Як дізнатися, на якому движку зроблений сайт декількома способами?

 1. онлайн сервіси
 2. ITrack
 3. Builtwith
 4. 2-ip
 5. Розширення для браузера
 6. Google Sniffer
 7. RDS Bar
 8. Wappalyzer
 9. ручний пошук
 10. код
 11. Вхід в адмінку

Доброго всім часу доби, мої дорогі друзі і гості мого блогу. Кожен день в інтернеті з'являються тисячі нових сaйтов. Всі вони створюються для різних цілей, але факт залишається фактом. Звідки ж така кількість? Чому будь-який новачок, який не знає жодного html тега за годину може сфабрикувати собі новенький сaйт? Вся справа в платформах або як їх називають в розмовній мові - в двигунах.

Сьогодні існує просто величезна кількість програм, конструкторів, платформ для створення веб-ресурсів, причому будь-яких видів. Тому будь-яка людина може стати веб-майстром і вести свій власний ресурс. Вам напевно не будуть у новинку такі назви, як WordPress, Joomla, DLE, Ucoz, Wix і т.д. Але іноді, коли натикаєшся на який-небудь блог або інформаційний ресурс, цікаво дізнатися, на якій платформі він створений.

Особисто у мене іноді виникає таке бажання. Тому сьогодні я вам хочу розповісти, як дізнатися на якому движку зроблений сайт. Причому таких способів я вам дам цілу купу. Вибирайте будь-який!

Зміст статті

онлайн сервіси

Звичайно ж життя було б не так легка, якби подібні речі не можна було б зробити за допомогою спеціальних онлайн-сервісів. Давайте розглянемо докладніше.

ITrack

Вітчизняна компанія, яка займається розробкою сайтів на замовлення. У своєму розпорядженні він має невеликий сервіс по визначенню CMS. Працює на ура. Для того, щоб ним скористатися, вам потрібно буде увійти на Itrack.ru і в спеціальну рядок вписати адресу сайту, після чого натиснути «Визначити CMS». Повірте, результат не змусить себе чекати.

Я визначив, що мій блог зроблений на WordPress. Хоча звичайно я і сам про це знаю)

Builtwith

Це вже англомовний сервіс, хоча нічого складного тут немає. Просто заходите на builtwith.com, вписуєте адресу сайту в рядок і тиснете Lookup. Після цього у вас вилізе різна інформація з вашого ресурсу, в тому числі ви можете дізнатися на який CMS зроблений сайт.

Тільки вона знаходиться нижче. Спускайтеся, поки не дійдете до рядка «Content Management System». Саме там все і буде написано.

2-ip

Відомий російськомовний сервіс, завдяки якому ми можемо зробити багато корисних речей, наприклад дізнатися свій ip адресу або перевірити швидкість інтернету. Але крім всього цього ми можемо дізнатися і движок. Для цього знайдіть пункт «Система управління сaйтом (CMS)».

Тепер просто введіть туди адресу сайту і натисніть «Знайти». Вам вдасться список доступний движків, і той, на якому зроблений ваше дітище зроблено, позначиться червоним написом «Знайдено ознаки використання».

Розширення для браузера

Чим добре використовувати розширення, так це тим, що вам не потрібно встановлювати громіздкі програми і не потрібно лазити по різних сайтах. Досить одним кліком поставити розширення і радіти життю.

Google Sniffer

Дуже просте розширення для браузера Гугл Хром. Коли ви його встановите, у вас в правому верхньому кутку з'явиться нова іконочку у вигляді лупи. І коли ви зайде на який-небудь чужий сайт (ну або навіть свій), то значок цей змінитися на іконку платформи вашого ресурсу. Причому, якщо на цей значок натиснути, то більш повна інформація про сайт, а не тільки про движок.

RDS Bar

паличка-виручалочка для будь-якого веб-майстри. Коли ви її встановите, то у вас з'явиться нова іконка з торпедою. Натиснувши на неї, ви побачите в правому верхньому куті віконця значок системи, на якому сайт розташований. Бачите? У мене показує WordPress. Таким же чином ви зможете дізнатися яку CMS використовує будь-який сайт.

Але якщо вас не цікавить вся таємниця про сайті (ТІЦ, посещалка, Індекс сторінок в пошукових система, кількість вхідних і вихідних посилань і т.д.), то краще не встановлюйте це додаток, так як там багато всяких налаштувань, фішок. А недосвідченого користувача ця штука може сильно напружити.

Wappalyzer

Цей плагін сильно схожий на google sniffer. Суть така ж: встановлюєте, натискаєте на значок і дивіться саму платформу, фреймворки, доповнення і т.д. Нічого складного.

ручний пошук

Я взагалі не хотів описувати цей спосіб, так як він більш тоскний і менш ефективний. Ну вже гаразд.

код

Ви можете зайти на будь-який сайт, після чого натиснути комбінацію клавіш CTRL + U. Після цього ми побачимо код цієї сторінки. Тут нам потрібно буде знайти мета-тег <meta generator Ви можете зайти на будь-який сайт, після чого натиснути комбінацію клавіш CTRL + U >. Якраз в ньому зазвичай і пишеться, що за движок встановлений. Але це зазвичай, а значить не завжди.

Справа в тому, що незважаючи на те, що сайт створений на кокой-то СMS, всі ці згадки можна з уода прибрати. Наприклад, у мене на блозі взагалі немає тега meta-generator, так як я брав не готовий шаблон, а ця тема зроблена з нуля. А таких сайтів, де генератора немає - ціле безліч. Хоча звичайно ви можете натиснути CTRL + F (Пошук) і по черзі забивати туди відомі CMS, поки він не знайде якусь згадку.

Вхід в адмінку

Так само систему управління сайтами можна дізнатися за допомогою входу в адмінку:

WordPress - site.ru/wp-admin

Joomla - site.ru/administrator

DLE - site.ry / admin

Але знову ж таки це не зовсім хороший спосіб, так як вам доведеться навмання колупати різні варіанти, поки ви не натрапите на потрібний, та ще й по суті шлях до адміністративної панелі можна змінити. В цьому випадку дізнатися у вас взагалі не вийде.

Так що, якщо ви хочете дізнатися CМS, то краще користуйтеся двома першими способами. Вони більш прості і надійні.

Ну а на цьому я мабуть сьогоднішню статтю буду закінчувати. Сподіваюся, що вона вам сподобалася, і тепер у вас не виникне проблем з тим, щоб дізнатися платформу будь-якого сайту. З нетерпінням буду вас знову чекати на моєму блозі. Удачі вам. Бувай!

З повагою, Дмитро Костін.

Звідки ж така кількість?
Бачите?
IRC (Internet Relay Chat)