Ефективність SEO аудиту сайту при просуванні в ТОП видачі

 1. Для чого необхідний seo аудит сайту?
 2. Технічний аудит сайту
 3. Регулярність комплексного обстеження сайтів

подробиці

Вітаю мої дорогі читачі Вітаю мої дорогі читачі. Останнім часом багато хто став замислюватися про розвиток і вирішенні безлічі технічних проблем своїх сайтів. Хтось вирішує проблеми самостійно, а хтось вдається до допомоги сторонніх спеціалсітов, тут все залежить від рівня підготовки і багажу знань вебмастера. Кожен веб-сайт, будь то комерційний ресурс або авторський блог, створюється з однією метою - залучати користувачів, які, знайомих з його змістом, повинні ставати покупцями, передплатниками або партнерами. Сайт повинен функціонувати і давати результат інакше сам факт його існування є безглуздим. Ефективна діяльність - не є випадкова удача, а результат планомірних дій, серед яких технічний аудит має величезний вплив на якість і швидкість просування ресурсу в результатах видачі.

Для чого необхідний seo аудит сайту?

Під час просування можуть виникати деякі труднощі, наприклад, вилітання сторінок з індексу, накладення фільтрів, некоректне визначення пошуковими системами найбільш релевантної сторінки і багато іншого Під час просування можуть виникати деякі труднощі, наприклад, вилітання сторінок з індексу, накладення фільтрів, некоректне визначення пошуковими системами найбільш релевантної сторінки і багато іншого. Щоб мінімізувати ймовірність виникнення таких проблем, необхідно підготуватися до просування сайту на самих ранніх етапах.

В першу чергу необхідно досліджувати сайт на відповідність seo-вимогам. Так як аудит є підготовкою до пошукової оптимізації , Що дозволяє виявити наявні помилки і визначити напрямок подальшої роботи, його можна розділити на 2 частини: технічний аналіз і безпосередньо сам пошуковий. Обидві складові тісно взаємопов'язані і для ефективного просування в мережі повинні використовуватися в сукупності.

Технічний аудит сайту

Даний аудит сайту , Перш за все, спрямований на виявлення технічних помилок, наявність яких може негативно впливати на ефективність просування, а також помилок, що ускладнюють роботу користувача з сайтом - дрібні похибки при верстці, недіючі посилання, поганий рівень юзабіліті. Технічний аналіз включає безліч пунктів, нижче перераховані тільки типові дії:

 • Перевірка швидкості і надійності хостингу;
 • Визначення точності обробки помилок сервером і коректності всіх редиректів;
 • Видалення дублів в індексі;
 • Тестування роботи певних модулів (кабінету користувача, форм замовлення і зворотного зв'язку);
 • Аналіз якості донорів (Зовнішньої посилальної маси) і анкор-листа;
 • Контроль швидкості завантаження кожної сторінки і елементів;
 • Виявлення вразливостей для хакерських атак;
 • Перевірка веб-сайту на присутність у підсумках видачі пошукових систем;
 • Валідність коду сайту - перевірка html на наявність помилок.

Веб-майстри, які займаються розкручуванням сайту, повинні знати, що пошукові системи постійно сканують сторінки сайтів для виявлення помилок і заборонених методів просування і згодом більш прихильно ставляться до тих ресурсів, які створені сумлінно і грамотно. Пріоритет мають регулярно оновлюються сайти з корисним контентом, що не мають помилок в title, description і keywords, які завжди доступні і легко завантажуються. Тому особливий акцент слід робити на перевірку орфографії і пунктуації в текстах . Якщо робот не може досліджувати сторінку, він заносить її в список неіснуючих, що призводить до вильоту з індексу. Налаштування пошукового робота для сайту з прикладами описана ось тут .

Після закінчення технічного аудиту необхідно приступити до дослідження успішності існуючих позиції, тобто до seo аудиту сайту, де розглядається співвідношення загальної кількості сторінок до кількості сторінок в індексі. В ідеалі фактичне число сторінок на сайті повинна відповідати кількості сторінок в індексі пошукових систем. Також беруться до уваги результати видачі пошукових систем і якість оптимізації сайту в цілому.

Також беруться до уваги результати видачі пошукових систем і якість оптимізації сайту в цілому

До початку роботи обов'язково вивчіть предметну область, до якої відноситься ваш ресурс, проведіть аналіз конкурентних сайтів, що знаходяться в ТОПі. Це дозволить зрозуміти, хто працює в цій ніші і на що не варто витрачати сили. Одна з ключових завдань пошукового аудиту має на увазі роботу з текстовим контентом - складання семантичного ядра, вибір ключових словосполучень, а також кількість їх входжень на сторінках.

Правильно виконані технічні роботи - основа успішного просування. Однак сайт створюється, насамперед, для людей, а не для машин пошукових систем (втім, для останніх унікальність контенту при індексації сайтів також приймається в розрахунок). Тому веб-сайт повинен викликати жвавий інтерес у відвідувача - саме від цього залежить перспектива розвитку. В цьому плані аудит підкаже, в якому напрямку рухатися, щоб просунути сайт в ТОП.

Регулярність комплексного обстеження сайтів

Аудит сайту необхідно проводити регулярно. Перший аудит проводять для того, щоб сформувати план подальших дій з просування і робити висновки з наочних фактів, а не з припущень. Другий при завершенні заходів по оптимізації, з метою аналізу розвитку сайту, індексації його пошуковими системами і виведення в Топі. Якщо під час комплексного обстеження сайту вам довелося внести значні зміни в структуру ресурсу з поповненням великого масиву текстової інформації, краще протестувати сайт повторно.

Пунктів технічного аудиту дуже багато. Для кожного сайту це свої, індивідуальні моменти. І якщо сайт вже просувався, то пунктів перевірки буде набагато більше, ніж у молодого сайту. Деякі веб-майстри перевіряють абсолютно всі, а деякі взагалі нічого не роблять, але при цьому дивуються, чому просування йде не зовсім як передбачалося.

На цьому буду закінчувати, працюйте над своїми проектами і рухайтеся тільки вперед.

З повагою, Галіулін Руслан.

Корисні матеріали:

Додати коментар

Для чого необхідний seo аудит сайту?
Для чого необхідний seo аудит сайту?
IRC (Internet Relay Chat)