Як виставити завантаження з диска в різних версіях BIOS

Опубліковано: 11.01.2012 Опубліковано: 11

Налаштувати в BIOS завантаження комп'ютера з диска ще простіше, ніж з флешки . І хоча зовнішній вигляд різних версій біоса відрізняється, порядок дій скрізь приблизно однаковий. Ми повинні включити комп'ютер, відразу після цього натиснути на клавіатурі клавішу Delete або F2 (рідше F1, Esc). Потрапивши в BIOS, переміщаємося по вкладках за допомогою стрілок на клавіатурі.

Нам необхідно знайти розділ зі словом Boot, а потім поміняти в ньому порядок завантажувальних пристроїв так, щоб CD-ROM виявився на першому місці. Залежно від версії біоса, пристрій, з якого буде завантажуватися комп'ютер, або вибирається зі списку, або переміщається нагору за допомогою клавіш F5 / F6, +/-.

Після внесених змін, ми виходимо з BIOS, зберігши настройки. Перед виходом потрібно вставити диск в привід, щоб комп'ютер міг з нього завантажитися.

Нижче я детально опишу, як все це робити в різних версіях BIOS.

Налаштування Award Bios для завантаження з диска

Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас Award Bios: Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас Award Bios:   Спочатку йдемо в Advanced BIOS Features Спочатку йдемо в "Advanced BIOS Features". На рядку "First Boot Device" тиснемо "Enter". Необхідно зі списку вибрати "CDROM". Другим пристроєм нехай стоїть "Hard Disk". Виходимо з цієї вкладки, натиснувши Esc.

Тепер виходимо з BIOS, зберігши зміни. Для цього тиснемо "Save & Exit Setup" - тиснемо клавішу "Y" - "Enter". Тепер виходимо з BIOS, зберігши зміни

Налаштування AMI Bios для завантаження з диска

Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас AMI Bios: Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас AMI Bios:   Йдемо у вкладку Boot - Boot Device Priority Йдемо у вкладку "Boot" - "Boot Device Priority". Тут першим завантажувальним пристроєм необхідно виставити CD-ROM (в моєму випадку: "PM-PIONEER DVD-RW"). Для цього стаємо на сходинку "1st Boot Device" - тиснемо "Enter" - в списку вибираємо "PM-PIONEER DVD-RW". Повинно бути так: Після цього тиснемо Esc.

Потім ми виходимо з біоса, зберігаючи всі зроблені настройки. Для цього йдемо в "Exit" - "Exit & Save Changes" - "ОК". Потім ми виходимо з біоса, зберігаючи всі зроблені настройки

Налаштування Phoenix-Award Bios для завантаження з диска

Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас Phoenix-Award BIOS: Якщо, ввійшовши в Біос, ви бачите такий екран, значить у вас Phoenix-Award BIOS:   Йдемо у вкладку Advanced - стаємо на сходинку First Boot Device - тиснемо Enter і із списку вибираємо CDROM Йдемо у вкладку "Advanced" - стаємо на сходинку "First Boot Device" - тиснемо "Enter" і із списку вибираємо "CDROM". Після цього виходимо з біоса, зберігши зміни. Для цього йдемо в "Exit" - "Save & Exit Setup" - тиснемо клавішу "Y" - "Enter". Ось практично і все, що потрібно знати для того, щоб завантажитися з диска. У своїй статті я описав процес налаштування біоса найпопулярніших версій: Award і AMI. У третьому прикладі представлений Phoenix-Award Bios, зустрічається набагато рідше.

На закінчення хочу нагадати, що для вибору завантажувального пристрою не завжди потрібно лізти в налаштування біоса. Часто досить відразу після включення комп'ютера натиснути певну клавішу (F8, F10, F11, F12 або Esc). З'явиться спеціальне меню, в якому можна буде вибрати, з якого пристрою слід грузиться комп'ютера.

Переглядів: 1 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

IRC (Internet Relay Chat)