Авторитетність сайту: Trustrank, PR сторінки і тИЦ сайту; як перевірити тІЦ

  1. Як перевірити тІЦ сайту

Алгоритмів, що враховують посилання, крім PageRank , дуже багато. Всі вони діляться на два типи. Перший пов'язаний з розрахунком авторитетності сторінки - наприклад, алгоритм PR. Другий враховує тексти посилань (символьні анкор) - це вплив називають посилальним ранжированием.

Іноді в пошуковій видачі можна зустріти напис «Знайдений за посиланням»; вона свідчить про те, що на сторінці немає тексту з шуканим ключовим словом, але на цю сторінку веде посилання з анкором. У даній ситуації вага передається по анкор, що дозволяє працювати з конкретними ключовими словами.

Розглянемо показники, що впливають на ранжирування посилань .

Авторитетність - це статична вага, який є сукупністю всіх посилань, що ведуть на сторінку. Авторитетність розраховується як для окремої сторінки, так і для всього сайту. Розрахунок авторитетності сайту базується на великій кількості якісних посилань. Якість посилань визначається авторитетністю донора, а також безпосередньо залежить від відповідності тематик донора і акцептора, положенням посилання, її кликабельности і ін.

Оцінка авторитетності сайту носить комплексний характер і є складною залежністю від різних факторів, тому авторитетність - сама неоднозначно трактуються характеристика сайту. Існує чимало алгоритмів, які розраховують загальну авторитетність. Крім описаного PR, існує TrustRank, вперше згадується в 2004 році в роботі «Боротьба зі спамом за допомогою алгоритму TrustRank» ( «Combating Web Spam with TrustRank» by Zoltan Gyongyi, Hector Garcia-Molina, Jan Pedersen).

Розробка алгоритму TrustRank почалася через можливість оптимізаторів впливати на позицію сайту у видачі пошукової системи Google, що використовує на той момент алгоритм PageRank. В кінці 2005 року Google запровадив алгоритм TrustRank, який став враховувати якість посилань. Основні принципи, закладені в нього:

  1. Позиції повинні бути вище у тих сайтів, чия якість не викликає сумніву і навпаки: якщо ймовірність спамності сайту велика, то його позиції повинні бути занижені.
  2. Передача ваги посилань з сайтів повинна залежати від їх якості: вага зі спамних сайтів повинен сильно занижуватиметься або обнулятиметься, а з якісних - збільшуватися.

Роботу алгоритму TrustRank можна представити наступною ілюстрацією:

Якщо на ваш сайт посилаються неякісні сайти (рисунок ліворуч), а ви в свою чергу посилаєтеся на якісні, то TrustRank вашого сайту буде низьким, як і вага, який буде передаватися якісним сайтам.

Якщо на ваш сайт посилаються якісні сайти (рисунок праворуч), а ви розміщуєте посилання на неякісні (наприклад, ресурси під дорослим контентом, лінкопомийки і ін.), То TrustRank вашого сайту також буде низьким.

Крім TrustRank існують і інші алгоритми, які розраховують поведінкову авторитетність сайту. Розробок дуже багато, всі вони спрямовані на удосконалення обліку впливу посилань. Сказати, які конкретно алгоритми використовують пошукові системи , Неможливо, тому що це становить їх комерційну таємницю. Однак всі подібні алгоритми засновані на виявленні довіри пошукової машини до продвигаемому сайту і / або сторінці. На поточний момент найпростішими індикаторами авторитетності сайту служать PR і тИЦ. Тільки ці показники пошукові системи публічно показують. Грунтуючись на них, можна порівняти свій ресурс з конкурентом.

Показник сайту тИЦ - тематичний індекс цитування - використовується при ранжируванні сайтів в каталозі Яндекса . Він лише побічно сигналізує пошуковій системі про авторитетність сайту, в той час як PR безпосередньо впливає на ранжування сайту в Google. Ще одна відмінність тИЦ від PR в те, що перший характеризує не окрему сторінку, а сайт в цілому.

Одним з алгоритмів, що враховують поведінкову авторитетність сайтів, є BrowseRank від Microsoft .Відмінність даного алгоритму від RageRank полягає в способі побудови графа.Якщо в технології PageRank вузлами графа є документи, а ребрами - посилання, то в BrowseRank ребра ніяк не посилання, а кліки з інформацією про тривалість сесії в рамках сторінки.

Як перевірити тІЦ сайту

Тематичний індекс цитування для будь-якого сайту можна визначити, ввівши в адресний рядок браузера запит виду

де замість site.ru потрібно підставити адресу головної сторінки розглянутого сайту. Мінімальна відображається значення - 10 одиниць; максимальне не обмежена.

Значення тИЦ регулярно перераховуються, і можна спостерігати апдейти тИЦ . Вони відбуваються або в зв'язку з перерахунком, або зі зміною алгоритму підрахунку впливу тематичних посилань. Збільшення тематичного індексу цитування сайту обумовлено збільшенням тематичних посилань, і сама наявність сайту в Яндекс дає великий приріст тИЦ.

Яндекс про тИЦ:

«Наш тематичний індекс цитування (тІЦ) визначає« авторитетність »інтернет-ресурсів з урахуванням якісної характеристики посилань на них з інших сайтів. Цю якісну характеристику ми називаємо «вагою» посилання. Розраховується вона за спеціально розробленим алгоритмом. Велику роль відіграє тематична близькість ресурсу і посилаються на нього. Саме по собі кількість посилань на ресурс також впливає на значення його тІЦ, але тіц визначається не кількістю посилань, а сумою їх ваг.

ТІЦ як засіб визначення авторитетності ресурсів покликаний забезпечити релевантність розташування ресурсів в рубриках каталогу Яндекса. ТІЦ не є чисто кількісною характеристикою, тому ми показуємо деякі округлені значення, які допомагають орієнтуватися в «значущості» ( «авторитетності») ресурсів у кожній області (темі) ».

Навіть така скромна інформація про PR і тИЦ, що працює на 2 різні пошукові системи - Google і Яндекс - дає поживу для аналізу авторитетності сайту. Авторитетність безпосередньо впливає на ранжування сайту. Висока авторитетність, заснована на обліку ваги посилальної маси, забезпечує хороші позиції у видачі.


Повернутися назад: Як передається вага посилання Читати далі: Які посилання не передають вагу


IRC (Internet Relay Chat)