Як визначитися з вибором?

Ви не помічали, що майже завжди нам важко визначитися з вибором? Ми часто себе запитуємо, «як краще вчинити, так чи інакше?». Або: «як краще відповісти?». Вся наша життя - суцільний вибір. Ми визначаємося, в який університет піти вчитися, куди піти працювати, з ким створювати сім'ю. Здавалося б, ми повинні бути вже підковані в умінні визначатися з вибором, але, на жаль, це не так, і кожен раз нам важко визначатися з вибором. Але що нам заважає відразу ж зрозуміти, що нам потрібно. Давайте про це і поговоримо.

Отже, перше, що нас зупиняє, це самі наші бажання Отже, перше, що нас зупиняє, це самі наші бажання. Іноді ми просто не знаємо, що ми дійсно хочемо, не можемо визначитися з істинністю наших бажань. А раптом, то, що ми бажаємо, не так значимо, ніж зовсім інші речі. Тут треба визначитися ось з чим: все бажання виникають з наших потреб. Але які потреби більш значущі, це необхідно вирішувати. І вирішувати тільки нам. В першу чергу, радимо задовольняти свої потреби, починаючи з нижчих і закінчуючи найвищими. Незадоволення нижчих потреб може призвести до багатьох неприємними наслідками, серед яких стрес, депресія та інше. А думати, що якісь наші бажання незначущі, просто на шкоду собі. Та й відкладати бажання на потім, теж не варто, є ризик придбати ефект незавершеної дії.

труднощі вибору мотивів . Дуже часто ми не можемо вибрати між мотивами, які керують нашими бажаннями. З одного боку у нас стоїть мотив «хочу», а з іншого «треба». Здавалося б, робити треба те, «що хочеться», але ж часто потрібно робити саме «як треба». Це, як мінімум, дозволить нам відповідати очікуванням оточуючих. Як же нам бути? Тут нам треба розуміти, що для нас більш значуща. Якщо в пріоритетах ми ставимо наші бажання, то діяти треба, «як нам хочеться». Але якщо ми хочемо відповідати очікуванням оточуючих, то повинні чинити так, «як треба». Все досить-таки просто.

Вибір способу для прийняття рішення . Ще одна проблема, яка не дає нам можливості визначитися з вибором, це власне вибір способу прийняття рішення. Це не дивно, адже на ту чи іншу бажання є сотні способів прийняття рішення. Варіанти не ісчісліми, і як вибрати відповідний? Тут можна діяти згідно своєї інтуїції. Наші почуття можуть підказати, як нам правильно вчинити, однак важливо розуміти, що навіть інтуїція іноді підводить. Якщо так і сталося, не варто звинувачувати себе, або зупинятися на своєму рішенні, потрібно йти далі, поки Ваше рішення не буде Вас повністю задовольняти.

Фінальні сумніви. Навіть якщо ми і зрозуміли, як для нас надходити краще, нас будуть як і раніше долати сумніви. Ми будемо мучитися думками, а чи правильно ми вчинимо, але це більше походить від страху, помилитися, ніж від страху самого вибору. Тут потрібно просто взяти себе в руки і почати діяти, принаймні, так ми точно дозволимо свої сумніви, правильно ми поступили чи ні. І якщо правильно - честь нам і хвала, а якщо немає - завжди є можливість все виправити.

ухвалення відповідальності за вибір. Навіть якщо вибір і зроблений, нас як і раніше будуть долати спочатку сумніви. Справа зовсім не в тому, що ми зробили неправильний вибір, а більше боязнь взяти на себе відповідальність за своє рішення. Від цього позбутися не можна, тут необхідно просто зрозуміти, що вибір вже зроблено, і нічого не змінити.

Ось ті кілька моментів, які віддаляють нас від прийняття рішення. Проблема вибору була завжди, і буде ще довгі часи. Ми люди, і нам властиво сумніватися, але найголовніше, щоб наші сумніви не зупиняли нас від шляху до наміченої мети. Успіхів!

Ви не помічали, що майже завжди нам важко визначитися з вибором?
Ми часто себе запитуємо, «як краще вчинити, так чи інакше?
Або: «як краще відповісти?
Як же нам бути?
Варіанти не ісчісліми, і як вибрати відповідний?
IRC (Internet Relay Chat)