Як вибрати датчик руху: місце монтажу, вид зони, радіус дії, чутливість та потужність, настройка часу, огляд

 1. Місце монтажу
 2. Вид сканируемой зони
 3. Радіус дії датчика руху
 4. Чутливість і потужність обладнання
 5. Налаштування часу включення і виключення пристрою
 6. Огляд датчиків руху

Вибір технічних характеристик детектора руху залежить від області застосування.

Найбільш часто пристрої для виявлення руху використовують в системах сигналізації і електричних мережах для автоматичного вмикання освітлення і інших приладів.

Природно вимоги, які пред'являють до пристроїв, дещо відрізняються, але існує ряд параметрів однаково важливих для обох типів.


зміст:

Місце монтажу


Пристрої можуть застосовуватися на вулиці або в приміщенні. для вуличних датчиків важлива ступінь захисту від зовнішнього середовища.

Корпус повинен бути герметичний, пило-та вологозахищений, ступінь захисту від IP 20 до IP 55. Особливу увагу слід приділити температурному діапазону, при якому буде експлуатуватися детектор.

Перевага віддається комплектів, в яких передбачені спеціальні кронштейни для кріплення. Це не тільки полегшить процес монтажу, але і зробить процес налаштування зон сканування більш зручним.

При виборі точки монтажу слід враховувати можливість підключення харчування і прокладки кабелів до комутаційного блоку.

Якщо це, з якихось причин неможливо, то потрібно використовувати бездротові радіодатчики або повністю автономні пристрої.

Конфігурація контрольованого об'єкта.

Якщо в площині сканування розміщено велику кількість предметів, здатних перекрити зону детекції: скляні стіни, щільні штори і т. Д., Перевагу слід віддавати комбінованим датчикам.


Якщо в зоні мобільного відеоспостереження немає точки підключення до інтернету або неможливо встановити додаткове обладнання зв'язку, то можна використовувати камери передають інформацію через 3G модем.

Відеосервер - це пристрій аналогічне за базовим функціоналом з топовим гібридним відеореєстратором для системи запису відеоспостереження. Детальніше про систему запису відеоспостереження тут .

Одним з кількох принципів виявлення у таких пристроїв має стати активна сканування СВЧ або ультразвуком. Крім того у таких моделей набагато менше помилкових спрацьовувань ніж у датчиків заснованих на одному типі виявлення.

Вид сканируемой зони


Кут огляду датчика руху настінного може скласти до 1800, а стельового 3600.

1. Об'ємний.
2. Домашні тварини.
3. Завіса.
4. Далекобійність (коридор).
5. Потолочное розміщення.

Для ефективного виявлення рухомих об'єктів слід використовувати таку форму скануючого поля, яка оптимально підходить для приміщення.

Перевага віддається тим пристроїв, які можуть конфігурувати вигляд зони сканування. У деяких моделей це відбувається за допомогою заміни лінз Френеля або оптичних сегментних дзеркал.

Для контролю за все приміщення використовуються об'ємні поля в настінних і стельових детекторах, використання останніх краще в невеликих приміщеннях правильної простої форми.

Тип завісу можна використовувати як горизонтально, так і вертикально для повного перекриття входу в приміщення. Далекобійні сканування використовується для контролю коридорів і віддалених входів.

Існують спеціальні лінзи залишають сліпу зону в метрі над підлогою. Вони використовуються в будинках, де є домашні тварини.

Радіус дії датчика руху


Кожен детектор руху має регламентований виробником радіус виявлення. Не варто намагатися його збільшити, просто закріпивши пристрій вище, ніж вказано в специфікації.

Це не тільки знизить ефективність виявлення на межі дистанції, але і призведе до появи «саботажних» зон.

Слід також враховувати, що найпоширеніший тип детекторів на піроелектричних сенсорах найбільш схильний до впливу зовнішніх факторів:

 • розміром і інтенсивності тепловипромінювання об'єкта;
 • різниці температур між об'єктом і навколишнім середовищем (чим більша різниця, тим далі дистанція виявлення);
 • погодних умов: сніг, дощ, туман;
 • напрямок і швидкість руху об'єкта через зону сканування.
УВАГА! Виявлення руху за принципом фіксації ІК випромінювання об'єкта має певні обмеження. Інфрачервоні пасивні детектори мають високу чутливість до об'єкта, який рухається поперек променів, якщо напрямок руху орієнтоване уздовж променя, від нього або до нього, то рівень чутливості буде істотно нижче.

Практично всі виробники детекторів руху вказують в паспортних даних своїх виробів максимальна відстань зони детектування при перпендикулярному перетині променів.

Це необхідно враховувати при розміщенні пристрою на об'єкті, що охороняється. Або вибирати пристрій з 20% запасом дальності, або орієнтуватися на дальність виявлення додаткового сенсора, СВЧ або УКХ, в комбінованих моделях.

Чутливість і потужність обладнання


Ступінь чутливості піроелектричного елемента можна застосовувати за допомогою на платі пристрою, але фактичний загальний рівень залежить від кількості чергуються активних і пасивних зон. Чим їх більше, тим чутливішим детектор в цілому.

Цей параметр особливо важливий в детекторах присутності для реєстрації об'єктів вже знаходяться в зоні сканування, але не здійснюють помітних переміщень.

Подальші параметри актуальні для детекторів використовуються, як пускові механізми електроприладів.

Сумарна потужність електрообладнання підключеного для комутації.

Для використання в електромережах застосовують датчики руху з різною потужністю споживання електроенергії.

Тому необхідно визначити мету установки детектора руху, для одного електроприладу (Лампа освітлення під'їзду), декількох пристроїв (вентиляція і освітлення складу) і рівень їх енергоспоживання.

Налаштування часу включення і виключення пристрою


Ключова функція для детекторів керуючих освітленням. Не можна ставити занадто великий параметр, адже тоді не досягти високого рівня економії.

Даний параметр повинен мати високу точність, особливо при використанні декількох датчиків об'єднаних в мережу, яка контролює освітлення на великих площах. В цьому випадку детектори не можуть повністю охопити зону контролю.

Відповідно можливість підбору тимчасового інтервалу повинна бути такою, щоб людина встигла пройти сліпу зону між датчиками і активувати наступний прилад без відключення освітлення.

Огляд датчиків руху


Модельний ряд К2120, в який входять чотири моделі з маркуванням 405070100, що означає дальність спрацьовування. Пристрої працюють за принципом пасивного інфрачервоного сканування.

Коридорна форма зони сканування підходить для виробничих об'єктів великих площ. Електроспоживання від адаптерів постійного струму з напругою 8 - 28 В, при силі струму до 16 мА.

Пристрої виконані в вуличному варіанті і повністю працездатні при температурах від -400С до + 500С. Витримують вологість до 93% при температурі до + 400С. Ступінь захищеності корпусу за міжнародною класифікацією IP65.

Елементи пристроїв та збирання вельми надійні, виробник регламентує середній наробіток до відмови - 50 000 годин. У комплект входить універсальний двоелементний кронштейн, за допомогою якого можна закріпити детектор на стіні або стелі.

Зміна положення закріпленого пристрою можливо на 900 по горизонталі і в діапазоні + 300 ... -600 по вертикалі.

Обробку інформації надходить з піродетектора виробляє мікропроцесор, що дозволяє плавно налаштувати ступінь чутливості пристрою в десятикратному діапазоні.

XJ660T виробництва фірми З & К Sysytem. Професійний детектор руху, що використовується для контролю великих площ - 15х18 м.

У комплект входить кілька лінз Френеля: широка, вертикальна і горизонтальна фіранка, що дозволяє модулювати конфігурацію зон сканування і забезпечити захист від спрацювання на домашніх тварин (сліпа зона до 1 м).

 1. Вид зверху. Лінза «широкий кут», лінза «горизонтальна фіранка»
 2. Вид збоку. Лінза «широкий кут»
 3. Вид зверху. Лінза «вертикальна завіска»
 4. Вид збоку. Лінза «вертикальна завіска»
 5. Вид збоку. Лінза «горизонтальна фіранка»

У комплект входить поворотний кронштейн моделі DT4SW. Харчування постійна напруга 12В при силі струму в 20 мА. У пристрої використовується пасивний ІЧ детектор з подвійним піроелементом з регульованою чутливістю.


Якщо передача аудіосигналу буде здійснюватися через лінію камери відеоспостереження з мікрофоном , То розпаювання контактів відбуватиметься на штекер Mini-Jack 3.5 мм.

Підключення системи прихованого відеоспостереження можливо по кабелю локальної мережі через контактну коробку з підтриманням найбільш поширених мережевих протоколів передачі даних: FTP, HTTP, TCP / IP і декількох інших. Детальніше про систему прихованого відеоспостереження читайте в цієї статті.

Детектор має додаткові функції захисту і обробки сигналу: температурну компенсацію, захист від білого світла, автоматичний підрахунок спрацьовувань. Реле несанкціонованого розкриття, стійкість до радіоперешкод від 27 до 1000 МГц.

Для пристрою системи безпеки рекомендується використовувати професійне однотипне обладнання, перевірених виробників.

IRC (Internet Relay Chat)