Який windows краще встановити на комп'ютер

  1. Windows XP
  2. Windows 7
  3. Windows 8
  4. Трохи про 32 і 64 розрядних версії Windows

Для початок почнемо з аналізу комп'ютера на якому будемо встановлювати windows і для чого він призначений Для початок почнемо з аналізу комп'ютера на якому будемо встановлювати windows і для чого він призначений. Найкращий windows це той який краще підходить до вашого залозу а не той який новіше, далі розберемося з цим і по пунктах розділимо їх.

Розглянемо три найбільш популярних операційних систем, Windows XP, Windows 7 і 8.

Windows XP

Краща і стабільна збірка XP це версія Professional Service Pack 3 2008 32 би-bit, воно підходить майже до всіх комп'ютерів як дуже старим з процесором Pentium 1 так і новим з Intel Core i7. Але потрібно дотримуватися кількох правил:
Оперативна пам'ять до 4гб, більше це версія не підтримує, поганого нічого не трапиться але то що більше просто не використовується і ви втратили швидкість.

Якщо вінчестер IDE то добре, а якщо SATA потрібно поміняти режим роботи контролера SATA в биосе з AHCI на IDE mode, але ми ризикуємо іноді зіткнуться з синім екранному, може бути і рідко, раз, два за тиждень але все одно не зручно.
На notebook, не має значення крутий він чи ні але якщо рік розробки д вище 2009 то встановити XP не варто, синій екран, зависання і часта вимикання вам забезпечені.

Windows 7

Найшвидша версія Windows 7 це Максимальна.
Воно для новіших комп'ютерів, і для яких дивіться нижче.
Вінчестер строго SATA, IDE дуже старий для Windows 7 це як паровий двигун для автомобіля BMW.
Оперативна пам'ять не менше 2гб, на 1Гб вистачає тільки для завантаження Windows але для інших програм пам'яті не вистачає.
І як було написано вище для нових ноутбуків він не замінимо.

Windows 8

Це дуже успішна версія від Microsoft Windows, воно ідеально підходить для планшет, його інтерфейс згодиться для управління пальцями на екрані, на ноутбуків він чуть чуть не зручна, але не означає що його не варто поставити, якщо у вас новий ноутбук можете сміливо встановити просто треба до нього звикати. Про те що всі говорять, що Windows 8 швидше ніж 7 це правда, в кілька разів швидше завантажується і майже миттєво вимикається. Але проблема все таки є, не підтримує всі стандартні Windows програми.

Трохи про 32 і 64 розрядних версії Windows

Якщо у вас встановлено більше 4гб оперативної пам'яті то 32 бітова версія не підтримує, краще переходити на 64 бітовий виндовс. У 64-біт маленька проблема, потрібно завжди шукати і вибрати програми для установки бо вони теж повинні бути 64 бітові. У всіх трьох версій розгляд вище є як 32 так і 64 розрядні версії. Розряд Windows скороченим позначається х64 і х32 (за новим х86).

Підіб'ємо підсумки, якщо комп'ютер старий, оперативна пам'ять менше 2гб, вінчестер IDE то кращий варіант буде Windows XP х32.
Якщо комп'ютер або notebook має вінчестер AHCI, не менше 2гб оперативної пам'яті, то краще Windows 7 х32, якщо більше 4гб оперативної пам'яті то Windows 7 х64.
Ну а якщо для планшет Windows 8 незамінний.
І ще одне річ якщо ви захоплюйтеся новими комп'ютерними іграми то зараз навіть якщо для вас XP незамінний то вам доведеться перейти до сімки бо нові ігри вже не підтримують XP, наприклад Battlefield 3 і Need for Speed Most Wanted: Limited Edition 2012 Windows XP - не підтримується.

Бажаю удачі в вашому виборі!

IRC (Internet Relay Chat)