Написати SEO текст. Поради SEO-копірайтера

 1. Правильна SEO стаття - запорука успішного просування Оптимізатори, які займаються просуванням сайтів,...
 2. підсумок очевидний

Правильна SEO стаття - запорука успішного просування

Оптимізатори, які займаються просуванням сайтів, постійно говорять своїм клієнтам про необхідність писати SEO статті для заповнення їх сторінок. Мовляв, тільки таким чином можна охопити всі необхідні запити, за якими потрібно просунутися.

При цьому не всі з них знають (хоча іноді знають, але свідомо ігнорують), що правильна SEO стаття крім змісту ключових слів і дотримання частоти їх вживання повинна виконувати ще й інші вимоги до SEO текстів.

Адже вони звикли працювати за шаблоном: заплатити копірайтер (бажано поменше), дати йому семантичне ядро , Заповнити сторінки, написаними текстами, і дивуватися чому ж так повільно ростуть позиції веб-ресурсу, а то і зовсім падають.

А все тому що копірайтер, якому мало платять, або свідомо пише відповідні низькій оплаті низькосортні SEO статті з абияк розставленими ключами, або просто не є фахівцем потрібного рівня.

Ні, ми тут не закликаємо писати SEO статті власноруч. Для цього дійсно адже є фахівці.

Просто кожному власнику і оптимізатора що просувається веб-ресурсу необхідно самому розуміти, що таке SEO статті і якими вони повинні бути, щоб виконувати контроль результатів роботи найнятих копірайтерів.

Незалежно від того, ким Ви є (власником сайту, оптимізатором або копірайтером), цей матеріал буде корисний Вам, оскільки розповість, які бувають вимоги до SEO текстів і як їх правильно писати.

10 основних принципів написання SEO текстів для сайту

 1. Кожен копірайтер перед тим як написати SEO текст для сайту, повинен скласти план майбутньої статті, ґрунтуючись на темі, яку потрібно розкрити (підбирається під надані ключові запити).

  Найчастіше це тезисно замітки на основі власних знань або яку почерпнув з мінімум 5 джерел інформації, які в міру написання статті будуть давати початок новим підрозділам, абзаців, пропозицій.
 2. Також перед тим як писати SEO текст, потрібно придумати для нього назву, що привертає увагу читача, «прогулюється» по просторах інтернету. Бажано щоб заголовок ще і містив в собі основний ключовий запит SEO статті.

 3. Правильна SEO стаття повинна писатися за формулою:

 4. Писати SEO статті потрібно з урахуванням того, що ключові слова повинні бути не просто вставлені в текст. Вони повинні гармонійно в нього вписуватися, щоб при читанні відвідувач не «спотикався» про них.
 5. Написання SEO текстів для сайту передбачає дотримання вимог щодо унікальності і використання ключових фраз, дотримуючись при цьому деяких вимог до SEO текстів з приводу нудоти (частоти використання). З цим докладніше можна ознайомитися в статті « Якісний контент очима пошукових систем ».
 6. SEO статті - це те, що повинно одночасно привертати увагу відвідувачів і пошукових систем. Для цього потрібно щоб дотримувалися вимоги до SEO текстів по частині впливу на поведінкові чинники сайту.
  Якщо з цими показниками все буде в порядку, пошуковики зможуть робити відповідні висновки і піднімати корисний сайт вище в результатах поіска.Чтоби впливати на поведінку відвідувача (час проведений на сторінці, глибина перегляду, повторні повернення, рекомендації іншим) потрібні:
  a) корисність тексту . Потрібно написати SEO текст таким чином, щоб в ньому було мінімум води, максимум конкретної інформації та він повністю відповідав основному запитом і назвою статті.
  б) Актуальність контенту. Важливо писати SEO текст на основі свіжої інформації, яка є актуальною на сьогоднішній день, а не даних 5-річної давності.
  в) Унікальність інформації. Відвідувач повинен розуміти, що перед ним дійсно неповторний текст, якого він ще ніде не зустрічав.
  г) Експертність . Писати SEO статті потрібно так, щоб читач вірив в виняткові пізнання автора в областях, до яких відносяться їх теми. Також потрібно використовувати статистичні дані, таблиці, списки, схеми й інші способи структурування інформації. Незайвим буде вживання тематичної термінології. Але все це повинно бути в міру, щоб не перевантажувати читача.

 7. Хороший копірайтер повинен знати як написати SEO текст, щоб він легко сприймався потенційним відвідувачем веб-ресурсу.
  Для цього не слід зловживати складнопідрядними реченнями, частим використанням вузькоспеціалізованих термінів і понять, писати абзаци більше ніж на 4-6 рядків.
  Бажано, щоб загальний обсяг тексту не перевищував вимоги до SEO текстів з приводу рекомендованих меж в 2-4 тис. Символів без пробілів. Хоча жертвувати корисною інформацією заради оптимального розміру статті не варто. Якщо текст відрізняється цікавим стилем написання та виключної користю, то і 5-6 тис. Символів не межа.
  Також важливо стежити за періодичним розведенням тексту релевантним темі статті графічним і відеоконтентом.
 8. Написання SEO текстів для сайту не повинно асоціюватися з процесом відомості і подачі одноманітною сухої інформації. Рекомендується ведення діалогу з читачем (якщо це доречно в контексті теми статті), що буде сприяти залученню його в наданий матеріал.

 9. Потрібно писати SEO текст, використовуючи виділення курсивним і жирним шрифтом шрифтів. Але всупереч поширеній помилковій думці, виділяти слід не ключові фрази (що відразу ж наводить читача на думку про справжню мету існування статті), а ті місця, в яких дається по-справжньому важлива інформація.
  Подібні виділення повинні привертати увагу при побіжному читанні і пробуджувати бажання більш детально ознайомитися з абзацами, в яких виділені цікаві моменти.
  Використання курсиву шрифтів доречно використовувати, щоб виділити із загального тексту цитати, пряму мову, питання читачеві і т. П.
 10. Далеко не всі копірайтери знають як писати SEO статті, щоб вони надовго зберігалися в пам'яті відвідувача. Для цього потрібно там, де це доречно, використовувати метафори, порівняння, обороти, що сприяють створенню яскравих образів, що запам'ятовуються в уяві читача. Також можна використовувати техніку приписування певних дій невоодушевленним речей.

підсумок очевидний

Для просування сайту, якісні SEO статті дуже важливі, оскільки вони позитивно впливають на поведінкові фактори і допомагають нарощувати природний контрольний профіль . Адже якщо прочитана інформація дійсно корисна і цікава, рука сама веде курсор в район кнопки «Мені подобається» або «Поділитися».

А як Ви оцінюєте цю статтю? Чи не занадто вона затягнута? Детально розкрита тема? Будь ласка, опишіть свою думку в коментарях!

А як Ви оцінюєте цю статтю?
Чи не занадто вона затягнута?
Детально розкрита тема?
IRC (Internet Relay Chat)