Як підвищити швидкість WiFi, вибравши правильний канал

Бездротові мережі пройшли довгий шлях за останні 15 років. І навіть сьогодні нестійка швидкість WiFi- є проблемою в деяких ситуаціях. На це може впливати дуже багато речей - від настройки маршрутизатора до перешкод в будинку і відстані між пристроями. На щастя, майже завжди є спосіб виправити низьку швидкість передачі даних.

Якщо ви коли-небудь возилися з настройками вашого маршрутизатора, ви напевно помічали слово «канал». Більшість маршрутизаторів мають набір каналів, налаштованих на авто-режим, але я впевнений, що багато хто бачив у цьому списку дюжину каналів, і замислювалися, для чого вони, і який з них швидше. Що ж, виявляється, що деякі канали дійсно швидше, але це не означає, що потрібно відкривати настройки і міняти їх значення. Читайте далі, щоб дізнатися більше про каналах 802.11, інтерференції і різниці між 2.4 ГГц і 5ГГц WiFi.

Канали 1, 6 і 11
Перш за все, давайте поговоримо про 2.4 ГГц, так як майже всі WiFi-установки використовують цей діапазон. 802.11ac, який дебютував в 2013 році, рухається до прийняття 5 ГГц, але завдяки зворотній сумісності та маршрутизаторів dual-radio діапазон 2.4 ГГц буде основним ще тривалий час.

Всі версії Wi-Fi, аж до 802.11n (A, B, G, N) між частотами 2400 і 2500 МГц. Ці 100 МГц розділені на 14 каналів по 20 МГц кожна. Як ви вже напевно порахували, 14 по 20 - це набагато більше, ніж 100 МГц, в слідстві чого, кожен канал пов'язаний як мінімум з двома (а зазвичай 4) іншими каналами (див. Діаграму вище). Як можна уявити, використання перекриваються каналів не дуже добре позначається на роботі пристроїв - це одна з основних причин поганої пропускної здатності бездротових мереж,
На щастя, канали 1, 6 і 11 розташовані досить далеко один від одного, так що вони не перетинаються. На установці не є MIMO (тобто 802.11 a, b або g), ви завжди повинні намагатися використовувати канал 1, 6 або 11. Якщо ви використовуєте 802.11n з каналами по 20 МГц, то також можна використовувати 1, 6 і 11 , якщо ви хочете використовувати канали по 40 МГц, то знайте, що радіохвилі можуть бути дуже перевантажені, якщо ви не живете в приватному будинку в малозаселеній місцевості.

Які канали використовувати в забудованому районі?
Якщо ви хочете добитися максимальної пропускної спроможності і мінімальної інтерференції, канали 1, 6 і 11 є кращим вибором, але в залежності від інших бездротових мереж в вашому районі, один з цих каналів може бути набагато зручніше, ніж інші.
Наприклад, якщо ви використовуєте канал 1, а хтось за стіною використовує канал 2, ваша пропускна здатність буде падати. У цій ситуації доведеться поміняти канал на 11, щоб повністю уникнути перешкод, хоча 6 теж підійде. Може бути спокусливо використовувати інший канал, крім 1, 6 і 11, але пам'ятайте, що тоді ви будете створювати перешкоди.
В ідеалі краще поговорити з сусідами і налаштувати кожен маршрутизатор на канали 1, 6 і 11. Майте на увазі, що внутрішні стіни можуть дуже послаблювати сигнал. Якщо між вами і сусідом цегляна стіна, то ви, ймовірно, обидва можете використовувати канал 1, не заважаючи один одному. Але якщо це тонка стінка, ви повинні використовувати різні канали.
Є способи, які допоможуть знайти найчистіший канал, наприклад Vistumbler, але найчастіше зручніше перемикатися між каналами 1, 6 і 11, поки не знайдете найчистіший сигнал. Якщо у вас є два ноутбука, ви можете скопіювати файл між ними, щоб перевірити пропускну здатність кожного каналу.

Що щодо 5 Ггц?
Найкраще в частоті 5 ГГц (802.11n і 802.11ac) це наявність набагато більшої кількості вільного місця на більш високих частотах, які пропонують 23 неперекривающіхся каналу по 20 Мгц.
Варто також відзначити, що починаючи з 802.11n бездротові технології стають більш просунутими, порівнюючи з 802.11b і g. Якщо у вас є сучасний маршрутизатор стандарту 802.11n, він, швидше за все, має здатність вибирати правильний канал і міняти вихідну потужність для максимізації пропускної спроможності і мінімізації перешкод. Якщо ви використовуєте 5 ГГц, і ваші стіни товщиною не з аркуш паперу, то ви можете використовувати канали по 40, 80, і 160 МГц.
Зрештою, так як все обладнання оновлюється і рухається в бік 5ГГц, вибір правильного каналу стає проблемою вчорашнього дня. Звичайно, все ще трапляються випадки, коли має сенс налаштувати вибір каналу маршрутизатором, але, коли ви маєте справу з MIMO, прилад сам зробить свою справу.

Які канали використовувати в забудованому районі?
Що щодо 5 Ггц?
IRC (Internet Relay Chat)