Як перевстановити windows xp - інструкція

  1. Підготовка до перевстановлення Windows XP
  2. Перевстановлення Windows XP

Вітаю заглянули на it-dix.ru сьогодні ми будемо говорити про те, як перевстановити Windows XP на своєму комп'ютері. Насправді, в перевстановлення операційної системи немає ні чого складного, головне хоча б раз це зробити самому! Так що, давайте приступимо панове до вирішення нашого питання!

Перед установкою операційної системи вам необхідно перемістити всю потрібну інформацію з системного диска (диска на який встановлена ​​ваша версія windows, як правило це диск C) в будь-яке інше місце, наприклад на дисковий або USB носій, або на інший системний розділ! Далі необхідно подбати про правильну завантаженні вашого комп'ютера, для подальшої установки операційної системи. Справа в тому, що в звичайному режимі роботи ваш комп'ютер завантажується з жорсткого диска. Але при перевстановлення операційної системи необхідна завантаження наприклад з DVD диска вашого приводу або з USB носія, через USB порт. Адже для переустановлення осі нам буде потрібна завантаження з дистрибутива Windows XP у вигляді завантажувального диска або завантажувального USB флешки.

Для того, щоб змінити пріоритет завантаження комп'ютера нам буде потрібно правильна настройка BIOS (невеликої програми, розташованої на постійному пристрої, що запам'ятовує). Тут нічого страшного немає: все-то потрібно поміняти одну функцію. Завдяки цьому основна завантаження буде проводитися з інсталяційного диска.

Підготовка до перевстановлення Windows XP

Для заходу в настройки програми BIOS слід перезавантажити комп'ютер, і при появі початкового чорного екрану (ви його визначите по біжучим цифрам і швидко сменяющимся написів) необхідно натиснути кнопку Delete. Якщо не спрацює, тоді - F10, shift + F2 або shift + F1. Комбінація клавіш для потрапляння в інтерфейс BIOS може змінюватися в залежності від того, якої фірми у вас стоїть материнська плата. Кожен розробник намагається внести свої корективи, що безсумнівно не дуже зручно, для рядового користувача PC.

Потім виникне екран з безліччю вкладок, серед яких є напис Boot. Навігація здійснюється клавішами-стрілками. Пересуваємося до Boot. Там виникає чи потрібно завантажувати. Пересуваючись вгору / вниз, доходимо до Boot Device Priority. Тиснемо клавішу Enter. З'являється вікно вибору пристрою з якого буде здійснюватися завантаження. У ньому знову кнопками вгору / вниз вибираємо перший завантажувальний пристрій. Натискаємо Enter. На моніторі відобразиться список з декількох пристроїв, наприклад: IDE, CD ROM, HDD, 1st FLOPPY DRIVE, USB, DVD ROM.

За допомогою стрілок добираємося до CD ROM або DVD ROM (тобто до будь-якого пристрою, який дозволить здійснити завантаження з диска). Потім знову тиснемо Enter. Тепер - першим пристроєм в списку пріоритету став наш дисковод! Тиснемо на клавіатурі F10. Виникне невелике вікно з написом, запитуючої про нашу згоду / незгоду збереження змін. Погоджуємося. Для цього, використовуючи стрілки, вибираємо ОК і Enter. Все - попередній етап установки операційної системи завершено. Далі йде основний процес установки.

Перевстановлення Windows XP

Після настройки BIOS завантаження комп'ютера розпочнеться з дисковода. Тому в DVD-ROM перед стартом слід вставити диск Windows. Включаємо комп'ютер. Якщо з'явиться напис Press any key ... тиснемо будь-яку клавішу і починаємо насолоджуватися процесом установки OC Так запуститься процес інсталяції. Перше що ви побачите - це синій екран з написом "Установка Windows".

Спочатку файли будуть автоматично копіюватися на жорсткий диск. Тут нічого натискати не потрібно - тільки терпіння. Потім виникне меню, в яких на вибір випаде 3 пункту: приступити до інсталяції, відновити систему або вийти. Нас цікавить перший рядок. Тиснемо Enter.

Далі нас знову чекає меню. Цього разу відобразиться список розділів у диска. Вони являють собою частини, на які поділений ваш жорсткий диск. Тут слід вибрати місце, куди буде встановлена ​​Windows. Навігація здійснюється стрілками. Як правило, вибирається розділ С. відзначаєте його, після чого знову виникне 3 рядки: видалити, створити нову область або встановити сюди. Кнопкою Enter після вибору останнього варіанту продовжуємо процес установки.

Тепер у нас повинно відкритися віконце з пропозиціями форматування (видалення інформації) або залишення всього, як є, без змін. Форматування буде запропоновано в форматі NTFS або FAT. Я рекомендую залишати формат форматування той, який був встановлений до вашого втручання. Якщо ви перед установкою зберегли потрібні вам файли на флешці або де-небудь ще - сміливо очищайте диск, вибравши перший пункт. Так Windows буде встановлена ​​в абсолютно порожню область. Пересуваючись стрілками, відзначаємо вбрання, далі кнопка Enter стверджує наш намір.

Пересуваючись стрілками, відзначаємо вбрання, далі кнопка Enter стверджує наш намір

Потім слід підтвердити форматування або навпаки скасувати. Ця пропозиція з'явиться в меню. Натисніть кнопку F. Після чого почнеться очищення. Далі нічого чіпати не можна, просто чекайте.

Далі нічого чіпати не можна, просто чекайте

Закінчивши форматування, комп'ютер автоматично продовжить копіювання файлів з диска. Після цього, буде перезавантаження. Тут необхідно знову зайти в БІОС і поставити пріоритет завантаження, в тому порядку, в якому він був виставлений спочатку. Наприклад на Floppy Drive (див. Попередній етап). Увага: на другому місці повинен бути IDE, а на третьому - CD ROM. На перше місце бажано поставити HDD - завантаження з жорсткого диска! В кінці точно також F10 - OK - Enter. По суті ми знімаємо пріоритет завантаження з DVD або CD приводу.

Після виходу установка системи продовжиться. Під час неї вам запропонують налаштувати регіональні стандарти і мову. Російськомовним користувачам тут нічого міняти не потрібно. Наступний крок - введення назви компанії і повного імені. Ця форма заповнюється на ваш розсуд.

Потім необхідно написати пароль адміністратора і ім'я комп'ютера. Останнє вказується автоматично, але його можна змінити, а щодо пароля - як хочете. Якщо бажаєте підвищити безпеку, то вказуйте його. Найголовніше - не забути його згодом. Втім, згодом можна ввести підказку до нього, знизивши ризики до мінімуму.

Потім пропонується настройка дати і часу. Тут також автоматично прописується поточне число і час за московським часом. Але якщо потрібні зміни, то можлива установка інших даних. Все залежить від регіону в якому ви проживаєте!

Потім інсталяція операційної системи продовжиться. Завершивши її, комп'ютер автоматично перезавантажиться. На моніторі при першому запуску після установки виникне вікно, що сповіщає вас про зміну дозволу екрану. Підвівши курсор до квадратику ОК, тисніть на нього лівою кнопкою миші. Дозвіл екрану можете виставити згодом відповідно до максимально можливим дозволом вашого монітора.

Останній етап - вікно користувачів. Тут слід заповнити обліковий запис (бажано дві). Можна написати своє ім'я або вподобане слово. Потім з'явиться довгоочікуваний робочий стіл. Установка завершена. Вітаю!

IRC (Internet Relay Chat)