Як гарантовано запускати старі програми в середовищі Windows 8.1

Вітаю Вас, цінителі комфортної роботи і відпочинку в середовищі операційної системи Windows.

Якщо Ви не любите йти на компроміс, відмовляючи собі в зручності роботи і відпочинку за комп'ютером, це стаття допоможе Вам зберегти можливість користуватися в середовищі Windows 8 / 8.1 старими звичними додатками, сучасних аналогів яким або немає, або вони не відповідають Вашим вимогам.

Починаючи з сімки, Windows зробила величезний крок назустріч користувачам, розробивши режим сумісності, завдяки якому стало можливим безперешкодно запускати офіційно несумісні з новою програмною середовищем додатки. У Windows 8 / 8.1 ця функція збереглася і навіть була доведена до розуму, що дозволяє не шукати відповіді на запитання «Де мені взяти повноцінний аналог улюбленої програми при зміні платформи?» І не витрачати гроші на придбання заміни, яка далеко не завжди є повноцінною.

Спочатку в середовищі Windows 8 було проблематично запустити навіть програми для сімки, але сьогодні ця проблема канула в лету, і число несумісних програм все менше і менше. Але ось проблеми сумісності з додатками, написаними під Windows XP або більш старі платформи, нікуди не поділися, і для багатьох це є суттєвим бар'єром для переходу на нову, куди більш функціональну і дуже зручну операційну. Але ж прихильників Windows XP все ще дуже багато, якщо не сказати, що це найчисленніша армія шанувальників продуктів від Microsoft.

У кожного в арсеналі є набір програм , Яким реально немає заміни. Це або старі додатки, підтримка яких була припинена, або програмні продукти від ініціативних розробників, які спробували свої сили і почали вирішувати інші завдання, забувши про своє чадо, або ще безліч варіантів, аж до улюблених ігор, що призводять в атмосферу далекого і безтурботного дитинства або юності.

Відмова від подібних додатків комусь може коштувати комфорту, приємних спогадів, а кому-то і роботи. Тому не отримавши можливість запустити ці програми в середовищі нової операційки, користувач навіть не стане дивитися в бік Win 8 незважаючи на її незаперечні переваги перед своїми попередницями.

Режим сумісності для запуску старих програм

Режим сумісності включає в себе набори інструкцій для коректного запуску старих програм в середовищі Windows 8 \ 8.1. Ці інструкції підібрані з урахуванням вимог до додатків старих версій Windows, і мають аналогічні назви режимів сумісності, щоб користувачеві було легше визначитися з тим, що саме йому підходить. Погодьтеся, були б там які-небудь переліки функцій - мало хто зрозумів би що мається на увазі і як цим користуватися.

Наприклад, щоб запустити програму, написану під Windows XP SP3, необхідно вибирати режим з аналогічною назвою. З імовірністю 99% цього буде достатньо, щоб програма запрацювала, але трапляються й винятки, для чого передбачені додаткові налаштування сумісності. Слід пам'ятати, що ряд додатків вимагає безперешкодного доступу до системних файлів Windows. Такі програми слід запускати від імені адміністратора, тобто з розширеними повноваженнями і відключенням деяких заходів безпеки для даного конкретного додатка.

Меню режиму сумісності додатків можна відшукати без проблем - воно живе в спеціальній вкладці «Сумісність» вікна, яке з'являється якщо натиснути правою клавішею мишки по ярлику / іконці програми і вибрати пункт «Властивості». Це потрібно робити з робочого столу, так як стартовий екран Modern UI не передбачає таку можливість - в контекстному меню просто немає пункту «Властивості».

Але зате в ньому є пункт «Відкрити розташування файлу», завдяки якому Вам не доведеться годинами шукати виконуваний файл самостійно, а тут же в папці виконати процедуру включення сумісності безпосередньо з ярликом цього файлу. До речі, на виключно плиткові додатки режим сумісності не поширюється. Але в цьому й немає потреби, так як проблем з сумісністю просто не може виникнути, адже додатки писалися саме під Win 8.

А тепер інструкція з прикладами, щоб Ви не ламали голову над тим, як же це зробити.

Функція переходу в режим сумісності з робочого столу

1. Вибираємо ярлик старого несумісного додатки.

2. Кількома по ньому правою клавішею мишки і тиснемо «Властивості».

3. Далі тиснемо на вкладку "Сумісність".

4. Ставимо галочку перед написом «Запустити програму в режимі сумісності з:" після чого меню, що випадає з переліком ОС стане активним.

5. Вибираємо ОС, під яку написана наша небажаними запускатися програма, і натискаємо «Ок».

Вибираємо ОС, під яку написана наша небажаними запускатися програма, і натискаємо «Ок»

Функція переходу в режим сумісності зі стартового екрану Modern UI

1. Вибираємо плитку додатки, який не бажає запускатися в нормальному режимі.

2. Кількома на ній правою кнопкою мишки і тиснемо «Відкрити розташування файлу».

Кількома на ній правою кнопкою мишки і тиснемо «Відкрити розташування файлу»

3. У вікні провідника натискаємо на ярлик виконуваного файлу (система автоматично його виділить, щоб Ви не загубилися в різноманітті файлів) правою кнопкою мишки і тиснемо «Властивості».

У вікні провідника натискаємо на ярлик виконуваного файлу (система автоматично його виділить, щоб Ви не загубилися в різноманітті файлів) правою кнопкою мишки і тиснемо «Властивості»

4. Вибираємо пункт «Сумісність» в діалоговому вікні.

5. Щоб включити режим сумісності, не забуваємо поставити галочку.

6. Вибираємо зі списку операційну систему, під яку написана наша старенька, але необхідна програма, і тиснемо «Ок».

А тепер поговоримо про вкладку "Сумісність" більш детально. Як Ви бачите на скріншоті, крім власне режиму сумісності з однією з операційних систем зі списку, передбачені і деякі додаткові настройки на той випадок, якщо пацієнт навідріз відмовляється оживати в середовищі Windows 8 / 8.1.

Перш ніж вдаватися до використання додаткових налаштувань, в разі відмови програми функціонувати, спробуйте вибрати в списку іншу операційну систему - чудеса іноді трапляються. Але не виключено, що Ви є власником дуже рідкісної програми, і в такому випадку запустити її не вдасться, як не намагайтеся. Але ймовірність подібного розвитку подій мізерно мала, тому не поспішайте здаватися.

Серед додаткових налаштувань сумісності можна побачити такі:

Режим зниженої кольоровості. Служить ця функція для запуску старовинних програм, які створювалися в епоху 8/16-бітних кольорової палітри. Такі програми нічого не знають про більш високих розрядних кольоровості, тому можуть або неправильно відображатися на екрані, або зовсім відмовляться працювати, поки їх системне вимога не буде задоволена. Спробуйте різні варіанти режиму кольоровості, якщо ваша заявка не бажає працювати або глючить.

Використовувати дозвіл екрана 640х480. Даний режим дозволяє запускати старі програми, які не в змозі відображатися при більш високій роздільній здатності. Деякі з них відмовляться розгортатися в повноекранний режим або зовсім не запустяться, якщо не включити цю функцію.

Відключити масштабування зображення при високій роздільній здатності екрану. Завдяки включенню цієї функції можна усунути некоректність відображення або просто кажучи позбутися глюків і артефактів.

Виконувати цю програму від імені адміністратора. Як вже зрозуміло з назви, включати цей режим варто для тих додатків, які вимагають доступу до системних файлів. Це стосується практично всіх твікери, чистильникам, файловим менеджерам і ряду інших категорій додатків. Це не означає, що додатки однозначно відмовляться запускатися без включення даного режиму, але ось у функціональності можуть втратити.

Дозволити програмі працювати з файлами в OneDrive. Тут теж все очевидно, і якщо Ви бажаєте надати додатком доступ до хмари, сміливо ставте галочку.

Приємний момент полягає в тому, що цю процедуру доведеться виконати всього один раз - далі програма буде запускатися в режимі сумісності доки Ви не передумаєте і не відмінить цю функцію.

Ще один важливий момент, про який варто пам'ятати полягає в тому, що якщо на Вашому комп'ютері передбачено декілька облікових записів, і Ви бажаєте включити цей режим для улюбленого додатка у всіх з них, слід перед натисканням кнопки «Ок», клікнути «Змінити параметри для всіх користувачів ».

На цьому наш огляд завершується і відтепер, сподіваюся, Вам не доведеться вибирати між Windows 8.1 і набором старих, але дуже важливих для Вас додатків.

Нкція збереглася і навіть була доведена до розуму, що дозволяє не шукати відповіді на запитання «Де мені взяти повноцінний аналог улюбленої програми при зміні платформи?
IRC (Internet Relay Chat)