Як наповнити сайт якісним контентом

 1. Робити контент для користувача
 2. Використовувати різні типи контенту
 3. Як бути з SEO оптимізацією
 4. На закінчення

Пошукові гіганти Google і Яндекс, які за сумісництвом є законодавцями правил в сегменті Рунета, постійно повідомляють про боротьбу за якість контенту.
Пошукові гіганти Google і Яндекс, які за сумісництвом є законодавцями правил в сегменті Рунета, постійно повідомляють про боротьбу за якість контенту
Нам же не залишається нічого іншого як підкоритися, якщо не хочемо зниження рейтингу сайту і попадання під різні фільтри. Але такі вимоги, навпаки, на руку власникам інтернет-проектів, тому що тепер у топ пошукової видачі вийдуть ті, хто надає своїм відвідувачам корисну та актуальну інформацію. Все що для цього потрібно, це знати, як наповнити сайт корисним контентом високої якості.

Робити контент для користувача

Корисний контент з точки зору пошукового робота той, на який користувач сайту витратить певний час, і чим воно більше, тим краще. Це так званий «довгий клік», тобто після переходу на сайт з пошукача робот засікає час перебування відвідувача на ньому і подальші дії. Якщо користувач відразу йде зі сторінки, то для пошукового робота це навпаки негативний сигнал, повторення якого призведе до зниження рейтингу.

Щоб ваш контент був визнаний високоякісним і приносив бажані «довгі кліки» ваші статті повинні відповідати наступним критеріям:

 1. Писати потрібно з душею, не можете самі, знайдіть для цього професійного копірайтера. Важливо вміти зацікавити відвідувача з перших слів і не відпускати його уваги до останньої точки в висновках.
 2. Створюйте тексти з чітко проробленою структурою. Сучасний користувач постійно поспішає, і у нього немає часу на пошук потрібної інформації в тексті. Тому текст повинен бути розділений за змістом підзаголовками, важливу інформацію виводите у вигляді списків. Так відвідувач зможе швидко візуально знайти потрібну йому інформацію і залишиться на сайті для її вивчення.
 3. Відстежуйте актуальні теми згідно вашої спеціалізації. Стаття повинна бути не тільки корисною, а й своєчасної, щоб викладені в ній матеріали були актуальними.
 4. Пишіть тільки на ті теми, якими володієте професійно або наймайте для цього кваліфікованих авторів. Пошуковий робот навряд чи помітить технічні помилки, а ось користувачів не пробачить вам непрофесіоналізму і обману.
 5. Пишіть зрозуміло. Цей пункт перетинається з попереднім. Користувач прийшов на сайт для отримання інформації і не потрібно перевантажувати його спеціальними термінами. Дайте йому можливість легко почерпнути нові знання.

Важливий момент створення контенту високої якості полягає у відповідності заголовка і опису, які бачить користувач в пошуковій видачі, і змісту кінцевого матеріалу.

Використовувати різні типи контенту

Текст це основний спосіб передачі інформації, але це не означає, що якісним повинен бути тільки він. Відвідувачі жадають додаткових даних і наше завдання їх надати. Для цього підійдуть такі типи контенту:

 • Зображення. Не варто вставляти картинку заради картинки, кожне зображення має нести смислове навантаження. Тому використовуємо схеми, скріншоти, фото конкретних деталей і т.п.
 • Відео. Зараз дуже модно додавати до кожної сторінки тематичне відео. В цьому випадку дотримуємося критеріїв інформативності та відповідності ролика темі статті. Пам'ятайте, що ніхто не буде дивитися відео, якщо його не зацікавить основний текст і автор не виконає грамотну підводку до його перегляду.
 • Інфографіка. Цей спосіб подачі інформації зараз найбільш актуальне. Він дозволяє передати великий обсяг даних в просто формі, що цінуватися сучасними користувачами мережі інтернет.

Як бути з SEO оптимізацією

Власне якщо ви виконаєте вимоги попередніх двох пунктів, то ваші тексти гарантовано отримувати високу оцінку пошукових систем. Але нехтувати SEO оптимізацією не варто. В обов'язковому порядку виконуємо наступні дії.

Правильно прописуємо мета-теги з урахуванням ключових слів і тематики статті. Користувач приймає рішення про перехід на сайт по його позиції у видачі та даних в сніпеті. Система може вибрати їх самостійно, взявши частину тексту зі сторінки. Не пускайте цей процес на самоплив, тому що якість заповнення мета-тегів безпосередньо впливає на місце у видачі та рішення користувача.

Вибираємо і вписуємо ключові слова. Відштовхуємося від специфіки, семантичного ядра і структури сайту. Не варто гнатися за кількістю ключів в тексті, 1-2 двох входжень буде досить для пошукового робота. Кількість ключів впливає на формування первинного рейтингу на момент індексації статті, а потім він буде скоректований на підставі поведінкових факторів відвідувачів.

Правильно вставляємо картинки. Назви файлів прописуємо транслитом, вони повинні відображати суть самого зображення. Використовуючи той же принцип інформативності, заповнюємо атрибути «title» і «alt».

Налаштовуємо перелинковку. Даний прийом використовуємо тільки в тому випадку, якщо на сайті є актуальні матеріали розширюють тему.

На закінчення

У кожен новий матеріал для свого сайту потрібно вкладати душу, тільки так можна отримати високу оцінку від користувачів і підвищення рейтингу від пошукових систем. Але цього недостатньо, ще, жодна найякісніша стаття або огляд не вивели сайт в топ видачі поодинці. Робота по наповненню сайту якісним контентом повинна вестися постійно і чим частіше будуть з'являтися нові публікації, тим краще. Єдине обмеження - частота додавання нових статей не повинна нести шкоду якості їх змісту.

Оцінок: 2 (середня 5 з 5)

Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям:

Курси по просуванню (у відкритому доступі)

Рівень складності:

початковий

Рівень складності:

початковий

ще цікаве

IRC (Internet Relay Chat)