Як вибрати SEO компанію і не облажався?

  1. 1. SEO-компанія не пояснює процес роботи
  2. 2. Ви помітили зростання обсягу спаму в зворотні посилання
  3. 3. SEO-студія не пояснює або адаптується до змін алгоритму
  4. 4. SEO-агентство не звітує про роботу
  5. 5. SEO-студія не надає стратегічних консультацій
  6. 6. SEO-компанія вміє робити добре тільки щось одне
  7. висновки

Як вибрати SEO компанію і не облажався? Cооснователь аналітичного сервісу KISSmetrics Ніл Пател вважає, що найкраще оцінювати SEO виважено, і ретельно вибирати компанію, яка буде займатися пошуковим просуванням . Сьогодні ми поговоримо про основні причини, яких достатньо, щоб задуматися над звільненням SEO-фахівця або відмовитися від послуг SEO агентства. Як вибрати SEO компанію і не облажався

Як вибрати SEO компанію

1. SEO-компанія не пояснює процес роботи

SEO-студія, яка не дає пояснень про те, що саме воно робить - небезпечно. Це сигнал того, що там є «сірі» або навіть «чорні» методи просування, і в будь-якому випадку - це підозріло. Вони не хочуть, щоб ви про це дізналися, тому що, швидше за все, вам це не сподобається.

Така робота дасть вам короткочасні результати? Можливо.

Вона забезпечить результати, які обіцяло агентство? Є такий шанс.

Використання «сірих» методів пізніше вдарить по вашому сайту? Однозначно.

SEO-фахівці, які використовують неетичні схеми просування, щоб вивести сайт в ТОП, швидше за все досвідчені і знайдуть дипломатичні, лощені фрази, щоб заспокоїти вашу підозрілість. Наприклад, ви невинно цікавитеся: «Так що конкретно ви, хлопці, робите?». І вони дають зарозумілу відповідь, повний малозрозумілих технічних термінів. «А, ну ясно», - відповідаєте ви, відчуваючи одночасно сумнів, збентеження і полегшення. Хоча ви нічого не зрозуміли з того, що вам сказали. Згадайте Ейнштейна: «Якщо ви не можете пояснити щось простими словами, ви не до кінця в ньому розібралися». А за складним технічним жаргоном може ховатися нерпофессіоналізм. Примусьте свою компанію пояснити чітко і просто, що саме вони роблять. Якщо у них не вийде, саме час для скептицизму.

Я бачив чимало SEO-компаній, що використовують пережитки минулого - спамерські технології. Вони зруйнували не один сайт, підвівши його під штрафи. Не дозволяйте, щоб це сталося з вами.

2. Ви помітили зростання обсягу спаму в зворотні посилання

Я б порадив кожному веб-майстру уважно стежити за зворотними посиланнями на свій сайт. Це - важливий показник здоров'я і авторитету сайту. А наплив «поганих посилань», як правило, є передвісником ручного штрафу.

Здогадатися, звідки з'явилося стільки спаму, нескладно. Найпоширеніша причина - неправильна побудова посилальної маси, ніж часто зловживають недобросовісні SEO-компанії. Потрібно розуміти, чи займається ваше агентство посилальної масою і якщо так - то що саме вони для цього роблять. Якщо вони відповідальні за спам в зворотні посилання, саме час їх звільнити.

3. SEO-студія не пояснює або адаптується до змін алгоритму

Причина того, що п'ять років тому з ринку зникло так багато агентств - в тому, що вони не змогли адаптуватися до зміни алгоритму. Але ж колись незарборчівий лістинг і завзята фарширування ключовими словами дійсно працювали.

Як часто змінюється алгоритм пошукової системи? Керівник відділу по боротьбі з пошуковим спамом Google Метт Каттс вже відповів на це питання: «Ми вносимо зміни в основні алгоритми пошуку як мінімум раз в день». Більшість цих змін - незначні, але як би там не було, алгоритм змінюється і розвивається постійно. Якщо ваша студія не попереджає про такі зміни і не в змозі їх змінити, вважайте це попередженням.

4. SEO-агентство не звітує про роботу

Шукайте компанію, яка дасть вам доступ до зручних інструментів онлайн-моніторингу, до чогось на кшталт онлайн-таблиці з даними, які доступні на вашу унікальному логіну. Деякі SEO-компанії використовують просунуті пропрієтарні системи, доступ до яких дається тільки їх клієнтам. Це само по собі вже хороший знак.

SEO - це сфера, заснована на даних. Числа - місцева валюта. Кожен SEO-фахівець розуміє важливість ключових метрик на кшталт показника відмов, часу затримки при завантаженні сторінки, переходів по посиланнях і т.д.

Ви як власник сайту і клієнт повинні бути повністю повідомлені про кожну метриці, яка сигналізує про успіх або неприємності. Якщо SEO не надає вам таких даних регулярно і в зрозумілому вигляді, вважайте, що вони на вас вже не працюють.

Ось той мінімум, на який варто розраховувати:

1. Регулярні звіти - як мінімум раз на місяць.

2. Звіти на вимогу.

3. Збір, аналіз і інтерпретація даних.

4. Порівняльні звіти по ефективності рік до року і місяць до місяця.

5. SEO-студія не надає стратегічних консультацій

Це важливо і ось чому. За останні кілька років компетенція SEO далеко вийшла за рамки посилань, H1, ключових слів і тегів. Зараз сфера відповідальності SEO включає контент-маркетинг, соціальний маркетинг, і навіть оптимізацію для підвищення конверсій. Якщо ваше агентство отмалічівается з цих питань, це привід сумніватися в їх професіоналізмі. Хороші SEO-фахівці дають коментарі не тільки по своїм безпосереднім завданням.

Щоб пояснити свою думку, наведу приклад. Уявімо, що ви - інтернет-магазин одягу та вам потрібна допомога SEO-фахівця. Ви зв'язуєтеся з агентством, і трафік починає рости, росте довідкова база і авторитетність домену. Ваш сайт з'являється в пошуковій видачі по всім таргетованим ключовими словами. Життя прекрасне, чи не так?

Можливо. Але конвертується цей трафік? Виросла чи ваша прибуток з тих пір, як ви найняли цю компанію? Чи змінилася конверсія? Ваше агентство обов'язково повинно дати коментар про те, як оптимізувати сайт для підвищення конверсії. Це і є стратегічна консультація. Можливо, вони не відповідають безпосередньо за показники конверсії, але у них точно повинен знайтися рада про те, що вам робити.

6. SEO-компанія вміє робити добре тільки щось одне

У більшості компаній є своя спеціалізація і це нормально. Але це не означає, що вони не зобов'язані вміти всього іншого. Деякі «SEO-компанії» на ділі все є агентствами з нарощування посилальної маси. І це все, що вони вміють.

Наприклад, приходьте ви до такої фірмі, чекаючи на допомогу з тегами заголовків і sitemap.xml. А вам замість цього відповідають: «ОК, ми допоможемо вам з посиланнями». SEO-компаніям потрібно чітко постулювати, що вони вміють і чого вони не вміють робити. Вам як клієнтові також потрібно розуміти це. Я знав людей, які наймали сеошників, чекаючи від них адміністрування сайту або розробки дизайну. Я знав і компанії, які стверджували, що вони - універсальні, але при цьому робили тільки дослідження ключових слів.

В епоху, коли для цифрового маркетингу важливо все, вам потрібно агентство, компетентне у всіх сферах SEO.

висновки

Все це виглядає як завищені вимоги. Так і є. Ви можете з легкістю відсіяти 80% компаній, просто прогнавши їх за цими шістьма критеріями. Але якщо ви все ж знайшли хорошу SEO-компанію , Залишайтеся з ним якомога довше.

Така робота дасть вам короткочасні результати?
Вона забезпечить результати, які обіцяло агентство?
Використання «сірих» методів пізніше вдарить по вашому сайту?
Наприклад, ви невинно цікавитеся: «Так що конкретно ви, хлопці, робите?
Як часто змінюється алгоритм пошукової системи?
Життя прекрасне, чи не так?
Але конвертується цей трафік?
Виросла чи ваша прибуток з тих пір, як ви найняли цю компанію?
Чи змінилася конверсія?
IRC (Internet Relay Chat)