Як створити тест в HTML, EXE, FLASH форматах (тести для ПК і сайту в інтернеті). Інструкція.

Доброго часу доби Доброго часу доби.

Я думаю практично кожна людина хоча б кілька разів у житті проходив різні тести, тим більше зараз, коли багато іспитів проводять у формі тестування і показують потім відсоток набраних балів.

Але чи пробували ви створити тест самостійно? Можливо у вас є свій блог або сайт і ви хотіли б перевірити читачів? Або ви хочете проводити анкетування людей? Або хочете випустити свій навчальний курс? Ще років 10-15 тому, щоб створити найпростіший тест - довелося б попрацювати. Я ще пам'ятаю часи, коли за залік по одному з предметів, мені довелося програмувати тест на PHP (ех ... був час). Зараз же, хотів би з вами поділитися однією програмою, яка допомагає кардинально вирішити цю проблему - тобто створення будь-якого тесту перетворюється в задоволення.

Статтю оформлю у вигляді інструкції, щоб будь-який користувач міг розібратися з азами і відразу приступити до роботи. Отже ...

1. Вибір програми для роботи

Незважаючи на сьогоднішнє велика кількість програм для створення тестів, я рекомендую зупинитися на iSpring Suite. Нижче розпишу через що і чому.

iSpring Suite 8

Офіційний сайт : http://www.ispring.ru/ispring-suite

ru/ispring-suite

Вкрай проста і легка в освоєнні програма. Наприклад, я свій перший тест в ній зробив за 5 хв. (На основі того, як я його створював - нижче буде представлена ​​інструкція)! iSpring Suite вбудовується в Power Point (ця програма для створення презентацій, є в кожному пакеті Microsoft Office, який встановлений на більшості ПК).

Ще дуже великою гідністю програми є орієнтованість на людину, яка не знайома з програмуванням, який ніколи раніше не робив нічого подібного. Крім усього іншого, один раз створивши тест, ви можете його експортувати в різні формати: HTML, EXE, FLASH (тобто використовувати свій тест для сайту в інтернеті або для тестування за комп'ютером). Програма платна, але є демо-версія (багатьом її можливостей буде більше, ніж достатньо :)).

Примітка. До речі, iSpring Suite крім тестів, дозволяє створювати безліч усього цікавого, наприклад: створювати курси, проводити анкетування, діалоги і т.д. Все це в рамках однієї статті розглянути неможливо, та й тема цієї статті дещо інша.

2. Як створити тест: початок. Перша сторінка вітання.

Після установки програми, на робочому столі повинен з'явитися значок iSpring Suite - за допомогою нього і запускаємо програму. Має відкритися майстер швидкого старту: серед меню зліва вибираємо розділ «ОНЛАЙН» і клацаємо по кнопку «створити новий тест» (скріншот нижче).

Далі перед вами відкриється вікно редактора - воно дуже нагадує вікно в Microsoft Word або Excel, з яким, я думаю, майже всі працювали. Тут можна вказати назву тесту і його опис - тобто оформити перший аркуш, який все бачитимуть, при запуску тесту (див. червоні стрілки на скрині нижче).

червоні стрілки на скрині нижче)

До речі, на лист так само можна додати якусь тематичну картинку. Щоб це зробити, праворуч, поруч з назвою, є спеціальна кнопка для завантаження картинки: після її натискання, просто вкажіть вподобану картинку на жорсткому диску.

3. Перегляд проміжних результатів

Я думаю, зі мною ніхто не буде сперечатися, що перше, що хотілося б побачити - це те, як це буде виглядати в підсумковому вигляді (а то може і не варто бавитися далі ?!). В цьому плані iSpring Suite вище всяких похвал!

На будь-якому етапі створення тесту - ви можете «в живу» подивитися, як він буде виглядати. Для цього є спец. кнопка в меню: «Плеєр» (див. скріншот нижче).

Після її натискання ви побачите свою першу сторінку тесту (див. Скрін нижче). Незважаючи на простоту, виглядає все дуже навіть серйозно - можна почати тестування (правда, ми ще не додали питання, тому ви відразу ж побачите завершення тесту з результатами).

Незважаючи на простоту, виглядає все дуже навіть серйозно - можна почати тестування (правда, ми ще не додали питання, тому ви відразу ж побачите завершення тесту з результатами)

У ажно! У процесі створення тесту - рекомендую час від часу поглядати, як він буде виглядати в завершеному вигляді. Таким чином ви швидко зможете освоїти всі нові кнопки і можливості, які є в програмі.

4. Додавання питань в тест

Напевно, це найцікавіший етап. Повинен вам сказати, що всю міць програми починаєш відчувати саме в цьому кроці. Її можливості просто вражають (в хорошому сенсі цього слова) :).

По-перше, є два типи тесту:

Так як я «роблю» справжнісінький тест, то я вибираю розділ «Питання тесту» (див. Скрін нижче). При натисканні на кнопку Так як я «роблю» справжнісінький тест, то я вибираю розділ «Питання тесту» (див для додавання питання - ви побачите кілька варіантів - типів питань. Розберу докладно кожен з них нижче.

ТИПИ ЗАПИТАНЬ для тестування

1) 1)  Вірно-невірно Вірно-невірно

Цей тип питання надзвичайно популярен.Такім питанням можна перевірити людину, чи знає він визначення, дату (наприклад, тест з історії), якісь поняття і т.д. Загалом, використовується для будь-яких тем, де людині просто потрібно вказати вірно вище-написане чи ні.

Приклад: вірно / невірно

2) 2)  одиночний вибір одиночний вибір

Так само популярний тип питань. Сенс простий: задається питання і з 4-10 (залежить від творця тесту) варіантів потрібно вибрати правильний. Так само можна використовувати практично для будь-яких тем, перевірити таким типом питання можна все, що завгодно!

Приклад: вибір правильної відповіді

3) 3)  множинний вибір множинний вибір

Цей тип питання підійде, коли у вас не один правильний варіант відповіді, а кілька. Наприклад, вказати міста, в яких чисельність населення становить понад мільйон осіб (скрін нижче).

приклад

4) 4)  введення рядка введення рядка

Це так само популярний тип питання. Допомагає зрозуміти, чи знає людина, яку-небудь дату, правильне написання слова, назва міста, озера, річки і т.д.

Введення рядка - приклад

5) 5)  відповідність відповідність

Цей тип питань став популярний останнім часом. В основному використовується в електронному вигляді, тому що на папері не завжди зручно щось зіставляти.

Зіставлення - приклад

6) 6)  порядок порядок

Цей тип питань популярний в історичних тематиках. Наприклад, можна попросити розташувати правителів в порядку їх правління. Зручно і швидко можна перевірити, як людина знає відразу кілька епох.

Порядок - приклад

7) 7)  введення числа введення числа

Цей спеціальний тип питання можна використовувати, коли в якості відповіді передбачається якесь число. В принципі, корисний тип, але використовується лише в обмежених тематиках.

Введення числа - приклад

8) 8)  пропуски пропуски

Цей тип питань досить популярний. Суть його в тому, що ви читаєте пропозицію і бачите місце, в якому не вистачає слова. Ваше завдання - його туди написати. Іноді, зробити це буде непросто ...

Пропуски - приклад

9) 9)  вкладені відповіді вкладені відповіді

Цей тип питань, на мій погляд, дублює інші типи, але завдяки йому - ви можете заощадити місце на аркуші тесту. Тобто користувач просто клацає по стрілочки, далі бачить кілька варіантів і на якому то з них зупиняється. Все швидко, компактно і просто. Можна використовувати, практично, в будь-яких тематиках.

Вкладені відповіді - приклад

10) 10)  банк слів банк слів

Не дуже популярний тип питань, проте, має місце для існування :). Приклад використання: ви пишете пропозицію, пропускаєте в ньому слова, але слова ці не приховує - їх видно під пропозицією для тестованого. Його завдання: правильно розташувати їх в реченні, щоб вийшов осмислений текст.

Банк слів - приклад

11) 11)  активна область активна область

Цей тип питання можна використовувати, коли користувачеві потрібно правильно показати якусь область або точку на карті. Взагалі, більше підійде для географії або історії. Решта, я думаю, цей тип використовуватимуть рідко.

Активна область - приклад

Будемо вважати, що з типом питання ви визначилися. У своєму прикладі я буду використовувати одиночний вибір (як самий універсальний і зручний тип питання).

І так, як додати запитання

Спочатку в меню вибираєте «Питання тесту«, далі в списку вибираєте «Одиночний вибір» (ну або свій тип питання).

Спочатку в меню вибираєте «Питання тесту«, далі в списку вибираєте «Одиночний вибір» (ну або свій тип питання)

Далі зверніть увагу на скрін нижче:

 • червоними овалами показані: саме питання і варіанти відповідей (тут, як би, без коментарів. Питання і відповіді придумувати вам все одно доведеться самим);
 • зверніть увагу на червону стрілку - обов'язково вкажіть, яку відповідь є вірним;
 • зелена стрілка показує на меню: в ньому будуть відображені всі ваші додані питання.

Складання питання (клікабельно).

До речі, зверніть увагу на те, що до питань так само можна додавати картинки, звуки і відео. Я, наприклад, додав просту тематичну картинку до питання.

На скрині нижче показаний, як буде виглядати мій доданий питання (просто і зі смаком :)). Зверніть увагу, що тестується просто потрібно буде вибрати мишкою варіант відповіді і натиснути кнопку «Відправити» (тобто нічого зайвого).

Тест - як виглядає питання.

Таким чином, крок за кроком, ви повторюєте процедуру додавання питань до потрібного вам кількості: 10-20-50 і т.д. (при додаванні, перевіряйте працездатність своїх питань і самого тесту за допомогою кнопки «Плеєр»). Типи питань можуть бути різні: одиночний вибір, множинний, вказати дату і т.д. Коли питання будуть всі додані, можна переходити до збереження результатів і експорту (про це пару слів потрібно сказати :)) ...

5. Експорт тесту в формати: HTML, EXE, FLASH

І так, будемо вважати, що тест у вас готовий: питання додані, картинки вставлені, відповіді перевірені - все працює, як потрібно. Тепер залишилася справа за малим - зберегти тест в потрібному форматі.

Для цього в меню програми є кнопка «Публікація» - Для цього в меню програми є кнопка «Публікація» - .

Якщо ви хочете використовувати тест на комп'ютерах: тобто принести тест на флешці (наприклад), скопіювати його на комп'ютер, запустити і посадити тестованого. В цьому випадку, кращим форматів буде EXE файл - тобто звичайнісінький файл програми.

Якщо ви хочете зробити можливість проходження тесту на вашому сайті (по інтернету) - то, на мій погляд, оптимальним форматом буде HTML 5 (або FLASH).

Формат вибирається після того, як ви натиснете кнопку публікація. Після цього вам потрібно буде вибрати папку, в яку буде збережений файл, і вибрати, власне, сам формат (тут, до речі, можна спробувати різні варіанти, а потім подивитися, який підійде більше вам).

Опублікувати тест - вибір формату (клікабельно).

Важливий момент

Крім того, що тест можна зберегти в файл, є можливість завантажити його і в «хмару» - спец. сервіс, який дозволить зробити доступним ваш тест для інших користувачів по мережі інтернет (тобто ви навіть можете не носити свої тести на різних накопичувачах, а запустити їх на інших ПК, які підключені до мережі інтернет). До речі, плюс хмари не тільки в тому, що пройти тест можуть користувачі класичного ПК (або ноутбука), але і користувачі Android пристроїв і iOS! Є сенс спробувати ...

завантажити тест в «хмару»

ПІДСУМКИ

Таким чином, за півгодини-годину я досить легко і швидко створив справжнісінький тест, експортував його в формат EXE (скрін представлений нижче), який можна записати на флешку (або скинути на пошту) і запустити цей файл на будь-якому з комп'ютерів (ноутбуків) . Потім, відповідно, дізнатися результати тестування.

Потім, відповідно, дізнатися результати тестування

Одержаний файл - звичайнісінька програма, що представляє із себе тест. Важить близько декількох мегабайт. В общем-то, дуже зручно, рекомендую до ознайомлення.

До речі, наведу пару скроневої самого тесту.

Привітання

Привітання

питання

питання

результати

ДОПОВНЕННЯ

Якщо ви експортували тест в формат HTML - то в папці для збереження результатів, яку ви вибрали, буде файл index.html і папка data. Це файли самого тесту, щоб запустити його - просто відкрийте в браузері файл index.html. Якщо хочете завантажити тест на сайт - то скопіюйте ці файл і папку в одну з папок свого сайту на хостингу (перепрошую за тавтологію) і дайте посилання на файл index.html.

html

Пару слів про РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТІВ / тестування

iSpring Suite дозволяє не тільки створювати тести, але і отримувати в оперативному порядку результати перевірки тестованих.

Як можна отримувати результати від пройдених тестів:

 1. Відправка по пошту: наприклад, учень пройшов тест - а вам потім прийшов звіт на пошту з його результатами. Зручно !?
 2. Відправка на сервер: цей спосіб підійде більш просунутим тісто-творцям. Ви можете отримувати звіти про тести на свій сервер в форматі XML;
 3. Звіти в СДО: можна завантажити тест або опитування в СДО з підтримкою SCORM / AICC / Tin Can API і отримувати статуси про його проходження;
 4. Відправка результатів на друк: отримані результати можна роздрукувати на принтері.

Графік проходження тесту

PS

Додатки по темі статті - вітаються. На сім закруглююся, піду тестуватися. Успіхів!

Але чи пробували ви створити тест самостійно?
Можливо у вас є свій блог або сайт і ви хотіли б перевірити читачів?
Або ви хочете проводити анкетування людей?
Або хочете випустити свій навчальний курс?
А то може і не варто бавитися далі ?
IRC (Internet Relay Chat)