Як зробити CD-ROM на флешці

  1. Як створити CD-ROM на флешці Transcend JetFlash 620 8Gb
  2. Порядок дій зі створення CD-ROM на флешці

CD-ROM на флешці дуже зручна штука. Це 100% сумісність з ISO образами і гарантія роботи з BIOS комп'ютера. Що дозволить завантажитися з флешки як зі звичайного CD-ROM. Тобто комп'ютер ніколи не дізнається, що його «обманюють».

Епоха оптичних приводів йде. У сучасних комп'ютерах привід CD-ROM (DVD, DVD-ROM, DVD-RW, CD-RW) стає рідкістю. Тому користувачам доводиться всіляко «викручуватися», коли необхідно встановити операційну систему. Щоб не шукати зовнішній оптичний привід USB, вже давно існує можливість завантажитися з флешки. І все сучасні комп'ютери мають таку підтримку в BIOS. Але немає ні, так виникає ситуація як у пісні Віктора Цоя «все на місці, але щось не так». Я багато разів стикався з ситуацією, коли комп'ютер завантажувався лише з однієї флешки з п'яти. І єдиним виходом з такої ситуації є створення (емуляція) CD-ROM на шлешке. Тобто коли комп'ютер бачить USB флеш-накопичувач як реальний оптичний привід.
У мережі багато рішень з цього приводу. Всі вони являють собою деяку головоломку. В якій спочатку необхідно дізнатися тип контролера на флешці, організацію і модель (марку) пам'яті. Потім під це залізо треба знайти спеціальну програму по перепрограмуванню контролера і заливці ISO образу. При цьому можливістю емуляції CD-ROM мають далеко не всі контролери використовуються у флешках. Тобто не факт, що Ваша флешка взагалі це вміє. І найсумніше, що навіть виконуючи в точності все інструкції великий шанс угробити флешку.
Ідеальним варіантом у такій ситуації є покупка флешки для якої сам виробник передбачив можливість створення CD-ROM. Одного разу мені в руки попалася флешка Transcend JetFlash 620 8Gb
Епоха оптичних приводів йде
Відмінною особливістю якої є наявність вбудованого віртуального CD-ROM. А це означає, що контролер підтримує створення CD-ROM і ми на півдорозі до успіху.

Як створити CD-ROM на флешці Transcend JetFlash 620 8Gb

Щоб створити CD-ROM на флешці Transcend JetFlash 620 8Gb необхідно завантажити з офіційного сайту утиліту діагностики і відновлення для цієї моделі USB накопичувача JetFlash Online Recovery . На момент написання статті для флешки Transcend JetFlash 620 8Gb актуальна версія програми для Windows v9.0.0.8 (JetFlash 620). Розмір програми 5,7 МБ.
Після скачування архіву Вам буде необхідно розпакувати знаходиться в ньому EXE файл. У мене це OnLineRecovery_JF620_v9.0.0.8.exe. Це саморозпаковується, всередині якого знаходиться утиліта OnLineRecovery_620.exe і файл образ CD-ROM security_f.iso.
Так ось, найголовніший секрет цієї статті. Для того, щоб створити віртуальний CD-ROM на флешці Transcend JetFlash 620 необхідно перейменувати необхідний Вам файл ISO образу, наприклад інсталяційний дистрибутив операційної системи, в security_f.iso і покласти його поруч з утилітою відновлення OnLineRecovery_620.exe. Після цього запускаєте утиліту і вона створить на флешці два розділи, в один з яких запише Ваш ISO образ, який і буде визначатися комп'ютерів як USB-CD-ROM, а місце, що залишилося буде звичайною флешкою. Ось так все просто.
Сподіваюся не варто попереджати, що в результаті роботи утиліти відновлення JetFlash Online Recovery всі дані з флешки зникнуть.

Порядок дій зі створення CD-ROM на флешці

  1. Викачуємо утиліту відновлення з офіційного сайту. Розпаковуємо.
  2. Перейменовуємо необхідний образ в security_f.iso і кладемо поряд з утилітою.
  3. Запускаємо утиліту відновлення і насолоджуємося результатом.

Поділися цією сторінкою з друзями!

IRC (Internet Relay Chat)