Як встановити і оновити драйвер Intel простим способом

 1. Завантаження та оновлення драйверів Intel
 2. Альтернативний метод установки
 3. Створення резервної копії через Free Driver Backup
 4. висновок

Драйвери для компонентів Intel іноді дуже важко знайти. Проте, можна полегшити собі цей процес і автоматично ідентифікувати компоненти Intel - завантажити драйвери і встановити їх на комп'ютер. Ознайомтеся з нашою інструкцією.

Завантаження та оновлення драйверів Intel

Завантаження та оновлення драйверів Intel

Часто у багатьох користувачів виникають проблеми, коли операційна система не може впізнати той або інший пристрій. При вході в диспетчер пристроїв виявляється, що там відображається одне або кілька «невідомих пристроїв», позначених знаком оклику в жовтому трикутнику.
У деяких ситуаціях з'являються помилки при інсталяції програмного забезпечення відеокарти Nvidia, коли установник видає повідомлення, що продовжити установку Nvidia неможливо, спочатку потрібно встановити драйвери Intel. Що робити для вирішення цієї проблеми?

Але тепер, якщо в комп'ютері встановлена ​​материнська плата Intel або використовуються інші комплектуючі цього бренду, можна легко вирішити цю проблему за допомогою спеціальної програми компанії Інтел.

Програма Intel Driver Update Utility спочатку проведе сканування комп'ютера, виявить компоненти цієї компанії і автоматично завантажить і встановить відсутні або застарілі драйвери. Мало того, що забезпечує швидкий доступ до останніх версій драйверів Intel, вона в багатьох випадках здатна розпізнати компоненти, позначені як «Невідомий пристрій».

Intel Driver Update Utility спрощує весь процес розпізнання, встановлення та оновлення. Вона здатна розпізнати драйвера наступних интеловских компонентів:

 • Відкрите (наприклад, інтегровані графічні процесори Intel i5 і i7);
 • Звукові карти (інтегровані на материнських платах);
 • Мережеві карти Wi-Fi;
 • Мережеві карти Ethernet;
 • чіпсети;
 • Материнські плати Intel;
 • Intel NUC (міні-комп'ютери Intel);
 • Intel Compute Stick (мікрокомп'ютер у вигляді флеш-накопичувача).

Якщо на ПК встановлено будь-який компонент з вищевказаного списку, то Intel Driver Update Utility розпізнає його автоматично. Крім того, якщо користуєтеся мініатюрними комп'ютерами Intel NUC або Intel Compute Stick, то програма завантажить всі необхідні драйвери для коректної роботи системи.

Використовувати утиліту досить просто. Після її запуску відкриється вікно, через яке можна проводити пошук відсутніх або нових версій драйверів. Спочатку натисніть на кнопку Start scan і почекайте, поки вони відобразяться в розділі «Available drivers for your product».

Перед завантаженням можна створити окрему папку для їх зберігання. Натисніть спочатку на іконку в поле Download Directory і вкажіть папку, в яку будете завантажувати файли. Щоб завантажити, клікніть на Download.

Після завантаження можна встановити їх безпосередньо з програми Intel Driver Update Utility або зробити це вручну, запускаючи кожен установник з вказаної папки.

Додаток дозволяє не тільки автоматично розпізнавати пристрої. З його допомогою можна завантажити будь-які інші драйвера для пристроїв Intel. Для цього спочатку скористайтеся опцією «Search manually», щоб знайти відповідний драйвер і вибрати підходящий варіант. Завдяки їй з'являється можливість завантаження драйверів з іншого комп'ютера.

Альтернативний метод установки

Насамперед, що треба зробити після переустановлення системи - встановити всі драйвера для повноцінної роботи комп'ютера. Цей процес досить тривалий і трудомісткий, але його можна прискорити, а для цього, спочатку створіть резервну копію поточних драйверів перед перевстановлення системи. Тоді без особливого клопоту можна буде ставити їх на «чисту» систему.

Для створення копії використовуємо додаток Free Driver Backup, яке дозволяє досить швидко виконати резервне копіювання вибраних (або всіх) драйверів.

Створення резервної копії через Free Driver Backup

Додаток автоматично просканує комп'ютер на наявність всіх драйверів і відобразить їх у вигляді простого списку. Навпроти кожного висвітиться його ім'я, а також рекомендований дію на вкладці Action. За замовчуванням відображаються лише рекомендовані (Recommended). Щоб відображалися всі, потрібно перейти в меню Scan Driver і вибрати пункт Scan all drivers.

Щоб почати копіювання спочатку слід виділити в списку ті позиції, які хочете зберегти, або все (Select all), а потім натисніть на кнопку Backup. На жаль, програма не пропонує вибрати папку для збереження, тому після створення її можна знайти в каталозі з програмою.

Інструмент дозволяє зробити також інші архіви даних - історію браузера, окремі сторінки з Internet Explorera, а також - що дуже важливо - системний реєстр. Всі ці опції можна знайти в закладці Plugins.

Після перевстановлення або «чистої» установки системи драйвери можна відновити за допомогою диспетчера пристроїв. Спочатку клікніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть Диспетчер пристроїв.

У вікні диспетчера відображається список всіх складових ПК. Якщо, наприклад, потрібно розпізнати мережеву карту (її можна знайти за назвою в розділі Мережеві адаптери), клікніть на ній правою кнопкою миші і виберіть "Оновити драйвер».

Потім виберіть у вікні «Пошук і установка драйверів вручну», після чого вкажіть шлях до папки, в якій знаходиться резервна копія (за замовчуванням папка BackUp в каталозі програми Free Driver Backup).

висновок

Створення резервної копії дуже зручне рішення і заощадить багато часу на пошуки. Якщо встановлюєте новий драйвер і хочете захистити себе від проблем, повернувшись до попередньої версії, то спочатку зробіть резервну копію. Також це дуже корисна опція, коли на ПК встановлено старі комплектуючі, для яких не вдається знайти драйвери на офіційних сайтах.

У зв'язку з тим, що резервна копія зберігається в каталозі з програмою, то рекомендуємо установку Free Driver Backup проводити не в системному розділі. Таким чином, вбережете її від випадкового форматування при перевстановлення системи. А краще скопіюйте на інший локальний диск або на флешку.

Що робити для вирішення цієї проблеми?
IRC (Internet Relay Chat)