Як правильно вибрати підручник англійської мови?

  1. У моїй практиці батьки часто хочуть, щоб репетитор займався з дитиною англійською та використовував...
  2. Ваш підручник англійської мови: як поянть, наскільки він відповідає вимогам CEF?

У моїй практиці батьки часто хочуть, щоб репетитор займався з дитиною англійською та використовував шкільний підручник англійської мови.

Це не завжди можливо, іноді виявляється, що шкільний підручник не дуже «хороший». Я пропоную взяти для занять «більш хороший» підручник і тоді виникають питання. Батьки цікавляться, в чому різниця між підручниками і як зрозуміти, наскільки хороший підручник англійської мови Вашої дитини або Ваш підручник?

На початку 1970-х рр. Європейською Радою було розроблено опис мовних знань і навичок, які потрібні людям для життя і роботи в будь-якій країні або середовищі, де мова спілкування відрізняється від їх рідної мови.

Документи Waystage 1990, Threshold 1990 і Vantage деталізували вимоги до заниям і вмінням на різних рівнях володіння мовою.

Зміст цих документів становить основу більш загального документа. Він називається Загальна Європейська Мовна Рамка Рекомендацій для Мов: вивчення, навчання, оцінювання (Common European Framework of Reference of Languages: earning, teaching, assessment (CEF)). Вона була офіційно запущена в 2001 р і включає в себе положення «можу зробити» або «компетенції». Схожий документ, Європейське Мовне Портфоліо ( The European Language Portfolio ) Заохочує студентів відзначати свій прогрес, порівнюючи свої компетенції до положень «можу зробити».

Тобто, говорячи простою мовою, в Європейському Союзі є перелік необхідних навичок для кожного рівня мови. Відповідаючи цим вимогам на своєму рівні Ви з великою часткою ймовірності зможете скласти іспит. Ви зможете отримати сертифікат відповідного рівня. Наприклад, можна надати такий сертифікат і не здавати державний іспит з англійської мови в гімназії. (Естонія, дані на 2017 рік).

Виходить, що якщо підручник англійської мови відповідає вимогам CEF, Ви з більшою часткою ймовірності зможете без додаткових зусиль, тільки займаючись за підручником, отримати міжнародний мовний сертифікат. А якщо Ваш підручник англійської мови не відповідає вимогам CEF, до іспиту доведеться готуватися додатково.

Ваш підручник англійської мови: як поянть, наскільки він відповідає вимогам CEF?

Підручники Кембридж Прес відповідають вимогам CEF і мають спеціальне маркування із зазначенням рівня мови, який студент отримає після закінчення курсу:Підручники Оксфорд Прес також відповідають вимогам CEF і поряд з підручниками Кембридж вважаються найкращими для навчання.

Підручники, які не відповідають вимогам CEF, не мають маркування, можуть не містити інформації про рівень, для якого вони призначені, не мати чек-листів «можу зробити».

Підручник англійської мови, який не споряджений маркуванням CEF:

схоже

Ваш підручник англійської мови: як поянть, наскільки він відповідає вимогам CEF?
Батьки цікавляться, в чому різниця між підручниками і як зрозуміти, наскільки хороший підручник англійської мови Вашої дитини або Ваш підручник?
Ваш підручник англійської мови: як поянть, наскільки він відповідає вимогам CEF?
IRC (Internet Relay Chat)