектування тривимірних слайд-шоу для демонстрації глядачам через червону і зелену лінзи. Перші анагліфние картинки були надруковані в 1891 році.

Технологія їх створення полягала у пресі пари негативів, які утворюють стереоскопічну фотографію на одній і тій же папері, один негатив синього відтінку (або зелений), інший - червоний.

Для підсумкового перегляду глядач повинен був одягнути кольорові окуляри: на лівому оці - червоне скло, для правого - синє або зелене. Ліве око мав сприймати синій малюнок, який би відображався як чорний; червоне зображення йому не було видно. Правий, навпаки, повинен був бачити в чорному кольорі червону частину картинки. В результаті виходив тривимірний сюжет.

У 1889 році Вільям Фрізе-Грін створив перші рухомі тривимірні анагліфічні картини, які були публічно показані в 1893 У 1889 році Вільям Фрізе-Грін створив перші рухомі тривимірні анагліфічні картини, які були публічно показані в 1893.

Популярність 3D-фільмів припала на 1920-ті роки, хоча сам термін «3D» був придуманий в 50-х роках.

У 1953 році прийом анагліфа почали використовувати в різних друкованих виданнях. 3D-комікси того часу - одне з найцікавіших застосувань анагліфа у пресі.

Зараз же чудову якість сучасних комп'ютерних дисплеїв і зручного програмного забезпечення для стерео-редагування пропонують нові дивовижні можливості для експериментів зі тривимірним ефектом.

Як зробити свої власні 3D-окуляри вдома

Процес виготовлення цього пристрою для перегляду 3D-зображень простий настільки, що ви можете зробити їх в будь-який момент. Для цього вам знадобиться кришка від будь-якого непотрібного пластикового корпусу для CD-диска, а також синій і червоний перманентні маркери.

Визначте відстань між вашими очима. Така ж дистанція буде і між центрами прямокутників, які вам треба буде намалювати на пластиці. Синій прямокутник - для правого ока, червоний - для лівого.

Робіть їх досить великими, щоб при піднесенні до очей вони повністю закривали ширину ваших очей.

В якості альтернативи ви можете використовувати пару справжніх очок, досить буде знайти якісь дешеві, пластикові, які не шкода. Лінзи треба замінити на шматочки прозорого пластика, також пофарбовані маркерами.

Ще один варіант - виготовлення оправи з паперу. Завантажити шаблон для цього ви можете завантажити з сайту НА СА . Роздрукуйте його. Краще якщо в якості основи буде обрана папір підвищеної щільності. Виріжте деталі, а так само отвори для очей.

Далі вам знадобиться кольоровий прозорий целофан червоного і синього кольору, або найпростіший, але щільний целофан, який треба буде розфарбувати маркерами. Приклейте червоний прямокутник з лівого боку і синій з правого.

Приклейте червоний прямокутник з лівого боку і синій з правого

Створення 3D-картинок для окулярів

Є спеціалізовані онлайн сервіси, які самостійно перетворять будь-яку вашу фотографію в анагліфние картинку. Досить лише завантажити на сайт файл, вибрати необхідні параметри, після певних дій сайт вже пропонує вам завантажити готове зображення зі стереоскопічним 3D-ефектом.

Однак ви можете власноруч створити свої власні червоно-сині 3D-картинки для друку або для перегляду на екрані комп'ютера. На сайті проекту STEREO, про який ми говорили раніше, команда НАСА опублікувала інструкцію з їх самостійного створення.

На сайті проекту STEREO, про який ми говорили раніше, команда НАСА опублікувала інструкцію з їх самостійного створення

Для цього вам знадобиться звичайна цифрова камера і трохи обробки фотографій за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Ми розповімо про те, як створити ефект анагліфа в програмі Adobe Photoshop, але тих же результатів можна досягти, використовуючи аналогічні графічні редактори. Почніть з вибору об'єкта для зйомки.

Нам потрібно зробити якомога більше схожі дві фотографії, тому простіше знімати фотографії предметів або пейзажів. Можна знімати і людей, але за умови, що вони будуть нерухомі під час зйомки двох фотографій.

Цей метод особливо добре працює з фото крупним планом детальних і текстурованих речей (використовуйте режим макрозйомки вашої камери. Як правило, він позначається малюнком квітки. Завдяки йому камера автоматично фокусується, навіть якщо об'єктив розташований дуже близько до об'єкту зйомки).

Зробіть перший знімок, потім посуньте камеру на кілька (5) сантиметрів і сфотографуйте ще раз Зробіть перший знімок, потім посуньте камеру на кілька (5) сантиметрів і сфотографуйте ще раз. До поширених помилок належать знімки, зроблені занадто далеко один від одного.

Завантажте фотографії на свій комп'ютер і відкрийте їх в програмі Adobe Photoshop або іншому редакторі. Після цього конвертуйте їх в відтінках сірого, вибравши в меню вкладку Зображення> Режим> Градації сірого.

Перетворити праву фотографію назад: Зображення> Режим> RGB (фотографія буде відображатися в сірому кольорі).

На панелі шарів (розташована в нижньому кутку програми праворуч) виберіть червоний канал, натиснувши на слово RED, нема на маленький очей поруч з ним (піктограма очі вказує на те, які верстви, а не обрані). Тільки цей шар повинен бути підсвічений.

Поверніться до фото зліва і виділіть всю фотографію клавішами Ctrl + A (або Command + A для комп'ютерів MAC), потім скопіювати фотографію Ctrl + C (Command + C), поверніться до правої фотографії та вставте скопійоване зображення клавішами Ctrl + V (Command + V ).

Тепер можна об'єднувати ліву і праву частини. Поверніться до панелі шарів, натисніть на маленький квадратик поруч з RBG. Око повинен з'явитися навпроти всіх чотирьох шарів, але виділеним повинен як і раніше залишатися тільки шар з червоним кольором. Результатом має стати чорно-білий кадр з червоними і синіми ореолами.

Залишилось зовсім небагато. Зображення для кожного з очей повинні бути вирівняні так, щоб ореоли максимально пропадали. Цього можна досягти за рахунок центрування двох зображень.

Виберіть інструмент переміщення (натисніть V), а потім за допомогою клавіш, на яких зображені стрілки, проведіть червоний шар, поки не картинки не будуть вирівняні.

Заключний крок: обріжте фотографію до необхідного вам розміру. Для цього виберіть інструмент кадрування, розташований на панелі інструментів (панель ліворуч). Спробуйте видалити ділянки червоного і синього кольору по краях.

Спробуйте видалити ділянки червоного і синього кольору по краях

Як тільки ви вибрали область зображення, яку ви хочете зберегти, натисніть клавішу Enter, щоб обрізати зображення. Не забудьте зберегти отриману фотографію!

Коли ви подивіться на фотографію, використовуючи червоно-сині 3D-окуляри, ви побачите тривимірні об'єкти.

Залежно від того, як зрушені зображення, вам, можливо, поміняти спосіб, яким ви дивитеся через червону і синю лінзи. Спробуйте поекспериментувати деякий час зі створенням таких картинок, щоб в подальшому отримати кращі результати.

Спробуйте поекспериментувати деякий час зі створенням таких картинок, щоб в подальшому отримати кращі результати

Приклади 3D-картинок для окулярів

В інтернеті можна знайти цілі добірки і спеціальні сервіси, що пропонують величезний вибір 3D-картинок, на які треба дивитися через окуляри. Можна навіть знайти відео з Анагліфов.

Ефекти картинок для 3D-окулярів

У сучасному світі картинки для 3D-окулярів перестали бути чимось чудовим і видатним. Напевно, в наші дні кожна людина може похвалитися тим, що йому доводилося дивитися кіно в 3D-форматі, а очками анагліфние типу вже нікого не здивуєш. Однак ще зовсім недавно анаглиф вважався справжнім відкриттям на ринку візуальних ефектів.

Анагліф і його властивості

Анагліф - це молода технологія створення тривимірного зображення. Анагліфічні метод створення 3D-картинки грунтується на колірному кодуванні, таким чином зображення, наприклад фотографія, «розкладається» на червону і синю половини. Без окулярів 3Д-картинки будуть здаватися плоскими, наш зір не зможе переглядати їх об'ємно. Але анаглиф є помічником для очей при сприйнятті «перекодувати» зображень. Подивитися на картинки і побачити їх з очікуваними спеціальними ефектами представляється можливим тільки тоді, коли і картинки для окулярів розкладені на два кольори, і самі окуляри мають різні лінзи відповідних кольорів. В цьому і полягає головна ідея технології анаглиф.

[Smartcontrol_youtube_shortcode key = "Анагліф і його властивості» cnt = "2" col = "2" shls = "false"]

рух прогресу

Втім, час не стоїть на місці. Незабаром люди зрозуміли, що дивитися в обсязі можна не тільки на малюнки, а й на рухомі об'єкти. Так необхідність в 3D-кодуванні дісталася і до кіноіндустрії, де воно зміцнило свої позиції, і тепер рідкісний фільм не випускається в такому форматі. Спочатку анагліфние метод активно застосовувався і в цій сфері, проте потім з'явилася якісно нова технологія, заснована на одному цікавому фізичному явищі. Поляризація світла стала ключем до появи нового методу і підходу при створенні 3D-зображення. Цей метод називається Reald 3D. Тепер саме він використовується в кінотеатрах при показах, особливо часто він застосовується, коли в прокат виходить стрічка в жанрі екшн, фентезі чи страшний фільм. В останньому випадку жанр з появою поляризаційних окулярів почав набирати нових обертів у своїй популярності. Тепер кожен може принести з собою з кінотеатру абсолютно нові враження.

Різноманітні програми і графічні редактори теж не обійшли стороною розроблені способи створення ілюзій обсягу, вони також активно користуються досягненнями технології типу анаглиф. Настав час, коли будь-яка людина за все в кілька натискань клавіш миші може зробити власний малюнок у вигляді 3D, так само як і окуляри для перегляду цих малюнків. Як відомо, все геніальне просто. Те, що раніше здавалося дивом техніки, тепер стає чимось застарілим, таким, що можна без зусиль змайструвати самостійно. І хто знає, може, зовсім скоро і нові технології, які використовуються в кінотеатрах, будуть доступні простим обивателям.

IRC (Internet Relay Chat)