SEO-тексти: ключові запити і SEO-оптимізація тексту

  1. Що таке SEO-текст і ключові запити?
  2. Як оптимізувати текст?

Привіт, дорогі читачі. У цій статті мова піде про SEO-оптимізації тексту, навіщо вона потрібна і що взагалі таке SEO-тексти.

В інтернеті існують мільйони сайтів різної тематики, контент більшості сайтів схожий один на одного, але сторінки одних сайтів знаходяться в ТОП видачі пошукових систем, а інші ні, хоча їх статті схожі.

Є безліч чинників, за якими пошукові системи розподіляють місця у видачі, але уявімо, що є два трастових сайту з приблизно схожими показниками пузомерок, посилальної маси і т.д. Статті на одному і іншому сайті написані на одну тему з однаковою кількістю символів, але стаття першого в ТОП, а другого немає, чому?

Швидше за все, на першому сайті при написанні статті якісно проведена SEO-оптимізація тексту, а на другому до написання статті підійшли абияк. Давайте розберемо все по порядку.

Що таке SEO-текст і ключові запити?

Відмінність звичайного тексту від оптимізованого в тому, що SEO-текст пишеться під конкретний ключовий запит, за яким дана стаття буде просуватися в ТОП пошуку.

Ключовий запит (ключ) може складатися з одного або декількох слів, ці слова або фрази вбиває в пошуковий рядок користувач, коли шукає щось в мережі.

У запитів існує частотність, яка ділиться на три види.

  • Високочастотний (ВЧ) - як правило 1-2 слова, які можуть охоплювати цілу нішу. Більш 10 000 запитів на місяць, наприклад: «в'язання спицями».
  • Середньочастотний (СЧ) - найчастіше фраза з 2-3 слів, що містить більш конкретний запит. Від 1000 до 10 000 запитів на місяць, наприклад: «в'язання кофтинок спицями».
  • Низькочастотний (НЧ) - фраза більше 3 слів, що містить вузько-тематичний запит. До 1000 запитів на місяць, наприклад: «в'язання спицями літніх кофтинок для жінок».

Пошукові системи ведуть статистику запитів, її можна подивитися в спеціальних сервісах. Сервіс Яндекса знаходиться за адресою wordstat.yandex.ru, забивши потрібну фразу, і, натиснувши кнопку «підібрати», сервіс видасть вам інформацію по частотності даного запиту.

Спочатку сервіс показує загальну частотність, тобто враховує всі варіанти, схожі на даний ключ. Щоб відкинути зайве і подивитися тільки ті варіанти, де використовувався ключ, потрібно запит взяти в лапки. Така частотність називається фразової.

Можна піти ще далі і дізнатися точну частотність, тобто кількість запитів тільки конкретної фрази, для цього перед кожним словом треба поставити знак оклику.

Як бачите, різниця дуже велика, тому я рекомендую завжди користуватися загальною і точної частотністю (з «!»). Для статей сайту потрібно підбирати низькочастотні ключі з найбільш високим показником точної частотності (з «!»).

Як оптимізувати текст?

Існує таке поняття, як «нудота тексту». Це відсоток входження ключів до статті. Так ось, в ідеалі цей відсоток не повинен бути менше 5% і не більше 7%.

Вирахувати кількість входжень досить просто, у фразі «в'язання кофтинок спицями» 22 символу (без пробілів), припустимо, стаття планується на 2000 символів (без пробілів). 5% от 2000 це 100 символів, а 7% от 2000 це 140 символів. Чи не хитрим математичним дією виходить, що дану ключову фразу можна вжити 5 разів.

Щоб кожен раз не вираховувати нудоту вручну, існує багато різних сервісів, наприклад: advego.ru, там же перевіряйте унікальність тексту, є сервіс text.ru, він ще перевіряє і орфографічні помилки.

Але є підводний камінь, називається він «переоптімізацію». Якщо пошуковик визначить її, то сторінка буде примусово занижена у видачі. Для перестраховки я рекомендую робити 2 точних входження, а в інших випадках розбавляти ключі іншими словами, ще можна підбирати синоніми. В даному випадку краще зробити менше входжень, ніж переоптімізірованние.

Важливо, щоб текст був унікальним, зручний для читання, в загальному, написаний для людей. Потрібно розділяти текст абзацами, вставляти картинки і відео, додавати таблиці та списки, такі сторінки люблять пошуковики. Не забувайте робити перелинковку між сторінками.

Крім тексту потрібно правильно оптимізувати SEO-заголовки і метатеги , Якщо є необхідність автоматизувати процес збору ключів, то рекомендую статтю « Семантичне ядро ​​сайту своїми руками ». На цьому буду закінчувати, думаю, що з SEO-текстом все зрозуміло, якщо є питання, задавайте в коментарях.

Що таке SEO-текст і ключові запити?
Як оптимізувати текст?
Статті на одному і іншому сайті написані на одну тему з однаковою кількістю символів, але стаття першого в ТОП, а другого немає, чому?
Що таке SEO-текст і ключові запити?
Як оптимізувати текст?
IRC (Internet Relay Chat)