Як вибрати миша для комп'ютера?

Багато користувачів комп'ютерів не замислюються над вибором комп'ютерної миші, вважаючи подібний пристрій «дрібницею» Багато користувачів комп'ютерів не замислюються над вибором комп'ютерної миші, вважаючи подібний пристрій «дрібницею». Однак саме такі «дрібниці», які при виборі не були враховані, здатні створити величезний комфорт і зручність при роботі з пристроєм. Тому перед покупкою, обов'язково прочитайте рекомендації дані нижче, щоб зробити придбати кращий варіант, про який не пошкодуєте.

типи мишок

З самого початку появи мишок вони були механічними. тобто всередині пристрою знаходився кульку, який і стежив за рухом. Потім з'явилися оптичні моделі, які поступово витіснили механічні та відправили їх в музей. Перший варіант пристрою має вбудований кульку, який передає рух руки комп'ютера. Оптичні моделі, які не мають рухомих частин, є більш надійними. Частинки пилу не забиваються всередину пристрою, що не заважає роботі мишки. Цей пристрій посилає світлові імпульси на підстилаючої поверхню, після чого реєструє відбиті сигнали безпосередньо на комп'ютері.

Цей пристрій посилає світлові імпульси на підстилаючої поверхню, після чого реєструє відбиті сигнали безпосередньо на комп'ютері

Останнім винаходом є лазерна миша, принцип дії якої схожий з оптичною. Однак використання в даній моделі лазера замість світлодіода збільшує дозвіл до 2000 крапок на дюйм. Такі моделі дуже надійні, мають гарантію до 3 років і користуються великою популярністю, особливо у професійних художників.

Корпуси комп'ютерних мишок

В даний час користувачам доступно таке розмаїття форм і моделей комп'ютерних мишок, що кожен обов'язково знайде для себе найбільш підходящу. Зараз існує в основному три типи корпусу даного пристрою:

 • Класичний тип являє собою корпус округлої форми, симетричний як в поздовжньому напрямку, так і в поперечному, а бічні краї або закруглені всередину, або майже рівні. До плюсів даного типу корпусу відноситься зручність у використанні, так як долоня фіксується досить стійко, і в процесі управління курсором площа переміщень миші порівняно мала. Мінуси класичного корпусу полягають в його симетричності, що не враховує особливості будови кисті руки, тому через тривалий час може виникнути якийсь дискомфорт.
 • Ергономічний тип відрізняється більш складним дизайном і зручною формою, яка точно повторює вигин долоні, що є безперечним перевагою цього типу. Адже найголовніше при роботі - це комфорт. Однак через корпусу, форма якого скошена до основи долоні, мишка починає «виповзати» з кисті, що зручно тільки при постійному переміщенні руки з миші на клавіатуру і назад.
 • Асиметричний тип корпусу має виступ з боку великого пальця, а в усьому іншому поєднує риси попередніх типів. Моделі даного типу зручніше симетричних, отже, забезпечують комфортну роботу на комп'ютері навіть протягом довгого часу. Недолік таких моделей полягає лише в тому, що асиметричний тип розрахований, як правило, на правшів.

Мишки все більш і більш удосконалюються з кожним днем. Вони мають зручну форму для кисті, не дратують клацанням і гарантують відсутність випадкового спрацьовування. Який тип корпусу вибрати - залежить тільки від особистих переваг.

Крім того, важливим критерієм є вага пристрою. Погодьтеся, що використання занадто важких моделей утомливо, а надто легких - утруднене через складність точно позиціонувати курсор.

Стандартна модель має дві кнопки і коліщатко прокрутки для швидкого знаходження певного місця в тексті. Однак для любителів комп'ютерних ігор розроблені миші, у яких відсутній коліщатко, але є додаткові кнопки, які можна наділити Наведені нижче функції більш зручної гри. Дивно, але існує навіть така модель, яка здатна обмежити доступ інших користувачів до Вашого комп'ютера, так як вбудований сенсор зчитує відбиток Вашого пальця.

Тип підключення

У мишок для комп'ютера в даний час є поширеними такі варіанти підключення, як USB і PS / 2. USB більш кращий: він зручний у використанні і має тільки один мінус, суть якого полягає в тому, що у даного варіанту відсутня сумісність із застарілими комп'ютерами, які не мають USB-порту. Також даний варіант має важливі для геймерів характеристиками, так як має досить високу швидкість роботи і можливість підключення «на ходу». Існує перехідник USB -> PS / 2 і назад, проте їх використання не рекомендується, тому що в деяких випадках підключення порт PS / 2 може прийти в непридатність.

Це що стосується підключення дротової моделі, але також є ще й радіомишкі. Дані моделі дуже зручно використовувати при роботі з ноутбуком. Але не варто забувати, що навіть бездротова миша має свої недоліки, які полягають в тому, що, по-перше, така модель буде важче в вазі, а по-друге, наявність деяких елементів живлення передбачає обмежений час робіт, так як після розрядки потрібно заміна батарей. Але, незважаючи на всі мінуси, бездротова модель - все ж більш краща, ніж дротова. Докстанція бездротової мишки підключається до комп'ютера через USB-порт /

додаткові клавіші

Зараз мають місце різні мультимедійні мишки, оснащені всілякими «примочками». Наявність двох або трьох додаткових клавіш - вже нікого не дивує, тому дизайнери пішли набагато далі. В результаті з'явилися моделі, що володіють двома скролінгу (коліщатками для прокручування), з хитним скролінгом, а також мишки, які мають кульку замість коліщатка. Любителі моддинга (внесення креативних змін в дизайн і конструкцію комп'ютера) намагаються доповнити пристрій підсвічуванням, отворами для хорошої вентиляції або кулерами.

Поради щодо вибору моделі

Підводячи деякі підсумки, можна зробити кілька висновків:

 • Оптичні - набагато краще механічних, так як вони більш надії і точні;
 • Існують моделі, які мають більше 2-х кнопок, що досить зручно для справжніх геймерів;
 • При роботі з ноутбуком ідеальним варіантом вважається бездротова миша;
 • Дуже важливо знати, за допомогою якого роз'єму обрана модель підключається до персонального комп'ютера;
 • На комфортну роботу з пристроєм впливає правильно підібраний килимок;
 • Вибір мишки для комп'ютера - справа зовсім не жартівлива, а дуже навіть серйозне і вимагає ретельності і уважності. Адже саме від правильно підібраного моделі залежить те, що ми будемо відчувати при довгій роботі на комп'ютері: комфорт або дискомфорт.

Багато вчених-медики стверджують, що при підборі пристрою обов'язково потрібно враховувати його розмір, який повинен відповідати розміру кисті користувача. Тобто для маленької руки потрібна маленька миша, а для великої - модель великого розміру. Головне, щоб руці було зручно.

Словом, для правильного вибору мишки потрібно враховувати три важливі параметри:

 • форма;
 • Розмір;
 • Поведінка маніпулятора при роботі на комп'ютері

Не всі користувачі персонального комп'ютера з уважністю підходять до вибору даного комп'ютерного маніпулятора, проте неправильно підібрана модель може навіть викликати нездужання і погане самопочуття! Основною зоною ризику є зона від кисті і до плечей. Карпальний тунельний синдром (або по-іншому - синдром зап'ястного каналу) - це найпоширеніше захворювання, причиною якого може стати використання невірно підібраної комп'ютерної миші. При цьому внаслідок постійного навантаження на одні і ті ж м'язи руки, безлічі одноманітних рухів руки або, наприклад, надмірного вигину в зап'ясті починають проявлятися основні симптоми даного захворювання - потер чутливості в області кисті, а також неприємні хворобливі відчуття на пальцях і зап'ястя.

Правильно кажуть, що ідеальною комп'ютерною мишею є те пристрій, про існування якого можна забути під час роботи. Тому підходите до вибору та купівлі з особливою уважністю і старанністю.

Ще ознайомтеся з інформацією з відеоролика, в ньому дані корисні поради щодо вибору комп'ютерно маніпулятора.

До речі, обов'язково прочитайте наш великий огляд кращої мишки цього року ! Також поряд з купівлею комп'ютерної мишки, ви можете вибрати клавіатуру , Поради щодо купівлі якої ми давали в наших попередніх статтях.

IRC (Internet Relay Chat)