Як надрукувати в Word.

Розглянемо, як надрукувати в Word таблицю, заяву, конверт, бейджик, слова стовпчиком. Як налаштувати двосторонню друк в Word, друк без колонтитулів, з колонтитулами, друк приміток, дзеркальна друк в Word і багато іншого.
Здавалося б, чого простіше, ніж надрукувати документ Word. Натискай на потрібні кнопки і все. Але, щоб роздрукувати документ або текст, потрібно налаштувати документ на друк. Комусь потрібно надрукувати без полів великими буквами велике оголошення, кому-то потрібно надрукувати в Word дві сторінки на одній. Хтось хоче роздрукувати брошуру, книгу, колонками, повернути текст, тощо Варіантів дуже багато.
Перед роздрукуванням документа, потрібно його перевірити в режимі попереднього перегляду - як розташується текст на сторінці, які будуть поля, прибрати колонтитули чи ні, яка орієнтація сторінки, чи увійде весь текст на аркуш паперу, щоб не псувати багато паперу на підгонку тексту, т. д. Може бути, потрібно повернути лист з великою таблицею на альбомну орієнтацію, зробити різні поля на різних сторінках, тощо як все це налаштувати, дивіться в статті « Параметри сторінки в Word ».
Перегляд перед друком Word.
Кнопку функції «Попередній перегляд» знаходимо так - кнопка «Office» в лівому верхньому кутку вікна Word -> вибираємо функцію «Друк» -> натискаємо на кнопку «Попередній перегляд» - це в Word 2007.
Розглянемо, як надрукувати в Word таблицю, заяву, конверт, бейджик, слова стовпчиком Переміщення до іншої сторінки документа в режимі попереднього перегляду здійснюється кнопками «Наступна сторінка» та «Попередня сторінка». Щоб вийти з вікна попереднього перегляду, натискаємо на кнопку «Закрити вікно попереднього перегляду».
У Word 2013 натискаємо на закладці «Файл» кнопку функції «Друк». Відкриється вікно попереднього перегляду. Щоб вийти з режиму попереднього перегляду, натискаємо на стрілку зліва вгорі вікна Word.
Щоб змінити розмір полів, прибрати колонтитули, тощо, натискаємо кнопку «Параметри сторінки» внизу вікна «Друк». Тут розташовані функції попереднього перегляду сторінок Word.
Але, можна вивести кнопки попереднього перегляду і друку на панель швидкого доступу, розташовану у верхній частині вікна Word. Як додати кнопки «Друк» і «Попередній перегляд» на панель швидкого доступу, дивіться в статті «Збереження документа в Word» тут .
Або, викликати функцію друку, натиснувши поєднання клавіш «Ctrl» + «F2» (в Word 2013 - «Ctrl» + «Fn» + «F2»). Або - «Ctrl» + «P» (англійська літера Р на будь-якій розкладці).
Про інших поєднаннях клавіш, дивіться в статті «Швидкий доступ Word» тут .
Область друку Word - це частина сторінки, обмежена полями листа і колонтитулами, в якій міститься текст.
Область друку налаштована в Word і в принтері. Якщо прибрали, зменшили поля і текст виходить за межі області друку, то частина тексту може не роздрукувати. У таких випадках Word видає вікно попередження.
Межі друку Word.
В Word встановлені стандартні кордону друку, ширина полів сторінки. Якщо ми прибираємо або зменшуємо поля, то Word видає повідомлення про те, що поля менше, ніж межа області друку і весь текст може не увійти. У Word 2013 виходить таке попереджувальне вікно.
Наприклад, ми подивилися на попередньому перегляді, нас все влаштовує, текст увійшов весь. Вирішили - будемо роздруковувати так. Щоб роздрукувати документ з такими маленькими полями і попередженням, досить натиснути кнопку «Так» в цьому вікні попередження.
Але, якщо потрібно часто роздруковувати документ з маленькими полями, то можна налаштувати принтер. Там теж встановлені межі друку.
Для початку, потрібно подивитися і встановити цей принтер «за замовчуванням». Натискаємо кнопку «Пуск» зліва внизу монітора, вибираємо «Панель управління». Встановлюємо «Класичний вид». Натискаємо на папку «Принтери». Знаходимо свій принтер і встановлюємо «Використовувати за замовчуванням». З контекстного меню нашого принтера вибираємо функцію «Налаштування друку». Тут встановлюємо «Тип паперу», «Розмір паперу». Ставимо галочку у слів «Без полів». Виходимо з цих вікон, натискаючи кнопки «ОК».
Розмір полів сторінки можна налаштувати функцією «Поля» в розділі «Параметри сторінки» на закладці «Розмітка сторінки». Або в режимі попереднього перегляду.
Друк виділеного тексту в Word.
Можна виділити частину тексту й роздрукувати тільки його. Виділена частина тексту теж буде областю друку, обмежена виділенням.
У Word 2007 натискаємо на кнопку «Office». Вибираємо функцію «Друк» -> «Попередній перегляд». Натискаємо на кнопку «Друк» (на зображенні обведена червоним кольором). Ставимо галочку у функції «виділений фрагмент». У Word 2013 розділі «Друк» натискаємо на стрілку у кнопки «Надрукувати всі сторінки». Із списку вибираємо функцію «Надрукувати виділений фрагмент».
Альбомна друк в Word.
Можна розгорнути лист із книжкової орієнтації в альбомну. Зробити це можна в звичайному режимі на закладці «Розмітка сторінки» на закладці «Параметри сторінки» натискаємо на кнопку «Орієнтація», вибираємо «Альбомна».
Вікно «Параметри сторінки можна викликати, натиснувши на стрілку внизу праворуч розділу« Параметри сторінки ».
Як надрукувати таблицю в Word.
Виділяємо таблицю. В параметрах друку вибираємо функцію «Виділений фрагмент». У Word 2013 - «Надрукувати виділений фрагмент».
Двосторонній друк в Word.
Щоб роздрукувати документ Word на двох сторінках аркуша, потрібно встановити цю функцію перед друком. Принцип двосторонньої друку такий - спочатку роздруковуємо все парні або непарні сторінки, залежить від того, яка сторінка в документі перша - парна або непарна. Потім, перевертаємо листи і вкладаємо їх в лоток принтера. Встановлюємо роздрукувати непарні листи (якщо вже роздрукували парні).
Увага!
Деякі принтери не підтримують двосторонній друк. Визначити, підтримує принтер двосторонній друк так.
У Word 2007 натискаємо кнопку «Office», вибираємо функцію «Друк», натискаємо кнопку «Друк». У вікні в розділі «Включити» натискаємо на стрілку і натискаємо на функцію «Непарні сторінки» або «Парні сторінки» - які нам потрібно. Смотрім- є ці функції чи ні.
У вікні «Друк» в розділі «Принтер» можна встановити галочку у функції «Двостороння друк».
У Word 2013 на закладці «Файл» натискаємо кнопку «Друк». У слів «Односторонній друк» натискаємо стрілку і вибираємо функцію «Друк вручну на обох сторонах». Є принтери з автоматичною функцією двостороннього друку. Якщо не працює функція двостороннього друку в Word, то можна роздрукувати спочатку парні сторінки, вказавши їх у розділі «Сторінки» - «номера». Наприклад, так: 2,4,6,8,10. Потім, перевернути і змінити порядок аркушів в принтері і знову роздрукувати, вказавши непарні листи. Принтер дає підказки, як покласти листи.
Зверніть увагу, як потрібно покласти листи в принтер, щоб друга сторінка роздрукувалася на зворотному боці першого ліста.После того, як роздрукували непарні сторінки, перша сторінка буде лежати внизу. Потрібно перекласти в зворотному порядку листи, щоб перша сторінка виявилася в верху стопки, щоб надрукувати другу частину документа на іншій сторінці аркуша для двостороннього друку.
Але, щоб не перекладати листи, можна налаштувати принтер, щоб він друкував з останньої сторінки до першої. Ми надрукували з одного боку аркуша. Перекладемо аркуші чистого стороною в принтері, але не перекладаємо їх до першого аркушу. У нас в принтері лежить верхній останній лист. перед тим, як відправити на друк другу сторону листів документа, спочатку налаштуємо принтер. Натискаємо в діалоговому вікні "Друк" кнопку "Властивості принтера".
На закладці "Розмітка сторінки" діалогового вікна "Властивості принтера" ставимо галочку у слів "Зворотній порядок". Дивимося в зразку, листи розташувалися від останньої сторінки до першої.

Натискаємо ОК, відправляємо на друк Натискаємо "ОК", відправляємо на друк.
У настройку принтера можна потрапити двома шляхами. Або через «Панель управління» - «Принтери» - натискаємо правою кнопкою миші на папку принтера і вибираємо «Налаштування друку». Або «Office» - «Друк» - «Друк» - в розділі «Принтер» натискаємо на кнопку «Властивості».
У Word 2013 - в настройках принтера встановити «Зворотний порядок» друку при роздруку непарних сторінок (якщо перші роздрукували парні). На закладці «Файл» натискаємо «Друк» - «Властивості принтера» - «Розмітка сторінки».
Або, на закладці «Файл» - «Друк» - в розділі «Принтер» - «Властивості принтера».
Наприклад, як покласти конверт в принтер, щоб надрукувати адресу, дивіться в статті «Як надрукувати адресу на конверті в Word». Посилання на статтю нижче.
Друк без колонтитулів в Word.
Колонтитули в Word - це поле в верху і в низу сторінки, в якому розміщують певну інформацію. Прибрати колонтитули можна по-різному.
Перший варіант.
Очистити поле колонтитула, але саме поле залишиться. В цьому випадку текст буде надруковано ні з самого початку сторінки.
Другий варіант.
Прибрати саме поле колонтитула, щоб текст розташовувався з самого верху листа зі звичайними або налаштованими нами, полями.
Про ці способи видалення колонтитулів читайте в статті « Фірмовий бланк. Колонтитули в Word ».
Друк без полів в Word.
Якщо потрібно надрукувати текст від і до самих країв сторінки, то потрібно прибрати не тільки поля, а й колонтитули. Як прибрати колонтитули, дивіться вище.
Поля можна прибрати декількома способами.
З - розділу «Параметри сторінки» на закладці «Розмітка сторінки».
З - попереднього перегляду.
Лінійкою пересунути поля. Про налаштування полів, про налаштування різних полів на різних сторінках, тощо, читайте в статті «Параметри сторінки в Word». Посилання на статтю вище.
Як надрукувати заяву в Word.
Заява пишеться за певним правилом. Шапка заяви пишеться справа сторінки, потім, сам текст заяви. Щоб правильно і швидко оформити заяви, в Word є певні функції. Дивіться про це статтю «Як надрукувати заяву в Word».
Як надрукувати резюме в Word.
Резюме в Word можна зробити в текстовому форматі, а можна зробити у вигляді таблиці. Зберегти цей шаблон, для подальшого частого використання, наприклад, на підприємстві, тощо Як самим зробити резюме, дивіться у статті «Створення бланка в Word». Тут же можна скачати готовий шаблон бланка резюме.
Як надрукувати адресу на конверті в Word.
У Word є готові шаблони конвертів різного розміру. Залишається, тільки, написати адресу на такому конверті і роздрукувати його. На конверт можна помістити будь-яке зображення, наприклад, логотип компанії, тощо Якщо потрібно роздрукувати багато конвертів з різними адресами, то Word зможе і це. Про все це читайте статтю « Як надрукувати адресу на конверті в Word ».
Як надрукувати бейджик в Word.
Можна в Word самим зробити бейджики, візитки різного розміру. Вставити в них логотип фірми, фотографію, інше зображення. Можна зробити беджі, візитки за стандартними розмірами або за довільним. Вставити красивий шрифт, фон, тощо Як зробити шаблони такі бейджиків, візиток, щоб роздрукувати їх, дивіться в статті «Як зробити візитку, бейджик в Word» тут .
Як надрукувати сітку в Word. Як надрукувати лист в клітку в Word.
В Word сітка на сторінці - це допоміжний інструмент для більш точного розміщення зображень, інших вставок, тощо Ця сітка не друкується. Але, як бути, коли нам потрібно надрукувати лист в клітку або в лінійку? Є спосіб надрукувати таку сітку. Читайте про це статтю « Лист в клітку в Word ».
Друк приміток в Word.
Примітки в Word - це виправлення тексту, які внесені в текст або винесені з тексту в праву частину сторінки. Як надрукувати документ з цими примітками, дивіться в статті « Редагування тексту в Word ».
Заборона друку Word. Захист від друку Word.
Перший варіант.
Захистити документ Word від друку можна, встановивши пароль на документ. Тоді не зможуть відкрити його. дивіться статтю «Як поставити пароль на документ Word».
Другий варіант.
Можна дозволити відкривати документ, читати, але заборонити редагувати, роздруковувати, тощо Детальніше про це дивіться в статті «Як захистити Word від редагування» тут .
Третій варіант.
Зробити водяний знак на сторінках Word, який роздруковується разом з документом. Наприклад, «Зразок», написати ел. Адреса фірми, назва фірми, т.д. Це один із способів захисту авторських прав. Як зробити водяний знак, дивіться в статті « Друк фону в Word ».
Дзеркальна друк в Word.
Дзеркальна друк - це текст, написаний з права на ліво, в зворотному порядку. Наприклад, «море» в дзеркальному буде написано «єром». Це спосіб друку може стати в нагоді, наприклад, при друку тексту, який потрібно повісити всередині кімнати на вікно, щоб з вулиці можна було прочитати правильно. Наприклад, розмістити оголошення.
Для дзеркальної друку потрібно налаштувати принтер.
У Word 2007 - «Office» - «Друк» - «Друк» - в розділі «Принтер» натискаємо кнопку «Властивості». На закладці «Макет» ставимо галочку у слова «Дзеркально».
У Word 2013 - «Файл» - «Друк» - в розділі «Принтер» натискаємо кнопку «Властивості принтера». У вікні на закладці «Розмітка сторінки» ставимо галочку у слова «Віддзеркалення». Як надрукувати текст стовпчиком, як развертнуть текст вертикально-це різні варіанти, тощо, дивіться в статті " Як надрукувати оголошення в Word ".

Але, як бути, коли нам потрібно надрукувати лист в клітку або в лінійку?
IRC (Internet Relay Chat)