Як просувати сайт: контекст або SEO?

  1. Як працюють ці системи
  2. переваги контексту
  3. Сильні сторони SEO
  4. Підведемо підсумок

Навіщо боротися за топ пошукової видачі, якщо можна просто налаштувати контекстну рекламу? І що ми втратимо, якщо відмовимося від SEO на користь контексту?
Навіщо боротися за топ пошукової видачі, якщо можна просто налаштувати контекстну рекламу
Сайти мають різну місію, але по факту будь-який інтернет-проект створюється для певної аудиторії, з якою планується отримати прибуток. Привести відвідувачів на сайт можна за рахунок трафіку з пошукової системи, або налаштувавши контекстну рекламу. Так що ж вибрати, контекст або SEO?

Як працюють ці системи

Обидва методи дозволяють вирішити задачу по залученню аудиторії на веб-ресурс. Відвідувач вводить ключову фразу, і система видає йому список сторінок найбільш відповідний його запитом. В топі виявляються 10 сайтів, ймовірність заходу на які найбільш висока. Також середньостатистичний відвідувач може додивитися видачу до 20-30 позиції, але практично ніколи не заходить далі. Місце сайту в пошуковій видачі безпосередньо залежить від SEO просування.

Але є й інший шлях, разом зі списком видачі Google і Яндекс показують контекстні оголошення, які також підбираються відповідно до введеного запитом. Щоб потрапити в рекламний блок досить створити акаунт в спеціальному сервісі і ввести в систему текст оголошення. В цьому випадку конкурувати доведеться не з іншими сайтами, а з їх власниками. Показ оголошень ведеться на аукціонній основі, хто більше платить, той і займає найкраще місце.

переваги контексту

У контекстної реклами є свої незаперечні переваги. По-перше, вона дуже швидко працює. Щоб почати отримувати трафік досить витратити 30-40 хвилин на реєстрацію в Яндекс.Директ і Google Adsense, після чого налаштувати рекламну компанію.

По-друге, при показі оголошень враховується не тільки ключова фраза, але і широкі налаштування таргетування. Таким чином, на сайт потрапляє ретельно просіяне аудиторія, що підвищує показники конверсії.

По-третє, крім пошукової видачі оголошення виводяться на сайтах партнерах, які уклали відповідні угоди з Google або Яндекс.

Сильні сторони SEO

У свою чергу, методи SEO оптимізації спрацьовують тільки для пошукових сторінок і істотно обмежені в таргетування. Але у такого підходу є інші сильні сторони. Сторінка, що потрапила в тому видачі, практично з 100% вірогідністю відповідає запиту користувача. А ось контекстні оголошення часто грішать невідповідністю ключа і контенту, ніж підривають довіру до сайту у відвідувачів.

При налаштуванні рекламної компанії в контексті вказують основні посадочні сторінки, які знову-таки не можуть дати 100% релевантність. При роботі через SEO, в топ можна вивести кожну зі сторінок сайту і вона буде саме тією, яку шукав користувач. Йому не доведеться робити зайві переходи, що дуже позитивно позначається на зростанні числа цільових дій. До речі Google Adsense став висувати більш жорсткі вимоги до рекламодавців. Як і раніше можна вказувати будь-який ключ і посилання в тексті оголошення, але система може заблокувати його показ, якщо вважатиме сторінку не релевантні.

Пошукове просування працює досить повільно. Збільшується кількість сторінок сайту і посилальна маса, розширюється набір ключів, зростає загальний рейтинг. Таке просування не дасть трафік на наступний день після запуску сайту, працювати доведеться тижнями і навіть місяцями. За найкасовішим високочастотним запитам боротьба за першу десятку ведеться роками. Але якщо ви вже вийшли наверх видачі і не зменшує обертів, то дана позиція буде надовго за вами і стане приносити стабільні дивіденди. На відміну від контексту, який перестає працювати відразу після того, як на балансі рекламодавця закінчаться гроші.

Підведемо підсумок

Як бачите, вибирати між контекстною рекламою і пошуковою оптимізацією просто нелогічно, тому що це зовсім різні способи залучення аудиторії на сайт і загального у них тільки показ в пошуковій видачі. SEO - це планомірна робота по поліпшенню сайту, яка ведеться щодня. А контекст - це спосіб швидко привернути на сайт відвідувачів в будь-який зручний час. Ефект від першого методу накопичується, а другий працює тільки до тих пір, поки на рахунку є гроші.

Не потрібно вибирати між SEO та контекстом. Слід постійно працювати над поліпшенням свого інтернет-проекту, підвищуючи його рейтинги, а в ключові моменти підключати такий потужний рекламний інструмент як контекстна реклама.

Оцінок: 1 (середня 5 з 5)

І що ми втратимо, якщо відмовимося від SEO на користь контексту?
Так що ж вибрати, контекст або SEO?
IRC (Internet Relay Chat)