Як поставити копірайт на зображення

 1. Вступ Крадіжка контенту - така поширена в мережі річ, що вже мало хто звертає на неї увагу. Однак...
 2. копірайт
 3. Водяні знаки
 4. висновок

Вступ

Крадіжка контенту - така поширена в мережі річ, що вже мало хто звертає на неї увагу. Однак погодьтеся, це все-таки якось несправедливо, коли ви довгий час працюєте над якимось текстом або зображенням - а ваша робота потім «витікає» на інший ресурс (можливо, і не один). І якщо стосовно текстів все поки непросто (хоча і в цьому випадку є методи боротьби), то для зображень (фотографій) вирішенням питання може стати авторський знак.

Авторське право і копірайт

У загальному сенсі авторське право - це право автора на створений ним твір: музичне, текстове, образотворче і т.д. Якщо ви щось створили, і це щось не схоже на інші твори мистецтва (або не дуже схоже), то авторське право на його використання належить тільки вам. Напевно ви також чули слово «копірайт» (copyright) - під ним теж зазвичай мають на увазі авторське право; іноді мова йде про спеціальний символ ©.

Навіщо - і від кого - захищати свою власність? Бувають випадки, коли користувачі беруть чиєсь творіння суто для особистих потреб - проте в цифровому світі злодійство часто відбувається для наживи: люди продають чужий контент або побічно використовують його для отримання прибутку. Тому як раніше художники ставили на картини свої підписи, так і зараз автори пишуть на своїх ілюстраціях чи фотографіях свої відмінні імена.

У цій статті я хочу розповісти конкретно про візуальному контенті, а саме про зображення і способах їх захисту.

Отже, навіщо ставити на зображенні свій копірайт? По-перше, це може відлякати тих, хто звик брати зображення без попиту. По-друге, копірайт вкаже на ваше авторство - і якщо хтось побачить це зображення, він відразу дізнається, кому воно належить. Це допоможе знайти автора і в тому випадку, якщо хтось захоче використовувати його зображення на своєму ресурсі.

Незважаючи на те, що копірайт досі вважається одним з найбільш дієвих способів захистити свою власність, періодично в мережі спливає питання «Як можна заборонити збереження зображень на моєму сайті, щоб запобігти їх крадіжку? ». І тут є тільки один пошук правильної відповіді - ніяк. Тобто, звичайно, ви можете самі (або попросивши кого-то) написати складний код, але ... практично будь-яка програма по створенню скріншотів зведе всі ваші зусилля нанівець. Також не забувайте, що будь-яка дія породжує протидію: якщо комусь потрібно буде вкрасти ваші зображення, вони це зроблять. Тому не терзайте себе непевними надіями, що подібним чином ваші зображення зможуть якось уникнути долі більшості творів. Використовуйте копірайт і водяні знаки.

копірайт

Почну з копірайту. Як правило, це слово або фраза, яка вказує на авторство. Як копірайту може бути:

 • ПІБ;
 • нікнейм;
 • адреса сайту;
 • email;
 • посилання на сторінку в соц. мережі;
 • логотип.

Якщо ви хочете, щоб копірайт виглядав більш офіційно (і правильно з юридичної точки зору), тоді вибирайте наступний формат: © Іванов І.І., 2016 або © 2016 Іванов Іван | вашсайт.ру.

Приклади можливих копірайтів:

Приклади можливих копірайтів:

Повертаючись до теми злодійства в інтернеті: природно, поставлений копірайт може не вберегти вашу фотографію від крадіжки, але він вкаже на авторство твору, а фотографії в РФ - це охоронювані авторським правом об'єкти (стаття тисячі двісті п'ятьдесят-дев'ять Цивільного кодексу РФ). І це значить, що інші інтернет-користувачі можуть використовувати ваші зображення тільки з вашого дозволу.

Тому якщо ви побачили, що ваші зображення були відредаговані і використовувалися на сторонньому ресурсі з метою комерційної вигоди, то ви можете звернутися до суду і вимагати компенсацію.

Як повинен виглядати копірайт?

Він пишеться в одному з кутів зображення (як правило, внизу праворуч, але це опціонально). Використовуйте невеликі шрифти, які легко читаються. До речі, з приводу копірайту є хороша стаття в «Ководство» Артемія Лебедєва « § 169. Підписи на фотографіях ».

Як поставити копірайт на зображення

1. Будь-який графічний редактор. Якщо у вас під рукою немає Adobe Photoshop, не біда! Скористайтеся найпростішим варіантом - стандартним Paint'ом. Більш просунуті редактори дають можливість зробити більш оригінальний і красивий копірайт (злегка прозорі букви; текст на виділеному іншим кольором напівпрозорому прямокутнику ...).

2. Якщо у вас сайт на CMS, то можна використовувати спеціальні плагіни. Наприклад, для WordPress підійдуть:

Обидва плагіна є безкоштовними і дозволяють додати на зображення копірайт (або водяний знак). За допомогою плагінів авторські права будуть автоматично додаватися на зображення, при цьому ви зможете вибрати положення написів і ступінь їх прозорості. Плагін Easy Watermark переведений на російську мову і дозволяє додавати копірайт у вигляді картинки у форматі jpg, png або gif. А Image Watermark дозволяє вибрати типи записів, на зображення в яких буде завдано копірайт.

3. Онлайн-сервіси:

 • водянойзнак.рф : Російськомовний сервіс підійде і для водяних знаків (є можливість змінювати ступінь прозорості); можна завантажувати до 10 фотографій, кожна не повинна важити більше 1Мбайт;
 • https://www.watermark.ws/ - велика кількість функцій навіть у безкоштовній версії (можна поставити копірайт на відео!), Потрібно лише зареєструватися або увійти через одну з соц. мереж.

Водяні знаки

Водяні знаки - це напівпрозорі написи або малюнки (логотипи), які поміщаються на фото (найчастіше прямо посередині), щоб перешкодити незаконному завантаженню і використання цих фотографій.

приклади:

У більшості випадків водяні знаки використовуються на сайтах з платними стічними фотографіями (зі зрозумілих причин) і іноді на репортажних світлинах (коли ваше зображення може виявитися на кількох десятках сайтів) У більшості випадків водяні знаки використовуються на сайтах з платними стічними фотографіями (зі зрозумілих причин) і іноді на репортажних світлинах (коли ваше зображення може виявитися на кількох десятках сайтів). В інших випадках сенсу використовувати водяні знаки немає, тому що вони досить сильно спотворюють зображення.

Однак цей метод захисту авторського права можна назвати надійним - видалити водяний знак досить складно, особливо з яскравих і контрастних зображень з великою кількістю деталей.

Як поставити водяний знак на зображення

1. Практично будь-який графічний редактор. На жаль, в Paint зробити напівпрозору напис можна, однак ви можете використовувати схожі безкоштовні графічні редактори, наприклад FastStone Image Viewer (Можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту; в режимі редагування є спеціальна вкладка «Водяний знак»). Також відповідні редактори можна знайти онлайн, наприклад: http://editor.pho.to/ru/edit/

2. Крім тих плагінів для WordPress, про які йшлося вище, я можу ще відзначити Smart Content Protector і Premium Watermark for WordPress . Обидва плагіна є платними, але при цьому і функціонал у них багатший. Smart Content Protector захищає не тільки зображення, але і текст (плагін забороняє копіювання); а унікальною функцією Premium Watermark for WordPress є можливість додавати копірайт на зображення для відвідувачів з певних ip-адрес.

3. Знову ж, онлайн-сервіси. наприклад, http://www.picmarkr.com/ - безкоштовний і інтуїтивно зрозумілий сервіс, який дозволяє обробляти до 5 зображень одночасно.

висновок

Копірайт на зображеннях - це вже усталена практика для позначення авторського права. Завдяки безлічі різних інструментів поставити копірайт або водяний знак тепер не складніше, ніж викласти саму фотографію в мережу. Невеликий рада наостанок: постарайтеся дотримуватися один дизайн в підпису (колір, розмір, шрифт, положення на зображення і т.д.), щоб користувачам було простіше ідентифікувати ваші роботи в мережі.

Навіщо - і від кого - захищати свою власність?
Отже, навіщо ставити на зображенні свій копірайт?
Як повинен виглядати копірайт?
IRC (Internet Relay Chat)