просування сателітами

 1. Що з себе представляють сателіти
 2. Чорні сітки сателітів
 3. дорвеи
 4. Як проводити просування білими сайтами-сателітами
 5. підсумки

Оптимізатори почали помічати, що останнім часом просуватися в пошуку стає все важче. Пошуковики сильніше затягують паски веб-майстрам в своєму стійкому вирішенні сформувати топ-10 тільки з найкорисніших сайтів. Згадаймо, хоча б, останні нововведення в алгоритмах, які при ранжируванні враховують оптимізацію під мобільні пристрої.

Скоріш за все, далі пошукові системи будуть посилювати критерії відбору «кращих з кращих». Тому слід завчасно підготувати для себе подушку безпеки - сайти-сателіти.

Що з себе представляють сателіти

У своїй сутності сайти-сателіти (від англ. Satellite - супутник) представляють допоміжні майданчики для просування основного сайту. На них розміщуються матеріали, які в тій чи іншій мірі відносяться до тематики основного сайту. Такі сайти-супутники посилаються на основний сайт, і в той же час можуть приймати контрольний вагу від сателітів нижчого рівня.

Таким чином створюються багаторівневі посилання, які з успіхом просувають основний майданчик.

Таким чином створюються багаторівневі посилання, які з успіхом просувають основний майданчик

Однак довгий час сайти-сателіти асоціювалися з чорними методами просування. Справа в тому, що оптимізатори не приділяли їм достатньої уваги, або використовували для автоматичного перенаправлення трафіку на основний сайт.

Виходячи з цього, ми виділили такі види сайтів-супутників:

Чорні сітки сателітів

 • динамічні;
 • статичні;
 • дорвеи.

білі сателіти

Основна різниця між ними - то, що вони дають користувачеві. Наприклад, динамічні сателіти імітують діяльність звичайного сайту - регулярно оновлюють контент в спробі просунутися за рахунок корисних матеріалів.

У той же час статичні сателіти не оновлюється, просто містять посилання на основний ресурс. Втім, у таких сайтів ефективність нижче, ніж у динамічних - пошуковики навчилися їх успішно обчислювати.

дорвеи

Дорвеи (від англ. Doorway - дверний проріз) - найбільш чорний вид сайтів-сателітів. Вони не несуть ніякого смислового навантаження, а тільки перенаправляють трафік на цільовий сайт. Найчастіше користувач навіть не може переглянути вміст дорвея. Найбільш популярний в формі тайпськвоттінгом - коли користувач допускає друкарську помилку при введенні адреси сайту.

Пошукові системи навчилися розпізнавати дорвеи, і середньостатистичний користувач не потрапить на них майже з 100% вірогідністю.

На перший погляд, білі сателіти нічим не відрізняються від динамічних чорних, але це враження оманливе.

Як проводити просування білими сайтами-сателітами

Щоб успішно супроводжувати просуванню основного сайту, білі супутники повинні відповідати наступним вимогам:

 • Різниця в дизайні і структурі майданчиків-супутників. Це одне з основних відмінностей між білими сателітами і динамічними чорними. Останні найчастіше зроблені "під копірку" на безкоштовних хостингах.
 • Постійне наповнення корисним контентом, причому не стільки для краулерів пошукових систем, скільки для користувачів. Таким чином сателіти залучають найбільш конвертуємо трафік на головний майданчик.
 • Необхідно створити враження, що сайт існує для просування самого себе.
 • Кращі сателіти - близькі по тематиці до основного сайту. Особливо добре це працює, якщо головний сайт присвячений якомусь складному продукту. Наприклад, якщо основний ресурс - магазин велосипедів, то сателіти слід створювати за тематиками аксесуарів до них, деталей, спортивних змагань, подорожей. Чим більше суміжних тематик у головного сайту, тим більше сателітів він може мати. У той же час, краще всього вибирати найбільш тісні з основним сайтом теми.
 • Бажано створювати сателіти в одній і тій же доменній зоні, що і головний сайт (або використовувати домени 2 рівня). Також відмінно підходять кинуті домени, які раніше містили ресурси зі схожою тематикою.
 • Взаємна перелинковка між сателітами / між сателітами і основним ресурсом.

Побудова багаторівневих посилань - найважливіший момент для просування основного сайту.

Власне кажучи, це і є кінцевою метою створення сателіта.

Тут слід створити видимість того, що посилальна сітка поширюється далеко за межі сайтів-сателітів і основного майданчика. Це і є основним захистом від санкцій пошукових систем.

Для підтримки посилальної маси в порядку, необхідно її регулярно аналізувати. Ми використовуємо для цього сервіс.

Заходимо на головну сторінку, вводимо адресу нашого домену (як приклад виступає сайт krossiki.ru) і вибираємо пошукову систему.

Переходимо в модуль «Аналіз посилань», розділ «Сумарний звіт». Крива «посилаються» характеризує приріст посилальної маси. У прикладі він відбувається стрибками. Це неприродно, і може викликати санкції пошукових систем до наших сателітам.

Serpstat. «Посилаються»

Переходимо в розділ «Шляхи на домени». Тут доступна статистика по доменах-донорам. Це дозволяє підтримувати ресурси-сателіти на високому рівні. Показники Serpstat Page Rank і Trust Rank характеризують ступінь надійності джерела посилального ваги.

Serpstat. «Шляхи на домени»

Погані сайти-донори низько ранжуються в пошуковій видачі, і можуть нашкодити в просуванні основного сайту. Необхідно вибрати ненадійних сателітів, і пропрацювати їх.

Слід також рівномірно розподіляти контрольний вагу з сателітів по різних сторінках сайту. Це дає декілька переваг - більше охоплення просуваються сторінок, менше ймовірність виявлення сітки сателітів.

Для визначення сторінок, на які припадає максимальна кількість зворотних посилань, заходимо в розділ «Сторінки сайту».

Serpstat. «Сторінки-лідери»

підсумки

Сайти-сателіти - актуальний інструмент просування в умовах ускладнення алгоритмів пошукових систем. Втім, в залежності від шляхів їх використання, вони можуть нашкодити або допомогти в просуванні.

Щоб просуватися білими сателітами, необхідно дотримуватися правил:

 • тематична схожість сателіта і головного сайту;
 • постійне оновлення корисного контенту;
 • відмінності в дизайні і структурі між сайтами-сателітами;
 • одна і та ж доменна зона сателітів, що і у основного сайту;
 • взаємна перелинковка для створення багаторівневих посилань;
 • регулярний аналіз посилальної маси для перевірки її якості і динаміки зростання.

IRC (Internet Relay Chat)