Як передається контрольний вагу сторінок сайту?

  1. Про передачу посилального ваги сторінок Дуже важливо розуміти, як відбувається розподіл ваги сторінок...
  2. Передача посилального ваги між сайтами

Про передачу посилального ваги сторінок

Дуже важливо розуміти, як відбувається розподіл ваги сторінок усередині сайту.

Це знання допоможе Вам організувати правильну внутрішню перелінковку . Результатом цього стане успішне просування всього веб-сайту цілком, а не окремих його сторінок, що мають кількість посилань, що виділяється на загальному тлі.

Щоб Вам було легше зрозуміти, як відбувається передача ваги сторінок сайту , Будемо використовувати наочні приклади.

Основні принципи розподіл ваги сторінок

Уявімо, що в перелинковке нашого веб-сайту беруть участь головна сторінка (G) і дві менш важливі другого рівня вкладеності (V і L).

G посилається на обидві - на V і L.

Є зворотнє посилання з V на G.

Також є четверта сторінка - P, котра посилається на V.

Схематично це виглядає так:

Перед підрахунками, варто згадати про умови передачі посилального ваги:

Перед підрахунками, варто згадати про умови передачі посилального ваги:

  1. Спочатку кожна сторінка має вагове значення рівне 1.
  2. Передача ваги сторінок відбувається з втратами. Передається тільки 85%.
    Отже, кожна сторінка може передати 0,85 від свого початкового значення.
  3. Контрольний вагу сторінки перерозподіляється порівну між усіма посиланнями, які на ній розташовані.

У нашому випадку з головною (G) є два посилання, кожна з яких переносить 0,85 / 2 = 0,425. У підсумку виходить така картина:

Найвагомішою виявилася не головна сторінка нашого щойно створеного веб-сайту, а V (2,275), на яку посилалися відразу дві інші (G і P)

Найвагомішою виявилася не головна сторінка нашого щойно створеного веб-сайту, а V (2,275), на яку посилалися відразу дві інші (G і P).

Але є один момент - якщо врахувати не тільки вихідний, а й набутий вага сторінки V, то на головну вона передасть вже не 0,85, а 0,85 * 2,275 = 1,934.

Це означає, що остаточне значення ваги головною G буде 1 + 1,934 = 2,934. Отже, у неї буде найбільший показник важливості, як і годиться головній сторінці сайту.

Розрахунок передачі ваги сторінок ускладнюється при додаванні нових і налаштування перелинковки між ними, але за великим рахунком принцип буде той же.

Але це за умови замкнутості системи.

Передача посилального ваги між сайтами

Якщо з'являться посилання з наших сторінок на інші сторонні ресурси, контрольний вагу сторінки буде перерозподілятися аналогічно: 0,85 по одному посиланню, 0,425 за двома і т. Д.

Таких посилань насправді слід уникати, якщо хочете просувати веб-сайт методами SEO. Цей важливий показник потрібно акумулювати і грамотно перерозподіляти всередині сайту. І при цьому потрібно намагатися обмежити роздачу посилального ваги сторінок інших ресурсів.

А ось коли з'являються зовнішні чинники (вхідні посилання), розподіл ваги сторінок ускладнюється.

В принципі виконувати підрахунки в цьому випадку не має сенсу, оскільки вони не будуть відповідати дійсності. Адже ми не зможемо визначити числове значення ваги зовнішніх вхідних посилань, оскільки не знаємо рівня їх авторитетності і значущості.

Зразкові підрахунки все ж можна було робити поки існував PageRank . Але тепер, коли PR більше не оновлюється ця можливість зникла.

Залишається лише намагатися рівномірно розподіляти кількість зовнішніх посилань, що ведуть на різні сторінки Вашого веб-сайту.

А далі все залежить від того, наскільки правильно організовано розподіл ваги сторінок всередині нього. Адже цей момент є одним з основних елементів внутрішньої оптимізації сайту під пошукове просування.

Удачі Вам у цій нелегкій справі!

Якщо щось було незрозуміло чи потрібна порада для Вашої конкретної ситуації, чекаємо Вас в коментарях!

IRC (Internet Relay Chat)