Безпечний інтернет для дітей

 1. Налаштування безпечного для дітей інтернету
 2. Робимо безпечний інтернет для дітей - пошуковик Y andex
 3. Робимо безпечний інтернет для дітей - пошуковик Google
 4. Налаштування безпечного режиму в You Tube
 5. Безпечний інтернет для дітей через WiFi на андроїд
 6. Модулі Mazila Firefox для ще більш кращої безпеки дітей в інтернеті
 7. Безпечний інтернет для дітей на комп'ютері з операційною системою Windows

Безпечний інтернет для дітей - під цим гаслом я вирішив почати цю статтю, так як дійсно вважаю, що кожна дитина в наш час повинен бути захищений від його поганого і небезпечного вмісту. Словосполучення Безпечний інтернет для дітей, що використовується мною в контексті даної статті, має на увазі під собою інтернет, без дорослого і просто небезпечного контенту, здатного завдати шкоди дитячій психіці. У даній статті я постараюся дохідливо розповісти, як поетапно налаштувати інтернет на вашому планшеті, телефоні або комп'ютері таким чином, щоб при роботі в інтернеті не відкривалися сторінки з поганим контентом. Тема даної статті прийшла мені в голову після покупки планшета для своєї дитини і після того, як він навчився користуватися пошуковими системами. Ккстаті, якщо у вас є планшет і ви ще не тестували його датчики і не перевіряли на биті пікселі, то як і за допомогою яких програм ви можете прочтесть в статті Як перевірити планшет при покупці .

Спочатку я думав, що моя дитина ще занадто малий (моїй дитині 6 років), щоб зуміти cформуліровать і вводити різні пошукові запити в пошукових системах. Але він знає букви і як виявилося, при наявності мотивації, літери моя дитина може непогано складати в слова. До того ж, дітей дуже цікавить все те, що приховано від сторонніх очей (я маю на увазі різницю між чоловіками і жінками), а цікавість дітей - дуже сильний мотиватор. Як виявилося згодом, я не дооцінив здібності своєї дитини, і одного разу, зовсім випадково, я побачив в планшеті свого сина запит в пошуковому рядку Яндекса, за яким в пошуковій видачі мені відкрилися такі чудеса, від яких у мене на голові заворушилося волосся. По-перше, я був здивований здатності письмового викладу думок, а по-друге - тому контенту, до якого ці думки могли привести. І тут я зрозумів, що психіка моєї дитини не буде в безпеці, якщо я не настрою на планшеті безпечний дитячий інтернет і не обмежу час використання їм планшета.

Я став шукати інформацію здатну допомогти мені в досягненні поставленої мети. Але на мій подив, на даний рахунок, по справжньому корисні статті, що містять комплексні рішення по налаштуванню планшета для дітей після його покупки, були відсутні. Ще одним приводом, що підштовхнув мене до написання даної статті стала наявність популярності у моїй статті про те, як вибрати і протестувати планшет . Я вважаю своїм обов'язком попередити батьків про можливі небезпеки для їхніх дітей, при використанні ненастроєного для дітей планшета, і допомогти їм в його налаштуванні на безпечний інтернет для дітей відразу після покупки планшета.

І так, далі опишу по прядку налаштування безпечного для дітей інтернету таким чином, щоб при пошуковій видачі не відображалися сайти для дорослих, реклама та інша інформація здатна завдати шкоди дитячій психіці.

Налаштування безпечного для дітей інтернету

Перше що потрібно зробити, якщо ваші діти починають користуватися інтернетом, це налаштувати пошуковики на «Родинний пошук», при установці якого пошуковик на введені фрази здатні видати небезпечні сторінки для дітей, буде видавати напис - «За даним запитом нічого не знайдено».

Перераховані нижче дії необхідно виконати для кожного використовуваного інтернет браузера на кожному планшеті та комп'ютері, до якого мають доступ діти. Дані дії для будь-якого виду з перерахованих пристроїв однакові.

Робимо безпечний інтернет для дітей - пошуковик Y andex

 • Відкрийте сторінку пошукової системи або перейдіть за посиланням http://www.yandex.ru/ .
 • Увійдіть до свого облікового запису, використовуючи логін і пароль до вашого електронної поштової скриньки в Яндекс. Якщо у вас ще немає пошти на даному сервісі, то створіть поштову скриньку, перейшовши по засланні
 • Після входу в сервіс під своїм обліковим записом знову перейдіть за новою засланні
 • В сторінці налаштувань, в пункті «Фільтрація сторінок» встановіть «Родинний пошук».

Якщо у вас ще немає пошти на даному сервісі, то створіть поштову скриньку, перейшовши по  засланні  Після входу в сервіс під своїм обліковим записом знову перейдіть за новою  засланні  В сторінці налаштувань, в пункті «Фільтрація сторінок» встановіть «Родинний пошук»

 • Зміна і збереження налаштувань пошуку в обраному інтернет браузері буде можливо тільки після входу в систему під обліковим записом, під якою був встановлений сімейний пошук.

Робимо безпечний інтернет для дітей - пошуковик Google

 • Увійдіть в свій гугл аккаунт (мається на увазі пошта на сайті google.com), перейшовши по засланні . Якщо ви ще не додали свій аккаунт в гугл, то зробіть це перейшовши по засланні .
 • Перейдіть за посиланням http://www.google.com/preferences для налаштувань.

com/preferences  для налаштувань

 • У вікні, встановіть прапорець поруч із написом «Не показувати непристойні результати».

В майбутньому, для того щоб зняти обмеження на пошук і зберегти зміни, для вибраного вами браузера, знадобиться знову ввійти до свого облікового запису, тобто без вашого відома змінити налаштування не вийде.

Налаштування безпечного режиму в You Tube

Перейдіть на сайт за посиланням http://www.m.youtube.com/

 • Натисніть на логотип YouTube в лівому верхньому кутку сторінки.
 • Натисніть на значок шестерінки.
 • Клацніть лівою кнопкою миші по рядку "Безпечний режим", щоб включити або відключити цю функцію.

Безпечний інтернет для дітей через WiFi на андроїд

Для більшої надійності при фільтрації інтернету на додаток до вище запропонованим способам, при налаштуванні безпечного дитячого інтернету, можна використовувати сервери DNS. В даному випадку я опишу фільтрацію сторінок інтернету через DNS сервер Yandex.

 • Увійдіть в налаштування мережі WiFi (якщо вихід в інтернет відбувається через WiFi). Як увійти в налаштування WiFi написано тут . Тиснемо і утримуємо натискання на обраної мережі, до якої буде підключатися планшет для виходу в інтернет, в моєму випадку ця мережа «dlink».

Тиснемо і утримуємо натискання на обраної мережі, до якої буде підключатися планшет для виходу в інтернет, в моєму випадку ця мережа «dlink»

 • У вікні вибираємо «Змінити мережу» або «Змінити конфігурацію мережі» - в залежності від версії android.

У вікні вибираємо «Змінити мережу» або «Змінити конфігурацію мережі» - в залежності від версії android

 • Встановіть в самому низу вікна прапорець навпроти напису «Додатково» або «Показати додаткові параметри» (перейдіть екран нижче, тому що відразу цієї опції не видно).

Встановіть в самому низу вікна прапорець навпроти напису «Додатково» або «Показати додаткові параметри» (перейдіть екран нижче, тому що відразу цієї опції не видно)

 • У пункті Налаштування IP виберіть пункт «Призначені для користувача» або «Статичний» - в залежності від версії android.

У пункті Налаштування IP виберіть пункт «Призначені для користувача» або «Статичний» - в залежності від версії android

 • Нижче, в пункті DNS 1 впишіть цифри 77.88.8.7, в пункті DNS 2 - 77.88.8.3. Дані DNS сервери належать Яндекс і дозволяють фільтрувати інтернет контент для маленьких інтернет користувачів або іншими словами дати дітям використовувати безпечний інтернет, також ці DNS сервери мають назву «Сімейний». Крім запропонованих адрес можна прописати інші DNS адреси, вибір яких буде залежати від ваших цілей. Так ви можете вибрати один з трьох запропонованих Yandex:

Базовий - 77.88.8.8, Безпечний -77.88.8.88 та Сімейного - 77.88.8.7

Нижче в таблиці представлені їх відмінні риси.

Нижче в таблиці представлені їх відмінні риси

Більш докладно про можливості, що надаються з використанням даних серверів можна ознайомитися за цим посиланням .

До речі, якщо один із запропонованих Dns серверів прописати в настройках роутера, то всі комп'ютери, у вашій квартирі, що підключаються до роутера, без додаткових їх налаштувань в операційній системі, будуть підключені до безпечного інтернету для дітей за замовчуванням. Про те, як налаштувати роутер на безпечний інтернет для дітей я розповім в іншій статті.

 • Тиснемо «Зберегти».

Модулі Mazila Firefox для ще більш кращої безпеки дітей в інтернеті

Якщо для інтернету ви використовуєте, як я, браузер Mazila Firefox, то вкрай корисним буде встановити додатковий плагін для даного браузера Adblock Plus. Для установки плагіна перейдіть по засланні і натисніть зелену кнопку «Add to Firefox». Інструкцію по роботі з даними доповненням ви можете прочитати, перейшовши за цим засланні .

Безпечний інтернет для дітей на комп'ютері з операційною системою Windows

Для настройки безпечного інтернету для дітей комп'ютері під керуванням операційної системи windows по WiFi або з мережевого кабелю, або черещ мобільні мережі, то в налаштуваннях мережевого з'єднання необхідно ввести потрібно адресу DNS сервера з таблички вище. Для цього в правому нижньому кутку, поруч з годинником клікніть правою кнопкою миші на значок інтернет підключення та виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом».

У вікні, виберіть пункт «Зміна параметрів адаптера».

 • При підключенні до інтернету через WiFi - натиснути правою кнопкою на значок «Бездротове мережеве з'єднання» і в випадаючому меню вибрати пункт «Властивості».
 • При підключенні до інтернету по кабелю - натиснути правою кнопкою на значок «Підключення по локальній мережі» і в випадаючому меню вибрати пункт «Властивості».

При підключенні до інтернету по кабелю - натиснути правою кнопкою на значок «Підключення по локальній мережі» і в випадаючому меню вибрати пункт «Властивості»

У вікні, що відкрилося після виконаних дій один раз натиснути правою кнопкою миші на пункті «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)», і натиснути кнопку «Властивості». Біля пункту «Використовувати наступні адреси DNS-серверів встановлюємо прапорець. Навпаки «DNS-сервер» вказуємо DNS від Яндекса. Натискаємо «Ок» і ще раз «Ок».

Натискаємо «Ок» і ще раз «Ок»

Якщо ви все зробили правильно, то при спробі відкриття сайту з небезпечним вмістом для дітей, в будь-якому з юраузеров, буде виведено вікно ось з таким змістом:

Якщо ви все зробили правильно, то при спробі відкриття сайту з небезпечним вмістом для дітей, в будь-якому з юраузеров, буде виведено вікно ось з таким змістом:

Ось і все, тепер пошук в інтернет, та й сам інтернет, після нехитрих комплексних налаштувань, став по-справжньому безпечним дитячим інтернетом. Звичайно, все ще залишається небезпека відкриття інтернет сторінок з небезпечним вмістом для дітей, тому що немає ще такого захисту, яка змогла б забезпечити абсолютну їх фільтрацію. Але, тим не менше, на момент написання статті дані настройки зможуть дати максимальний захист вашим дітям і зробити інтернет безпечним не тільки для дітей, а й для звичайних, пересічних користувачів.

PS

Для тих, хто зацікавлений в тому, щоб діти не ставали заручниками комп'ютерів, планшетів і смартфонів я планую написання статті про обмеження доступу до програм на комп'ютерах і гаджетах, і найближчим часом постараюся викласти її для загального доступу. Спосіб обмеження я в даний момент обкачую на свою дитину і він вже змирився з встановленими правилами. Попередній вердикт - результат є і хороший. Інструкція, як це зробити - в наступній статті на сайті fotozhizn.ru.

IRC (Internet Relay Chat)