Інструкція: Як правильно наносити термопасту на процесор? Поради по заміні термопасти

  1. Як замінити термопасту на процесорі
  2. Зітріть залишки старої термопасти з процесора
  3. Як правильно наносити термопасту на процесор
  4. Наскільки часто необхідно міняти термопасту

Процесор є одним з найбільш нагріваються елементів комп'ютера, і його охолодження до оптимальної для роботи температури - це непросте завдання Процесор є одним з найбільш нагріваються елементів комп'ютера, і його охолодження до оптимальної для роботи температури - це непросте завдання. Кольорів, встановлених в корпусі PC, мало, щоб процесор не перегрівався при серйозних завданнях, і до питання його охолодження підходять більш радикально.

Між точками дотику радіатора і процесора наноситься шар термопасти, яка представляє собою речовина з високою теплопровідністю. Завдяки цьому, виходить видалити зайве повітря, теплопровідність якого набагато нижче, і тепло передається з «каменю» безпосередньо на радіатор, після чого воно розсіюється.

Важливо, щоб простір між кулером і процесором завжди мало максимальну теплопровідність. Однак з часом термопаста висихає, і тепла з «каменю» стає все складніше передаватися на радіатор. У такій ситуації необхідно провести заміну термопасти. Щоб виконати подібні роботи зовсім необов'язково звертатися в сервісний центр - вони під силу кожному користувачеві PC.

Як замінити термопасту на процесорі

Весь процес з видалення старої і нанесення нової термопасти у досвідченого фахівця займає пару хвилин, куди більше часу йде на розбирання комп'ютера або ноутбука, з процесором якого проводяться роботи Весь процес з видалення старої і нанесення нової термопасти у досвідченого фахівця займає пару хвилин, куди більше часу йде на розбирання комп'ютера або ноутбука, з процесором якого проводяться роботи. Щоб розібрати ноутбук для нанесення термопасти, рекомендуємо знайти в інтернеті відео, в якому фахівці показують, як дістатися до процесора конкретно у вашій моделі портативного комп'ютера. Що стосується розбирання стаціонарного PC - тут все просто, і зняти блок з радіатора і процесора можна без особливих труднощів.

Після того як ви витягли з комп'ютера блок з кулером і процесором, необхідно виконати дії, описані нижче.

Зітріть залишки старої термопасти з процесора

Якщо термопаста в комп'ютері змінювалася пару місяців назад, то відокремити радіатор від процесора буде нескладно. Коли користувач не дбав про температуру процесора більше 2 років, а останні кілька місяців «камінь» постійно перегрівався, зняти кулер з сильно засохлої термопасти стане набагато складніше. Ні в якому разі не намагайтеся просунути ніж між радіатором і процесором, щоб роз'єднати їх від злиплої термопасти. Єдино вірним способом в такій ситуації є обертання процесора по колу із застосуванням фізичної сили. Це дозволить трохи розм'якшити термопасту, а після відокремити деталі один від одного.

Перед нанесенням нової термопасти, з процесора необхідно видалити засохлі залишки старої. Для цього можна використовувати звичайну серветку. Якщо термопасту видалити за допомогою серветки не вдається, візьміть канцелярський ластик і спробуйте з його допомогою стерти залишки термопасти з процесора і радіатора. Також можна злегка намочити серветку спиртом або спеціалізованим засобом ArctiClean, щоб процес з видалення термопасти пішов краще.

Зверніть увагу, що при видаленні термопасти процесор краще тримати в сокеті, щоб уникнути поломки або перегинання ніжок. Постарайтеся, щоб залишки термопасти не потрапили на процесор, інакше це призведе до великих проблем, які можуть вилитися в необхідність заміни процесора.

За підсумком зняття термопасти з процесора ви повинні отримати дві ідеально чисті поверхні, на яких не залишилося її слідів.

Як правильно наносити термопасту на процесор

Для гарної теплопровідності важливо, щоб шар термопасти був не надто товстим і не дуже тонким Для гарної теплопровідності важливо, щоб шар термопасти був не надто товстим і не дуже тонким. Ось деякі параметри правильно нанесеної термопасти на процесор комп'ютера:

  • Після нанесення шару крізь нього повинен злегка просвічуватися процесор;
  • Шар повинен бути рівномірно нанесений по всій площі процесора;
  • Необхідно уникнути появи розривів в шарі термопасти.

У більшості інструкцій термопасту рекомендується наносити маленької горошиною в центрі процесора. Подібним чином робиться, якщо є необхідність швидко розмазати її по поверхнях процесора і радіатора. При цьому даний метод не дозволяє домогтися рівномірного повного нанесення термопасти.

Куди ефективніше, якщо роботи виконуються в домашніх умовах, нанести термопасту в такий спосіб:

  1. Відкрийте тюбик з термопастою, і видавіть її невелику кількість в лінію на край процесора;
  2. Після цього візьміть звичайну пластикову картку і плавними рухами розмажте термопасту по поверхні всього процесора. Заздалегідь прикидайте, щоб нанесеною термопасти вистачило на всю поверхню процесора, але не переборщіть з її кількістю.

Увага: Під час нанесення термопасти на процесор, постарайтеся уникнути її потрапляння на інші компоненти, зокрема, на материнську плату.

Коли термопаста буде розмазана по всій поверхні процесора, надягайте на нього кулер, при цьому безпосередньо на радіатор наносити теплопровідну суміш не варто.

Наскільки часто необхідно міняти термопасту

Не знаючи даних про комп'ютер користувача, жоден фахівець не зможе сказати, як часто треба міняти термопасту на процесорі або чипі відеокарти Не знаючи даних про комп'ютер користувача, жоден фахівець не зможе сказати, як часто треба міняти термопасту на процесорі або чипі відеокарти. Все залежить від ряду факторів - активності використання комп'ютера, налагодженості системи охолодження в системному блоці, якості нанесеною термопасти і інших.

Якщо брати середні значення, то фахівці рекомендують міняти термопасту кожні півроку. При цьому якщо вам не хочеться так часто розбирати свій комп'ютер або ноутбук, і ви не бачите особливих проблем в його роботі, досить буде щомісяця перевіряти за допомогою додатків температуру на процесорі і відеокарті в стрес-тестах. При перевищенні допустимих норм, необхідно приступити до заміни термопасти.

IRC (Internet Relay Chat)