Як заробити на веденні блогу: ідеальна робота для мандрівників

 1. У чому полягає робота блогером
 2. Способи заробітку на блозі
 3. Навички, що вимагаються для блогера
 4. З чого почати?

Привіт друзі

Привіт друзі! Поки я благополучно зливаю свою стоднівку по цілепокладання і віддаюся власної прокрастинації, осінь все більше вступає у свої права. Встаю в 7, а за вікном ще сутінки.

Та й взагалі, відчуваю наближення чергового путешественніческого сезону в сторону Індії, хоча за останні кілька тижнів так втомився від доріг (в Астану аж двічі мотався), що з великим задоволенням сиджу затворником в своїх 4х стінах.

Чудовий привід написати статтю про те, як заробити на веденні блогу. Тим більше, що багато мандрівників тільки цим і марять. Крутий варіант, здавалося б: начальників ніяких, навіть крутіше удаленку; робота на себе; пиши собі статейки, так Зрубай бабло на рекламі.

Теоретично, все просто. На практиці ж все інакше: доводиться працювати, аналізувати і багато-багато часу займатися письменництвом. Без любові до мистецтва тут ніяк ...

Без любові до мистецтва тут ніяк

Моє робоче місце в Катманду

Зміст статті:

У чому полягає робота блогером

В першу чергу відзначу, що блогінг - суть все та ж оранка з рутиною, дедлайнами і психозами. Причому, на відміну від віддаленої роботи , Де ти можеш в будь-який момент знайти собі замовлення і залатати пролом в бюджеті, в блогінгу доводиться часто покладатися на удачу: стрельне-ні стрельне партнерка, пройде чи ні публікація, чи почнуть індексуватися нові статті.

Крім письменства, необхідно багато часу і сил вкладати в вивчення роботи пошукових систем і тримати руку на пульсі цікавих тем в рамках твоєї ніші. Купа технічних нетрів, які зливаються копірайтери і ще тисячі причин, які часом змушують замислюватися про актуальність подальшого шляху. Подібні нюанси я описав у статті « Як я став блогером ».

Подібні нюанси я описав у статті «  Як я став блогером  »

А це - на Шрі-Ланці

Я виділяю 3 підходи до роботи блогера:

 1. Письменство на злободенні теми, висловлювання думки без ретельного технічного аналізу популярності тих чи інших запитів. Такі блогери не заморочуються на пошукової оптимізації, пишуть виключно на актуальні гарячі теми. Більшість з них аудиторію «бере» або епатажем, або якимось особливим письменницьким стилем. Такий собі вільний рупор самодіяльних ЗМІ.
 2. Блогінг з ретельним вивченням актуальних і незайнятих тим, чітке дотримання ніші блогу. Такий підхід передбачає глибоке занурення в пошукову оптимізацію з паралельним вивченням великої кількості технічних нюансів. Зазвичай такі блоги виводяться на досить велику відвідуваність і добре монетизуються за рахунок пасивної реклами.
 3. Гармонійне поєднання п.1 та п.2, якого я дотримуюся дуже ревно. Бо якщо за грамотної аналітикою пошукового трафіку і глибоким знанням технічних моментів, буде стояти особистість, яка активно висловлює свою думку і пише про власне життя, навколо такого проекту вибудовується постійна аудиторія. Для неї Ваш блог - не просто збірка статей, на якому автор заробляє грошики, а й авторський канал, здатний надихати і вести до будь-яких змін.

Саме заради такого натхнення ось уже 4 роки моя idea37 продовжує вивалюватися з Вашим запитам в Гуглі-Яндекс і я продовжую отримувати Ваші вдячні листи, які мене дуже і дуже надихають писати ще і ще.

Ідеальна робоча обстановка - в будинку у Реріхів

Підводячи підсумок: блогінг - це письменство зі збором актуальної інформації з метою залучення трафіку і аудиторії на власний сайт.

Способи заробітку на блозі

Написали статтю, що далі? .. Звичайно, можна і писати «в стіл», «для себе» і т.д. заради банальної рефлексії і самотерапії. Але ж, треба себе мотивувати не тільки 2-3 сентиментальними коментарями за 2 роки ведення проекту? Щоб Ваше дітище жило і письменницький талант розвивався, з нього потрібно періодично знімати грошову пінку. Матеріальний світ свої закони не скасовує, хоча я і всіляко закликаю не їм єдиним себе насичувати.

 1. Контекстна реклама. Гарна підмога для розкручених проектів з посещалкой від 1000 відвідувачів. Суть її в розміщенні блоків реклами гугла і яндекса, при кліці на яку Вам буде капати грошик. Правда, якщо залочат аккаунт, бюджет може сильно постраждати, тому на неї особливий упор не робимо.
 2. Банери та тизери. Ставите собі спеціальний скрипт і на Вашому сайті починають крутитися рекламні картинки. З цим треба бути обережним, бо в тізерній рекламі маса жовтяниці, яка може сильно дратувати Вашу аудиторію. Зате, прибутково.
 3. Пряма реклама. Ви розміщуєте огляд будь-якого продукту, сервісу рекламодавця або розміщуєте його банер на взаємовигідних умовах.
 4. Партнерські програми. Ви пишете статті про якийсь біль людей (наприклад, ким можна працювати на Гоа ) І в статті даєте рішення за допомогою якогось сервісу або курсу. Або ж пишете хорошу корисну статтю про страхування і в ній даєте рекомендації з вибору тієї чи іншої страхової компанії з посиланням на їх сайт. Самий екологічний і довговічний спосіб заробітку, від якого виграють обидві сторони: і Ви і Ваші читачі.
 5. Продаж власних послуг. Якщо Ви ведете профільний блог і пишете на будь-яку тему, демонструючи власний професіоналізм, до Вас починають приходити люди з пошукових систем. І природно, частина з них стає Вашими клієнтами.

І природно, частина з них стає Вашими клієнтами

Іноді пишу в приємній дружній компанії

Звичайно, в кожному з цих способів заробітку можна відчайдушно перегинати палицю: пхати на сайт тизери з жовтяницею, рекламувати будь-треш, типу монастирських чаїв від діабету. Але це сильно вдарить по тому довірі, яке відчуває до Вас аудиторія. Тому, якщо Ви збираєтеся вести власний блог, я закликаю робити його цікавим, насамперед читачам, а вже гроші наздоженуть. Серединний шлях творить чудеса ...

Навички, що вимагаються для блогера

Якщо Ви хочете зробити блогінг своєї основною спеціальністю, необхідно буде освоїти кілька напрямків:

 • Уміння грамотно і чітко викладати свої думки письмово. Чисто технічно, начебто все можуть писати, проте ж, тих, хто володіє словом - одиниці
 • Веб-аналітика. Для визначення слабких і сильних сторін Вашого ресурсу, необхідно вміння працювати з Яндекс.Метрика та Гугл.Аналітіксом. Без вміння проводити аналіз можна довго тупцювати на місці.
 • SEO-оптимізація. Мало написати цікаву статтю. Щоб на Ваш блог приходили люди, її треба вміючи заточити під певні ключові слова. У сучасних реаліях, цей процес треба проводити дуже обережно визначати, бо отримати санкції від ПС за переоптімізацію - дуже легко.
 • Хороший смак до дизайну і юзабіліті. Ваше дітище має бути не тільки корисним, але і красивим.
 • Уміння верстати. Навик необов'язковий, але корисний.
 • Знання движків сайтів і їх особливостей. Так, саме завдяки власним блогу, я встиг дуже добре вивчити WordPress.
 • Уміння делегувати завдання іншим фахівцям.

Уміння делегувати завдання іншим фахівцям

Іноді моє робоче місце скрашується котами

Цей список я не можу назвати вичерпним, та й кожен з його пунктів складно назвати 100% обов'язковим. Багато блогери, наприклад, взагалі не паряться стосовно SEO-оптимізацій. Виливають свої потоки свідомості в якості реакції на чергову лажу і збирають навколо себе тонни коментарів.

З чого почати?

У мережі величезна кількість блогів про блоговеденія і заробіток на сайтах. Такого трешу, по-моєму, немає більше ні в одній тематиці. Ну, може, хіба що в порнухи? І як в цих всіх темних нетрях розібратися і зрозуміти, що працює, що ні? Я сам так майже 3 роки крутився, і зовсім втратив запал і сенс, бо пошуковики змінюють алгоритми із завидною швидкістю, і описані на сайтах рецепти втрачають актуальність мало не в момент їх публікації.

Тому, я скористався своїм старим прийомом - звернувся до професіоналів

Ось відмінний курс для тих, хто бажає заробляти за допомогою власного блогу. Автори його - мої головні вчителі. Завдяки їм, я не тільки перетворив власний сайт, але і почав надавати послуги з SEO-оптимізації та розкрутки сайтів.

Якось так...

На цьому все, друзі! Спасибі, що залишаєтеся на зв'язку, читаєте, і відправляєте мені питання на пошту і соцмережі. Ваша зворотний зв'язок - один з найголовніших моїх мотиваторів. Додавайтеся в друзі, діліться корисним контентом і слухайте своє серце. Попереду багато цікавого!

На закуску - відео з серії «один день з життя ...» від Олега Лажечникова, одного з найцікавіших і чесних блогерів рунету

Але ж, треба себе мотивувати не тільки 2-3 сентиментальними коментарями за 2 роки ведення проекту?
З чого почати?
Ну, може, хіба що в порнухи?
І як в цих всіх темних нетрях розібратися і зрозуміти, що працює, що ні?
IRC (Internet Relay Chat)