Що таке ЧПУ в контексті SEO?

Абревіатура ЧПУ - людино-зрозумілий урл (URL)

Абревіатура ЧПУ - людино-зрозумілий урл (URL).

Для програми (ПО сайту на веб-сервері) кожна стаття, розділ на сайті - це черговий об'єкт в базі даних. Кожен об'єкт в базі даних має свій так званий «ключ». Тобто какой то унікальний маркер, за яким знайти і витягти дані саме цього об'єкта. Ці маркери найчастіше просто цілі числа, які послідовно «видаються» кожному новому об'єкту бази даних. Тому, найпростішою спосіб сформувати URL (тобто адреса сторінки в мережі) - це передати сайту інформацію «ключі» у вигляді:

http: //website.domain/scriptname? key = 123

Тобто ми запитуємо якийсь сайт [website.domain] через його підпрограму [scriptname] відправити нам статтю з номером 123. На прикладі відомих CMS це запис буде виглядати так:

http://shra.ru/?p=4398 - Одна зі статей на моєму сайті, який працює на WordPress,
http://www.farmugroza.ru/node/13866 - а це сторінка з одного з моїх проектів на Drupal

Виглядає такий запис не дуже красиво, в даному текст посилання не може сказати про зміст статті або розділу. У нас є тільки код.

За аналогією з системою доменних імен, прийшла ідея використовувати синоніми в адресі сторінки замість її коду. Тобто в базі даних на сайті стали додатково до ключу зберігати і людино-зрозумілий синонім-ключ сторінки. Програма на сервері при цьому здатна надати потрібну сторінку як за кодом так і по її синоніма.

Ті ж приклади, але з використанням синонімів (ЧПУ):

http://shra.ru/2014/02/kak-ocenit-stoimost-veb-sajjta - ми вже можемо прочитати в адресі посилання назву статті
http://www.farmugroza.ru/kontakty.html - тут явно йде мова про сторінку з контактами сайту, при цьому стаття, яка насправді лежить в базі даних, замаскована під статичний документ, нібито лежить в корені сайту файл - kontakty .html.

Див. Також статтю про налаштування ЧПУ в популярних CMS .

Пошукові машини бачать входження запитуваних фраз в ЧПУ. Наприклад, яндекс підсвічує входження запитуваних ключових слів в URL сторінки, з огляду на морфологію і транслит.

Тобто яндекс розуміє, що даний ключ використаний в ЧПУ. Так ми можемо припустити, що це є одним з факторів, що враховуються для ранжирування даної статті за запитом з використанням такого ключа. Для нас важливим фактом була б упевненість, що дві однакові статті з ключем в ЧПУ і без ключа, ранжуються за даним ключу, навіть якщо сама сторінка даного ключа не містить.

проведемо невеличкий експеримент .

Даний запис опублікована в 08.08.2015 11:29 і розміщена в SEO . Ви можете перейти в кінець сторінки і залишити ваш коментар .

Domain/scriptname?
Ru/?
IRC (Internet Relay Chat)