Скільки англійських слів треба вивчити для вільного спілкування та читання статей? (Спойлер: 3000)

  1. В чому справа?
  2. Які слова вчити?
  3. Чому це працює?
  4. А далі що?
  5. Як це працює у Skyeng?

Словниковий запас - один з основних компонентів, на якому будується програма навчання іноземної мови. Граматика, аудіювання, говоріння - всі ці аспекти так чи інакше його використовують. Але слів у мові дуже багато (в англійському - понад мільйон). Які з них необхідно вивчити і чи можна оптимізувати їх запам'ятовування?

В чому справа?

Припустимо, ви знаєте три тисячі слів (відмінно!). Велика частина з них пов'язані з вашою роботою, рідкісним хобі або дисертацією. Слів ви знаєте багато, але спілкуєтеся з носіями все так же зі скрипом.

А ось ваш друг знає 1500 слів, але тріщить з іноземцями направо і наліво. В чому справа? Він настільки розумніший? ..

Все простіше. Ваш друг вивчив більш поширені слова: з повсякденної мови, розмовні фрази, стійкі вирази. Йому легше спілкуватися і читати тексти на загальні теми, тому що його вокабуляр краще пристосований для цього. Значення має не тільки кількість вивчених слів, а й їх якість.

Які слова вчити?

Як визначити, які слова вчити в першу чергу? Це питання детально досліджували творці найавторитетніших словників англійської мови: Оксфордського, «Макміллана» і «Лонгман». Вони сходяться на думці, що для успішного розуміння англійської мови в першу чергу бажано вчити самі частотні слова - ті, що частіше за інших зустрічаються в мові і текстах.

Так, згідно з дослідженню авторів словника Macmillan 2500 самих частотних слів покривають 80% англійської мови. 7500 слів покривають вже 90% мовлення і дозволяють вести професійне спілкування. Автори визначили це, виконавши комп'ютерний аналіз тисяч текстів книг, статей, творів і обговорень (зараз в корпусі Macmillan 1,6 млрд слів).

Автори словника Longman виділили 3000 (в реальності трохи більше) слів, згідно дослідженню , Що покривають 86% всіх текстів англійською мовою.

Оксфордський словник також має власний список найважливіших слів англійської мови. Тут їх теж 3000 (і тут округлили в меншу сторону до рівного числа), але автори не згадують, який відсоток мовлення і / або текстів вони допоможуть зрозуміти.

інші дані також вказують на цифру в 3000 слів, яких повинно бути достатньо, щоб розуміти 95% англійської мови.

Отже, діапазон найважливіших для вивчення слів становить 2500-3500 слів, які покривають від 80% до 95% англійської мови. Це дуже важливий момент для тих, хто вивчає англійську мову, особливо для початківців, адже важливо витрачати дорогоцінний час і сили на корисне і потрібне, а не вчити слово serendipity до втрати пульсу, щоб потім зустріти його один раз в книжці Роберта Ранкіна.

Чому це працює?

Список дає учневі ясну мету: вивчивши ось ці слова, ти зможеш розуміти більшу частину англійської мови.

Для прикладу можна прогнати фрагмент статті The Guardian в спеціальному сервісі Оксфордського словника , Який показує, скільки слів зі списку Oxford 3000 використовуються в тексті:

Як видно, 91% тексту доводиться на 3000 самих частотних слів.

аналогічний сервіс від Лонгман видає цифру в 81,9%:

Ці показники свідчать про те, що, знаючи ці 3000 слів, ви зможете читати і розуміти пресу англійською мовою. Те ж стосується і книжок, журналів і будь-яких інших неспеціалізованих текстів.

А далі що?

Якщо ви вивчили список з 3000 найбільш частотних англійських слів, є два шляхи розширення словникового запасу. Рухатися по ним можна як по черзі, так і паралельно.

1. Продовжити вчити слова, спираючись на критерій частотності. У цьому може допомогти, наприклад, словник Macmillan, який крім 2500 найпоширеніших слів пропонує розширені версії списку з 5000 і 7500 слів.

2. Поглиблено вивчати слова з потрібних вам сфер. Виберіть тему, що цікавить (кулінарію, машинобудування або розведення вомбатов) і постарайтеся вивчити всі терміни.

За статистикою, яку наводить укладач словника Macmillan English Dictionary Майкл Ранделл, носій мови знає в середньому 40-45 тисяч слів. В інших джерелах зустрічається менше число - 20-30 тисяч (ймовірно, Майкл Ранделл все-таки мав на увазі добре освічених людей з великим словниковим запасом). У будь-якому випадку, очевидно, що після 2500-3000 найпоширеніших слів буде куди рости далі.

Як це працює у Skyeng?

В нашому додатку Words (Допомагає запам'ятовувати слова за допомогою інтервальних повторень ) Завжди була можливість додавати як окремі слова, так і тематичні набори. А тепер у нас з'явився і список частотних слів. Ми назвали його Gold 3000, і вже з середини грудня слова з нього отримають в нашому додатку Skyeng спеціальне маркування - золоті мішечки:

Це означає, що тепер студенти зможуть вивчати самі частотні слова поряд зі «своїми» - пройденими на уроці або самостійно доданими на вивчення з каталогу або браузерного розширення . Так ми хочемо дотримати баланс, про який говорили вище: самі частотні слова + слова, потрібні конкретному учневі = максимальна ефективність. Слова з цього списку тепер будуть з'являтися в щоденних тренуваннях.

А ще в картках слів з Gold 3000 будуть круті мнемоніки: з картинками, ДІФКУ і короткими відеороликами. Наприклад, такі:

З їх допомогою вивчати поширені слова стане веселіше і простіше, так як мнемоніки задіють асоціативну пам'ять.

Ми сподіваємося, це нововведення допоможе нашим учням точніше розставляти пріоритети в навчанні.

Хочете стати нашим студентом - записуйтеся на безкоштовний початковий урок . А потім не забудьте використовувати промо-код HABRA при першій оплаті: це два заняття в подарунок.

Автор: Skyeng-Habr

джерело

В чому справа?
Які слова вчити?
Чому це працює?
А далі що?
Як це працює у Skyeng?
Які з них необхідно вивчити і чи можна оптимізувати їх запам'ятовування?
В чому справа?
В чому справа?
Він настільки розумніший?
Які слова вчити?
IRC (Internet Relay Chat)