Як правильно реєструватися на сайтах

 1. Що таке реєстрація на сайті
 2. Які дані необхідні для реєстрації на сайті
 3. Що таке авторизація і профіль на сайті \ обліковий запис \ аккаунт
 4. Особиста інформація на сайтах
 5. Де шукати кнопку реєстрації на сайті
 6. Що робити, якщо є кнопка «увійти», але немає кнопки «реєстрація»

Ми вже писали, що таке електронна пошта і з'ясували, що її основне завдання - отримувати листи. Не тільки від друзів, знайомих і колег, а й листів-підтверджень від різних сайтів для продовження реєстрації. Давайте розбиратися докладніше, що це за реєстрація і навіщо вона потрібна.

Що таке реєстрація на сайті

Реєстрація на сайті - це передача своїх даних для отримання доступу до всіх можливостей сайту. Ці можливості можуть бути різними:

 1. залишення коментарів
 2. доступ до файлів
 3. можливість покупки товарів
 4. підписка на конкретні теми

і багато іншого!

Які дані необхідні для реєстрації на сайті

Не варто переживати і лякатися, звичайні сайти не вимагають особистої інформації. Більшості вистачить e-mail, логіна і пароля. Іноді потрібно ввести код з картинки, щоб показати, що ви не програма, а людина. Така картинка називається до а ПЧА. Реєстрація виглядає приблизно так: Не варто переживати і лякатися, звичайні сайти не вимагають особистої інформації E-mail адреса потрібна для того, щоб підтвердити, що зареєструвалися саме ви, а не зловмисник: на вказану адресу шле лист зі посиланням. Відкрийте електронний лист і перейдіть за посиланням у листі.

Логін - це ваше ім'я на сайті. Пишеться на латиниці і повинна бути унікальною на цьому ресурсі. Якщо хтось вже зареєструвався з цим логіном, доведеться придумувати інший.

Пароль - придуманий вами шифр, який ви будете вводити при вході на сайт. Придумуйте надійний пароль, який складається з літер і цифр. Ніколи не використовуйте в якості пароля дату народження або номер телефону. Спробуйте вибрати осмислений пароль, який складно забути. Наприклад, напишіть веселе слово або фразу англійською, розбавте символами і цифрами наприклад, «Em-k0Lbasu».

Капча - маленький тест для визначення осіб чи ви або комп'ютер. Існують програми, які імітують дії користувача, наприклад, реєструються на сайтах і залишають коментарі з рекламою, тобто спам. Щоб запобігти подібним атаки, вводять капчу, яка зазвичай складається з фотографії зі спотвореним текстом, його-то і треба ввести

Щоб запобігти подібним атаки, вводять капчу, яка зазвичай складається з фотографії зі спотвореним текстом, його-то і треба ввести

Це основні поля, які необхідно заповнити. Однак, існує й інша категорія сайтів, яка дійсно просить вказати особисту інформацію, наприклад, номер телефону або ІПН. Але про це трохи нижче.

Що таке авторизація і профіль на сайті \ обліковий запис \ аккаунт

Коли ви зареєструвалися на сайті і підтвердили цю реєстрацію, перейшовши за посиланням на електронній пошті, сайт створює окрему сторінку спеціально для вас. На ній буде збиратися історія дій на цьому ресурсі: наприклад, коментарі; відкладені товари для покупки або листи, які ви відправляли і отримували.

Сторінка сайту з вашими даними і історією дій називається профілем \ обліковим записом \ аккаунтом.

Щоб увійти під своїм обліковим записом, необхідно авторизуватись, тобто увійти на сайт, вказавши свій логін і пароль. Зазвичай авторизація і складається тільки з цих двох полів:

Особиста інформація на сайтах

Вище ми перерахували основні дані, які просять вказати більше 90% сайтів при реєстрації: логін, пароль, адресу електронної пошти. Але далеко не завжди справа обмежується ними, трапляється, що збирають дійсно важливу особисту інформацію, наприклад, запитують номер телефону. Що робити тоді, чесно давати такі дані або закривати вкладку браузера ?

Ось тут тонка грань, будьте пильними. Є потенційно небезпечні сайти, які можуть використовувати інформацію в своїх корисливих цілях, але є і великі сервіси з високим рейтингом, які використовують додаткові відомості (такі як номер телефону) для посилення захисту ваших акаунтів. Наприклад, yandex.ru просить вказати свій номер або вконтакте.

Спочатку можуть полізти в голову тривожні думки: як же так, вносити дані про себе, які будуть відображатися в інтернеті, мені це не подобається! Ось тут вступає в силу політика конфіденційності, що ваші дані не будуть відображатися ніде, поки ви самі цього не дозволите.

Однак пам'ятайте, що у сайту повинні бути вагомі причини, щоб запитувати подібну інформацію. Одна справа, якщо це найбільша соціальна мережа або один з провідних поштових сервісів, інше - коли незрозумілий новинний сайт просить вказати номер паспорта та телефону.

Якщо ви довіряєте сервісу і знаєте, що він надійний, то не варто хвилюватися даремно за свої дані. Ні на що вас не підпишуть, грошей не знімуть і ніхто не збирається обчислювати за номером в реальному житті.

Коли виникають сумніви, спробуйте « погуглити » , Тобто пошукати в інтернеті, чи є ошукані люди. Важливо вводити в пошуковий рядок ключові слова, наприклад «сайт ворішка.ру номер телефону обман» і вже в знайдених результатах дивитися з якими проблемами стикаються люди.

Де шукати кнопку реєстрації на сайті

Варто відзначити, що не скрізь є реєстрація, але якщо така функція існує, то найчастіше для неї буде окрема кнопка-посилання в шапці сайту. Типовий приклад - webmoney, у верхній частині логотип, меню, пошук, кнопки для реєстрації (для нових користувачів) і входу (для тих, хто вже реєструвався)

Що робити, якщо є кнопка «увійти», але немає кнопки «реєстрація»

Припустимо, ви хочете завести пошту на Рамблері, заходите туди, але не бачите кнопки реєстрації, тільки кнопку «увійти», де ж кнопка реєстрації?

Справа в тому, що розробники навмисно приховують частину елементів: чим їх менше сторінці, тим вона охайніше і чистіше. Ховають вони їх не хаотично, а в схожі за змістом групи. Це може бути окрема кнопка «особистий кабінет» і вже всередині будуть посилання на реєстрацію і авторизацію

А може бути, як у випадку з Рамблер, посилання всередині кнопки «увійти»

А може бути, як у випадку з Рамблер, посилання всередині кнопки «увійти»

Підсумуємо основне:

 1. реєстрація потрібна для отримання всіх «булочок» сайтів;
 2. для реєстрації потрібно придумати унікальний логін, який ще не зареєстрований на сайті, а так само пароль і адресу пошти. Крім тих випадків, коли ви реєструєте саму пошту;
 3. після реєстрації на сайті створюється ваш персональний аккаунт або обліковий запис або профіль (синоніми);
 4. капча - тест, який доводить, що ви не робот, тобто можете прочитати спотворений текст;
 5. деякі сайти запитують особисту інформацію, таку, як номер телефону. Потрібно бути уважним, не вказувати її всюди, але і не лякатися, далеко не завжди це підступи шахраїв;
 6. кнопка авторизації часто ховається в кнопці «увійти»

Вдалих вам реєстрацій!

IRC (Internet Relay Chat)