Як брати інтерв'ю, приклади питань для бесіди

 1. 1. Визначаємо мету майбутнього інтерв'ю
 2. 2. Необхідно з в'язатися з майбутнім співрозмовником
 3. 3. Складаємо список питань для інтерв'ю та відправляємо
 4. Приблизний план питань для інтерв'ю може бути таким:
 5. 4. Оформлення та публікація інтерв'ю
 6. Основні поради щодо оформлення інтерв'ю на блозі

Плюсів досить багато, тому рекомендую приділити даному питанню увагу і почати діяти. Головне, не відкладати в довгу шухляду свої думки і бажання, ось прямо сьогодні і вирішите у кого візьмете інтерв'ю і відправте йому лист.

Я вже опублікував кілька інтерв'ю з цікавими співрозмовниками, в основному - це блогери-тисячники, автори дуже відомих блогів в моїй тематиці.

Рекомендую почитати:

Різдвяне інтерв'ю з Євгеном Поповим

Різдвяне інтерв'ю: Дмитро Робіонек, автор ideafox.ru

Інтерв'ю з Сергієм Сосновським

1. Визначаємо мету майбутнього інтерв'ю

Після створення блогу ви починаєте його наповнювати контентом. У міру його просування у вас виникає багато питань, для вирішення яких ви шукайте відповіді в інтернеті. Так ви потрапляєте на цікаві сайти і вносите їх в закладки, а автор його для Вас стає експертом в даній темі. Ось коли у вас або вашої аудиторії накопичилося кілька важливих питань в певній темі, ви можете вибрати кандидатуру для інтерв'ю.

Не потрібно просто так брати інтерв'ю і задавати питання загального плану, які вже були розкриті в попередніх інтерв'ю даного автора. Виберіть для себе напрямок, яке хочете розкрити в бесіді і продумайте кілька питань.

2. Необхідно з в'язатися з майбутнім співрозмовником

Далі я б Вам рекомендував знайти спосіб для зв'язку з цікавлять Вас людиною. Якщо у нього є свій блог, напишіть йому листа через підтримку, скиньте лист на e-mail, якщо вказаний телефон, можете зателефонувати і обговорити можливість взяти інтерв'ю. Не бійтеся зробити цей перший крок, якщо погодиться - добре, відповість відмовою, знайдіть іншу цікаву особистість.

Головне, щоб ваш співрозмовник відчував ваше бажання, що вам це дуже важливо і цікаво спілкування з ним. Пишіть тільки правду, не потрібно прикрашати або піднімати себе і показники свого блогу.

Приблизний текст листа може бути таким:

[Note]

Тема: Інтерв'ю

Текст: Добрий день, шановний Петро Сидоров!

Мене звати Василь Іванов, я веду блог здоровье.ру (обов'язково вкажіть адресу) за темою "Здоровий спосіб життя". Хотів взяти у вас інтерв'ю на тему "Наскільки корисне плавання", оскільки Ви є фахівцем в даному питанні.

Ваші відповіді будуть дуже корисними і пізнавальними для мене і читачів мого блогу. Буду Вам дуже вдячний, якщо ви знайдете зручне для Вас час і погодьтеся відповісти на мої запитання.

Я можу вам запропонувати на вибір 2 варіанти інтерв'ю:

  • Живе спілкування через скайп;
  • Я підготую питання і відправлю вам на e-mail, а ви підготуєте відповіді на них і вистелете мені. Після цього я опублікую інтерв'ю.

Чекаю вашої відповіді.

З повагою, Василь Іванов.

[/ Note]

3. Складаємо список питань для інтерв'ю та відправляємо

Якщо ви отримали позитивну відповідь, Вам потрібно відправити у відповідь лист з подякою, приблизно такого змісту:

[Note]

Шановний Петре, дякую Вам за згоду дати інтерв'ю для мого блогу. Найближчим часом я вишлю Вам список питань.

З повагою, Василь Іванов. [/ note]

Після цього досконально вивчити особистість співрозмовника. Зайдіть на його блог, вивчіть розділи "про мене", "про сайті", вивчіть які інформаційні продукти він випустив, які досягнення, нагороди або премії має, чим знаменитий?

Корисна інформація:
Знайшов цікаву тему в мережі Вконтакте, де автор запропонував всім желаю-
щим задати 100 цікавих питання для інтерв'ю , Рекомендую почитати,
напевно знайдете ті, які вам підійдуть)
Якщо у вашого майбутнього співрозмовника вже брали інтерв'ю, обов'язково вивчіть їх, постарайтеся не повторювати питання в своєму інтерв'ю. Почитайте статті на його блозі, знайдіть цікаві факти з біографії або особистому житті і згадайте про них в питаннях.

Тільки після цього складіть список питань, продумайте їх черговість.

Приблизний план питань для інтерв'ю може бути таким:

 • Розкрийте особистість співрозмовника, вкажіть адресу його блогу, познайомте ваших читачів з вашим співрозмовником. Дуже важливо вказати гідності людини, важливі його досягнення, особливості біографії;
 • Загальні питання про хобі, захоплення, особистому житті, родині, ви повинні знати всі захоплення співрозмовника, прочитавши раніше про нього багато інформації;
 • Питання по основній темі інтерв'ю. При цьому правильно розподіліть питання за темами, запитаєте про одне, потім послідовно перейдіть до наступної теми, не потрібно «скакати туди-сюди» з різних тематик;
 • Ваші побажання співрозмовника і прохання дати пораду читачам блогу з певного питання.

Раджу Вам посилання на блог співрозмовника вказувати обов'язково індексованих.

Ще раз ретельно перегляньте питання, подкорректируйте, додайте родзинку, трохи гумору і відправляйте.

4. Оформлення та публікація інтерв'ю

Після того, як ви отримали відповіді на свої питання, займіться публікацією матеріалів.

Основні поради щодо оформлення інтерв'ю на блозі

 • Відокремте питання від відповідей різним шрифтом або фоном, це повинно бути красиво і не помітно;
 • Обов'язково перевірте текст діалогу на орфографічні помилки;
 • Бажано виділити ключові слова вашого інтерв'ю, читачі повинні розуміти основну тему бесіди;
 • Посилання на сайт співрозмовника обов'язково индексируемая (не забудьте!) І ніколи не просіть поставити таку ж посилання у відповідь. Якщо ваш співрозмовник вважатиме за потрібне, він це зробить, якщо немає, ви і так повинні бути йому вдячні за цікаві відповіді;
 • Якщо ви берете інтерв'ю через скайп, то опублікуйте і відео- або аудіо-версію бесіди.

На цьому буду закінчувати. Тепер, ви знаєте, як правильно брати інтерв'ю у співрозмовника, як скласти питання, щоб вийшло захоплююче і правильне інтерв'ю, яке сподобається Вашим читачам. Не бійтеся зробити перший крок, у всіх колись буває перше інтерв'ю.

Пам'ятайте, що хороша підготовка до бесіди - запорука успіху!

Пам'ятайте, що якщо питання будуть цікавими, що не звичайними і по темі, яка цікавить ваших читачів, то хороша відвідуваність на дану замітку вам гарантована. Не бійтеся, що вам відмовлять, нічого страшного, людей з досвідом і хорошими досягненнями у вашій темі має бути багато і, якщо один виявиться занадто зайнятим, інший погодиться, повірте мені. Будьте сміливими, наполегливими і винахідливими, зачепите майбутнього автора інтерв'ю своїм індивідуальним підходом і він не зможе вам відмовити.

Які у Вас є секрети, які незвичайні або гострі питання задаєте ви своїм співрозмовникам. Поділіться своїм досвідом, великий у Вас досвід в даному питанні?

До скорої зустрічі!

Цікаві статті по даній темі:

Інтерв'ю з Максимом Войтовичем

Різдвяне інтерв'ю з Олексієм Гудвином

Інтерв'ю з Олександром Борисовим

Інтерв'ю з Петром Александровим, автором wpnew.ru

Зайдіть на його блог, вивчіть розділи "про мене", "про сайті", вивчіть які інформаційні продукти він випустив, які досягнення, нагороди або премії має, чим знаменитий?
Поділіться своїм досвідом, великий у Вас досвід в даному питанні?
IRC (Internet Relay Chat)