Пошукові запити для статей: як їх дізнатися за допомогою метрики

 1. Визначення кращих запитів сайту
 2. Покрокова інструкція:
 3. Що робити з цією інформацією?
 4. Аналізуємо показники відмов

Всім привіт.

Продовжую цикл публікацій про використання можливостей Яндекс метрики.

Цей інструмент не перестає мене дивувати - так багато дозволяє дізнатися про сайті!

У цій статті я розповім вам, як за допомогою Яндекс метрики визначити, які пошукові запити для статей приносять вашому веб-сайту найбільше трафіку і як зробити так, щоб трафіку стало ще більше.

Отже, інструкція наступна.

Визначення кращих запитів сайту

В першу чергу необхідно створити звіт. У метриці є стандартний звіт «Пошукові фрази», але нам потрібен не зовсім він, так як в ньому не показуються конкретні сторінки сайту.

А ще є звіт «сторінки входу», але в ньому немає пошукових фраз.

Вловили мою думку? Вловили мою думку Нам потрібен їх гібрид, який доведеться створювати вручну. На щастя, це дуже просте заняття, і я б навіть сказав цікаве.

Покрокова інструкція:

 1. Створюємо порожній звіт: мої звіти - новий
 2. Виставляємо деревовидний список і натискаємо на угруповання
 3. Видаляємо абсолютно все
 4. Додаємо об'єкт «сторінка входу»
 5. Додаємо об'єкт «пошукова фраза»
 6. І натискаємо кнопку «Застосувати»
 7. Ставимо галочку «приховувати недостовірні дані»

За отриманою табличці легко визначити, по яким ключам заходять відвідувачі на конкретні сторінки. Ключів входу на одну сторінку може бути дуже багато, особливо якщо це високо відвідувана стаття.

Зауваження. Щоб побачити список запитів, натисніть на плюсик зліва від адреси статті.

Що робити з цією інформацією?

Аналізуємо позиції по ключових

Отже, ви дізналися, за якими ключам заходять на конкретну сторінку. Всі ці ключі необхідно скопіювати і визначити позиції статті по кожному ключу.

Над графіком справа є дві кнопочки: одна зберігає звіт під будь-яким ім'ям для подальшого використання, а інша - скачує його на комп'ютер в зручному форматі (excel і csv).

Над графіком справа є дві кнопочки: одна зберігає звіт під будь-яким ім'ям для подальшого використання, а інша - скачує його на комп'ютер в зручному форматі (excel і csv)

Як визначати позиції на прикладі сервісу allposititions я вже розповідав вам в іншій статті . Нічого складного. Але відразу скажу для любителів повної халявs, сервіс умовно безкоштовний, тобто після реєстрації вам надається певна кількість безкоштовних перевірок, на зразок 500.

Отже, позиції перевірили. Тепер візьміть і знайдіть ті ключі, за якими стаття знаходиться НЕ в ТОП-10.

І залишається справа за малим І залишається справа за малим  Брешу Брешу ... Залишилася копітка робота по редагуванню текстів з метою їх кращої оптимізації по відстаючим ключам.

Коли все буде зроблено, після найближчих апдейтів яндекса ви маєте право сподіватися на збільшення трафіку на статті за рахунок опрацьованих ключових фраз.

Зауваження. Цей спосіб набагато краще буде працювати саме на статтях з уже непоганий відвідуваністю, так як хороші запити будуть підтягувати відстаючі.

Для тих, кому складно або не хочеться перевіряти позиції по ключових запитах, є більш простий спосіб.

Аналізуємо показники відмов

Наведу приклад. Знаходимо статтю з показником відмови більше 20 і дивимося, які саме запити псують всю картину.

На цьому прикладі дуже важкий випадок, а навіть не знаю як це виправити. Я розумію, що люди в даному випадку скоріше за все шукають просто онлайн сервіс, щоб прямо зараз перевірити свій текст на помилки, а потрапляють на мою статтю, тому і відмови великі.

Сенс ви зрозуміли Сенс ви зрозуміли

Отже, підіб'ємо підсумки. Я повідав вам, як в яндекс метриці вручну створити спеціальний звіт, який показує по яким ключам люди заходять на конкретні сторінки. На мою це просто кришесносная інфа. Особисто мені, вона дуже подобається! А вам?

Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб не пропускати в майбутньому такі ж корисні статті, їх буде ще дуже багато.

Діліться нею також в соціальних мережах, не скупіться, проявник соціальну активність Діліться нею також в соціальних мережах, не скупіться, проявник соціальну активність

Всім поки і до швидких зустрічей!

З повагою! Абдуллін Руслан.

Сподобався блог? Підпишись, щоб отримувати нові статті на пошту і бути в курсі всіх подій!

Вловили мою думку?
Що робити з цією інформацією?
А вам?
Сподобався блог?
IRC (Internet Relay Chat)