LSI і SEO тексти - приклади і відмінності

  1. Що таке LSI
  2. Що таке SEO-тексти
  3. LSI vs SEO - 5 основних відмінностей
  4. 2.ПКП (Простота-Креативність-Подача) тексту
  5. 3.Полезность
  6. 4. Ключові слова
  7. Як скласти правильне ТЗ LSI-тексту для копірайтера
  8. Ще трохи про LSI
  9. висновок

Напевно ви вже чули про баталії копірайтерів та сеошників, де втрати несуть всі, але найбільше клієнт, який просувається. В першу чергу мова йде про SEO-текстах, які в останні кілька років вже стає все менш актуальні. А що тоді використовувати? LSI? Давайте докладніше розберемо, що таке LSI і SEO.

Що таке LSI

LSI - в перекладі на російську латентно семантичне індексування, він же аналіз. Придумана і запатентована ця технологія в 1988 році в США. Через 23 роки пошукова система Google випускає новий алгоритм Panda. В першу чергу це сприяло поліпшенню якості видачі, за рахунок позбавлення від спамних текстів. Це породило створення такого поняття як LSI-копірайтинг, який має на увазі корисний і якісний контент, призначений для користувача, а не для роботів. Трохи пізніше LSI почав використовувати і Яндекс в своїх алгоритмах.

Що таке SEO-тексти

SEO-тексти - його основною метою є написання текстів з частим входженням ключових слів, певною щільністю, співвідношення води і інше. (Щоб дізнатися про всі показники, далеко йти не треба, ці показники відображаються в сервісі Advego на сторінці SEO-аналіз)

І тут світ, як завжди, розділився на 2 табори - LSI vs SEO. Давайте зважимо обидві сторони і зрозуміємо у кого шансів на перемогу більше?

LSI vs SEO - 5 основних відмінностей

Розглянемо проблему, як з точки зору відвідувача, так і з точки зору виконавця (копірайтера).

1. Структура тексту

В першу чергу, перш ніж писати текст, грамотний копірайтер розподілити підтеми з яких буде складатися стаття. Так само це грає дуже велике значення для користувача, який можна відразу побачити дуже піде мова в даній статті, тим самим відсіється користувачі, які перейшли по не зовсім точному пошуковому запиту. Адже ви часто помічали, коли вводите певний запит відкриваєте ТОП 3, а там немає потрібної інформації, так само і тут.

LSI і SEO тут набирають однакову кількість очок, так як особливих відмінностей вони не уявляють.

Підсумок. нічия 1-1

2.ПКП (Простота-Креативність-Подача) тексту

Копірайтери, звичайно, бувають різні, але саме ті, з ким я працюю, намагаються піднести текст в простій манері, вносять свій креатив в заголовках, наприклад. А подача - це один важливий і вагомий чинник для якісної статті. Посудіть самі, кого зараз читають, слухають, дивляться, лише тих у кого дуже потужна подача і вона може бути і в тексті.

Читаючи статтю відвідувач отримує кайф від стилю автора його подачі, тобто залишається задоволений.

LSI тут вщент випереджає SEO-тексти, тому що копірайтер важко вкласти все соки використовуючи стандартний набір ключових слів, тобто ставляться дуже жорсткі рамки, тому і текст виходить так собі

Підсумок. Перемога LSI 2-1

3.Полезность

Якщо всі перераховані вище фактори повинні бути в тексті, то без користі взагалі текст не потрібно писати. Адже пишуть текст для того, щоб поділитися якимось цікавим спостереженням, розповісти історію або щось. Копірайтер здебільшого повинен володіти темою про яку він пише, інакше він просто не заглядає у всю суть. Що стосується відвідувача, то, звичайно, він переходить на ваш сайт, щоб знайти потрібну йому інформацію. Її немає? Він повернеться в видачу і продовжить пошук.

Тут і говорити не доводиться. Основне призначення LSI - це корисність, і як не намагайтеся запхати більше або менше ключових слів в SEO-текст він корисніший від цього не стане.

Підсумок. Перемога LSI 3-1

4. Ключові слова

Копірайтери приходять в бурхливе обурення, коли бачать велику онучу ключових слів і не розуміють, як це запхати на сторінку. Взагалі з горя попалам, вони це роблять, але тут злий сеошник каже, що включені не всі слова і відправляє текст на доопрацювання. Загалом, якщо є пекло для копірайтера, то він тут. Без ключових слів обійтися теж не можна, тому що відвідувач переходить до нас по певному запиту, який наприклад вказано в заголовку H1 або H2.

Швидше тут теж буде нічия. Тому що ключові слова використовуються там і там, в більшій мірі звичайно в SEO, але забороняти додавати ключі в LSI ніхто не забороняє

Підсумок. нічия 4-2

Підсумковий результат - перемога LSI. Це означає що SEO-тексти в принципі не так актуальні, як наприклад, в 2007-2009 роки.

ПКП-Корисність-Ключові слова та зв'язка по якій працюють практично всі сайти ЗМІ.

Я сам будучи SEO-спеціалістом і працюю з копирайтерами, і давайте розповім, як я складаю ТЗ для копірайтера.

Як скласти правильне ТЗ LSI-тексту для копірайтера

Як скласти правильне ТЗ LSI-тексту для копірайтера

Листування з копірайтером, коли розмова зайшла про LSI


Ось такі повідомлення мені іноді приходять від копірайтерів. Ясна річ, що кожен зі свого боку хоче зробити краще. Давайте я вам покажу приклад мого ТЗ для копірайтерів.

Опис ТЗ:

Текст повинен бути структурованим, зрозумілим, доносити головну суть теми. Не потрібно писати типовий SEO-текст, використовуйте свій досвід, цікаві факти які можуть зацікавити. Підбір якісних і тематичних картинок в техзавданні.

Ключові слова використовуйте здебільшого в заголовках. Як повинен виглядати заголовок? Він повинен чіпляти відвідувача.

Ключове слово + креатив від вас

наприклад:

5 способів поліпшити декор дитячої кімнати

Декор дитячої кімнати - 5 ідей

Входження ключових слів повинно виглядати так:

Точне (написання фрази в незміненому вигляді);

Чисте (нагадує точне, але має на увазі написання отриманої фрази без розділових знаків);

Пряме (передбачає написання фрази в незміненому вигляді, але з використанням знаків пунктуації);

Морфологічне (з можливістю зміни форми ключових слів шляхом їх відміни і відмінювання);

Синонимичное (з заміною ключів синонімами, абревіатурами, скороченнями і т.п.);

У процентному співвідношенні це виглядає так:

Точне або пряме чи чисте - 10%

Морфологічне - 50%

Синонимичное - 40%

Ось такий приблизний ТЗ виходить, звичайно прикладаю ключові слова списком .txt або вказую таблиці в Google Sheets.

Читайте в нашому блозі: Що таке OpenGraph і як його налаштувати?

Ще трохи про LSI

Зовсім недавно Яндекс викотив новий алгоритм Баден-Баден і трохи пізніше з'явився Корольов. Суть цих алгоритмів спрямована на одне здебільшого позбавлення видачі від неякісних і непотрібних текстів.

І ось я яку інформацію прочитав ще на вікіпедії про LSI:

І ось я яку інформацію прочитав ще на вікіпедії про LSI:

Про LSI написала і Wikipedia - цей факт варто враховувати.


Полісемія і омономія використовується в алгоритмі Яндекс Королеві. Якщо ви вбиваєте наприклад "розкрутка сайту" у видачі вам можуть показуватися сайти, які просуваються за ключовими словами "просування сайту", тобто вибудовуватися логічний зв'язок, правда як показано вище це частково і торкнулося можливо не всіх ще тематик.


висновок

Від SEO-текстів відходять поступово, так само як від покупок великої кількості посилань, причиною чого завжди служать нові алгоритми Яндекса. Чи не краще відразу робити відразу всі як треба, використовуючи тільки дозволені методи, ніж заганяти свій сайт під фільтр і обурюватися який Яндекс поганий. Яндекс виставляє правила гри, а грати в неї чи ні вирішувати вже вам.

Що ви думаєте з приводу теми з LSI і SEO-текстами? Залишайте коментарі в описі.

А що тоді використовувати?
LSI?
Давайте зважимо обидві сторони і зрозуміємо у кого шансів на перемогу більше?
Її немає?
Як повинен виглядати заголовок?
Читайте в нашому блозі: Що таке OpenGraph і як його налаштувати?
Що ви думаєте з приводу теми з LSI і SEO-текстами?
IRC (Internet Relay Chat)