Швидкі посилання Яндекс і Google

 1. Як додати посилання
 2. Як налаштувати швидкі посилання
 3. Налаштування швидких посилань для Яндекса
 4. Налаштування швидких посилань для Google
 5. Обмеження по швидким посиланнях
 6. Навігація «Хлібні крихти» - відмінна альтернатива швидким посиланнях

Алгоритм роботи пошукових систем, особливо таких грандів, як Яндекс і Гугл, стає все більш витонченим, все більше, якщо так можна висловитися, інтелектуальним. Зараз в ТОП-10 або навіть ТОП-20 видачі цих пошуковиків по тим чи іншим запитам потрапляють веб-ресурси, які дійсно це заслужили, тобто вони дійсно найбільш корисні користувачам. І таким лідерам Інтернету, крім присудження високих місць, дається ще й «пряник» - швидкі посилання Google і Yandex. Не всім, правда, але про це нижче. Але спочатку давайте зрозуміємо взагалі, що таке швидкі посилання Яндекса і Google.

Швидкі посилання - заходимо на сайт по-різному!

Так, саме так. Це посилання, які видно на сторінці результатів пошуку, на майданчику, відведеної веб-ресурсу, і розташовуються вони під його сніпетів . Вони ведуть на сторінки, на яких розташована найбільш затребувана для користувача інформація.

Що дають швидкі посилання у видачі Яндекса і Гугла?

Для користувача - це зручність користування ресурсом. Він відразу бачить найбільш затребувані сторінки, а значить, оперативно може потрапити на потрібну йому сторінку. Наприклад, користувач набирає популярний зараз запит: «Шукаю роботу в Москві». І ось, що він бачить в Yandex:

І ось, що він бачить в Yandex:

Як бачите, користувачеві перший у видачі сайт показує відразу декілька найбільш затребуваних професій - продавець, менеджер, водій - показує у вигляді швидких посилань. Клікнувши по кожній із них, людина потрапляє на сторінку вакансій саме цієї професії.

Для власника інтернет-ресурсу - збільшення відвідуваності. Чим ресурс зручніше, тим більше людей його відвідують - це аксіома. Але затребуваність сайту впливає і на його місце у видачі. Так що є прямий сенс організувати на своєму веб-ресурсі такі посилання. Як це зробити? Про це трохи нижче.

Як додати посилання

На жаль, ні для Google, ні для Yandex швидкі посилання не можна гарантовано зробити, вписавши в програмний код сайту пару додаткових рядків. Пошукові системи, користуючись своїми внутрішніми (і, додамо, нікому не відомими) алгоритмами визначають їх індивідуально для кожного веб-ресурсу. Але існують апробовані правила, використання яких ЗНАЧНО підвищує ймовірність того, що у видачі з'явиться потрібна для вас посилання. Наведемо їх.

 1. Сторінки, на які будуть «садити» користувачів дані посилання, повинні розташовуватися в одному кліці від головної сторінки і, звичайно ж, мати пряме посилання з неї.
 2. Повинні збігатися між собою: назва сторінки (тобто слова, що знаходяться між <H1> і </ H1>, мета тег <title> і текст посилань, які ведуть на дану сторінку.
 3. Якщо на сторінці «посадки», є картинки, то для них параметр alt тега <img> повинен мати опис, відповідне <title> сторінки. І взагалі, PageRank і тІЦ такої сторінки повинні бути як можна більш високим.
 4. Навігація сайту повинна бути зрозуміла й логічна, як для користувачів, так і для пошукових систем.

Отже, засукавши рукава, ви у відповідність з цими правилами відредагували код свого дітища. Що тепер? Чекати, коли Yandex і Google його в черговий раз проиндексирует і подивитися на результат? По-перше, це довго. А по-друге ... ну, про по-друге, ми скажемо трохи нижче, а спочатку про те, як легко побачити, чи буде показана потрібна швидка посилання Яндекс і Гуглом. Як це зробити? Для цього необхідно зайти в панель Яндекс.Вебмайстер (http://webmaster.yandex.ru/sites/), вибрати ресурс, який ви хочете перевірити, і перейти по навігаційної ланцюжку: Сайт в результатах пошуку → Швидкі посилання.

Ви повинні побачити приблизно наступне:

Ви повинні побачити приблизно наступне:

Якщо все влаштовує, робота в цій частині закінчена. Якщо немає, що ж, необхідно правити код сайту, збільшувати тИЦ потрібної сторінки. Словом, дорогу здолає той, хто йде.

Хороший рада. Можна точно визначити сторінки, які є найбільш ймовірними кандидатами для такого роду посилань. Для цього необхідно в Яндекса набрати: «seo site: www.My_site». Наприклад, для сайту www.seranking.ru трьома найбільш релевантними сторінками є наступні:

Зверніть увагу, що для головної сторінки seranking.ru Yandex вважав за потрібне показати посилання, про які ми говоримо.

Аналогічний сервіс є і в Google - https://www.google.com/webmasters/. Там йдемо по ланцюжку: Довідка (знаходиться внизу сторінки) - Звіти та функції - Оптимізація - Посилання сайту.

Там ви повинні побачити приблизно наступне:

де:

1 - основний результат пошуку.

2 - посилання сайту.

Як налаштувати швидкі посилання

Питання може здатися дивним. Вище адже про це і йшлося! Але це не зовсім так. Там говорилося про те, що потрібно зробити, щоб підвищити ймовірність того, що Yandex і Google визначать для вашого інтернет-ресурсу такого роду посилання. Тут же ми розповімо, як зробити, щоб пошуковики для посилань:

 • показували конкретний текст;
 • розміщували їх в певному порядку;
 • НЕ показували ту чи іншу таку посилання.

По останньому пункту кілька слів роз'яснень. Наприклад, аналіз за допомогою сервісу Яндекс.Вебмастер показав, що пошуковик визначив посилання, що веде на якісь технічно розділи, які не дуже важливі відвідувачам. І ви не хочете, щоб вони відволікалися на них, а то ще, не знайшовши потрібне, просто підуть з вашого ресурсу. Попутно зауважимо, що поява такого посилання, яка є небажаною, говорить про те, що з вашим сайтом не все в порядку. Багато важать сторінки, які не так важливі і вони заступають для пошукових систем (а значить і для відвідувачів) важливішу інформацію.

Налаштування швидких посилань для Яндекса

Для установки необхідно знову ж зайти в панель Яндекс.Вебмайстер і перейти на швидкі посилання. Там ви можете:

 • вибрати конкретний вид тексту, вибравши з меню, що випадає;
 • вибрати сортування даних посилань по URL або статичної ваги сторінок;
 • деактивувати посилання.

Ще пару думок про налаштування. Слід врахувати, що Yandex під ці посилання відводить всього 70 знаків з пробілами! А відстань між сусідами - 4 пробілу. І може вийти так, що важлива для вас посилання просто не влізе. А тому, щоб вона отримала місце під сонцем необхідно або змінити порядок сортування, або деактивувати її колег, які будуть виводитися першими.

Налаштування швидких посилань для Google

Тут необхідно по знайомій ланцюжку навігації дійти до посилань сайту. На жаль, Google не надає такий простір для веб-майстра, як Yandex. Він дозволяє лише НЕ показувати ту чи іншу посилання. Робиться шляхом зниження рейтингу URL, на який повинна вона вести (цей URL вказується в полі «Знизити рейтинг цього URL посилання сайту»). І слід пам'ятати, що рейтинг знижується тільки на 90 днів. Далі процедуру слід повторити знову.

Обмеження по швидким посиланнях

І ось ми, нарешті, підійшли до того, про що натякали вище - не для будь-якого ресурсу інтернету пошукові системи показують такі посилання.

Обмеження для Yandex: сайт повинен знаходитися в ТОП-20 і одночасно повинен входити в ТОП-3 серед всіх сайтів, для яких цей пошуковик визначив такі посилання.

Для Google обмеження аналогічні. Як бачимо, вузьке коло обраних, котрі можуть похвалитися такою прикрасою. А як бути іншим?

Навігація «Хлібні крихти» - відмінна альтернатива швидким посиланнях

Її головна перевага - вона може бути показана для всіх без винятку веб-сайтів, звичайно, якщо «хлібні крихти» правильно організувати. А правильно - це означає зробити так звану мікророзмітки цих «крихт», тобто певним чином даний вид навігації помістити в програмний код сайту. Якщо все зроблено правильно, то в сніпеті користувач може побачити приблизно наступне:

Звичайно, швидкі посилання і «хлібні крихти» розрізняються. Перші ведуть на найбільш значущі сторінки веб-ресурсу. Другі ж відображають його структуру (докладніше про них читайте статтю « Хлібні крихти - корисний елемент навігації і інструмент SEO ») .Але, якщо інтернет-сайт структурований ПРАВИЛЬНО, перше і друге - суть одне і те ж.

Коротко розповімо, як найбільш часто робиться мікророзмітки «хлібних крихт» для Google. Припустимо, вам необхідно, щоб користувач бачив такий ланцюжок: Легкові автомобілі - Lada - Lada Granta. Послідовність дій така:

1. Кожне слово з ланцюжка навігації вставляємо в блок з атрибутами itemscopeitemtype = http: //data-vocabulary.org/Breadcrumb наступним чином:

2. А потім все це стикуємося:

Далі свою творчість необхідно перевірити в Гугл валідатор (http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets#). Якщо все правильно зроблено, то незабаром на сторінці видачі результатів Google ви зможете споглядати приблизно таку картинку:

На жаль, з іншою великою пошуковою системою не все так просто - самостійно не може бути зроблена навігаційна ланцюжок На жаль, з іншою великою пошуковою системою не все так просто - самостійно не може бути зроблена навігаційна ланцюжок. Яндекс її формує сам, якщо зрозуміє структуру вашеговеь-ресурсу. А якщо не зрозуміє, то і не формує.

Тепер найголовніше по даній темі:

 1. Швидкі ссилкі- це:
 • відмінний спосіб зробити сниппет більш інформативним і навіть більш привабливим.
 • можливість збільшити трафік інтернет-сайту, а значить, побічно, і його ранжируваних.
 1. Лише обмежене число веб-ресурсів може мати подібні посилання - тільки перша трійка у видачі по конкретному запиту.
 2. Швидкі посилання в Google можна з такою ж ефективністю замінити хлібними крихтами, зробивши їх мікророзмітки.
 3. Для Yandex швидкі посилання замінити на хлібні крихти більш проблематично, так як цей пошуковик самостійно їх формує на основі своїх уявлень про структуру ресурсу.

Перегляди: 18, 286

Що дають швидкі посилання у видачі Яндекса і Гугла?
Як це зробити?
Що тепер?
Чекати, коли Yandex і Google його в черговий раз проиндексирует і подивитися на результат?
Як це зробити?
А як бути іншим?
IRC (Internet Relay Chat)