Порівняльний аналіз конкурентів сайту

  1. Навіщо робити аналіз конкурентів сайту
  2. Аналіз сайтів конкурентів
  3. Аналіз ТОПу пошукової видачі
  4. Аналіз авторитетності конкурентів сайту

Привіт, читачі DmitriyZhilin.ru, сьогодні я напишу про те, як провести аналіз сайтів конкурентів вашого блогу. Просування і розкрутка будь-якого блогу або ресурсу повинно починатися з вивчення сайтів конкурентів, які знаходяться в ТОП пошукової видачі. Для того, щоб знаходиться в ТОПі, ваш блог не повинен поступатися конкурентам. Важлива не тільки щільність ключових слів і розташування ключових слів в тексті, але і важлива структура блогу, тобто його внутрішня перелінковка і оптимізація, структура і дизайн. Багато про що з цього я вже писав, сьогодні стаття буде присвячена проведенню порівняльного аналізу сайтів конкурентів.

розташування ключових слів

Навіщо робити аналіз конкурентів сайту

Аналіз конкурентів сайту необхідно проводити, щоб зменшити час і кошти для просування статті в ТОП пошукової видачі. З аналізу конкурентів ви дізнаєтеся, за рахунок чого вони просувалися і чи можливо їх випередити. Проводити аналіз, я буду за ключовими словами, тобто оцінювати щільність ключового слова в тексті, їх розташування і авторитетність ресурсів, кількість зовнішніх посилань на пост, який ми хочемо випередити.

Аналіз сайтів конкурентів

Крок №1. Перше, що необхідно зробити, так це визначиться з пошуковим запитом за яким ви будете намагатися потрапити на високі позиції пошукової видачі. Наприклад, це буде запит - «як правильно забити цвях» і проаналізувати його на кількість показів на місяць. Для цього ми будемо використовувати сервіс wordstat.yandex.ru.

Якщо у вас молодий ресурс, тобто, його вік не досяг півроку, то просування краще здійснювати по низькочастотних запитах, показ яких не перевищує в місяць 100-200 разів. Частотність показу продукту, що просувається мною запиту дорівнює 69.

Аналіз ТОПу пошукової видачі

Крок №2. Наступним етапом нашої роботи, буде аналіз сайтів конкурентів входять до ТОП 10 за запитом «як правильно забити цвях». Для цього скористаємося сервісом SeoLib.ru. Все що потрібно зробити, так це перейти за посиланням "Внутрішній аналіз сайту» і натиснути на «Аналіз релевантності текстів».

Далі необхідно ввести наші ключові слова, так як показано на зображенні нижче:

Система видасть вам URL адреси сайтів конкурентів вашого ресурсу. Якщо зверніть увагу на перших 2 адреси, то відразу помітите, що їх URL відрізняється від 3-4-5 адрес в списку, в яких в основі закладено ключове слово. Натисніть для збільшення.

Швидше за все перші 2 статті потрапили в ТОП за допомогою маніпуляцій. А ресурси під номерами 3-4-5 можна випередити при дотриманні певних умов. Так само Seolib надав нам таблицю, в якій вказав кількість тексту, щільність ключових слів, їх точне і морфологічний входження. Слід розглянути цю інформацію уважніше.

З вище наведеної таблиці видно, що ресурси №3 - написав статтю розміром 11935 символів, кількість точних входжень дорівнює 1, кількість входжень з використанням словоформ дорівнює 1, а так же ключовий запит знаходиться в <title> і відсутній в <h1> і <keywords >. За такою ж схемою оцінюємо наступний URL адресу.

Після того, як зробили середню оцінку конкурентів, можна зробити певний висновок. Для того, щоб обігнати сайт конкурента, нам необхідно:

  • Написати оптимізовану статтю розміром більше 4000 слів;
  • ключовий запит повинен бути використаний з точним входженням і у вигляді словоформ частіше 2 разів.
  • Повинні бути заповнені теги <title>, <h1>, <keywords>.

Після того, як виконали дії зазначені вище, необхідно перевірити авторитетність сайтів, які займають ТОП видачі на наш запит.

Аналіз авторитетності конкурентів сайту

Використовуємо інтернет сервіс Pr-Cy.ru. У рядок аналіз сайту, вводимо URL адреса передбачуваного конкурента, а точніше і тиснемо на кнопку «Аналізувати».

З картинки нам видно, що ресурс має ТІЦ = 40 і PR = 4, але його немає ні в каталозі Yandex, ні в каталозі DMOZ (Google), значить його можна потіснити з тієї позиції, яку він займає у видачі. І, нарешті, залишилося розібратися з останнім, щоб до кінця провести аналіз конкурентів сайту, це дізнатися кількість зовнішніх посилань (беклінків), які надають авторитетність ресурсу. Для цього ви можете скористатися сервісом http://www.seolib.ru/script/backlinks/, але ця послуга не безкоштовна. Як завжди, за повні дані доводиться платити.

Як, напевно, ви помітили, проводити аналіз сайтів конкурентів копітка і витратна робота, але при правильному її виконанні, вона окупить себе великою кількістю пошукового трафіку на блог.

IRC (Internet Relay Chat)