Топ-30 книг по трейдингу. Кращі книги по трейдингу для початківців інвесторів

  1. технічний аналіз
  2. Фундаментальний аналіз. звітність компаній
  3. портфельна теорія
  4. Ризик і мані-менеджмент
  5. узагальнюючі книги
  6. Книги по торговим інструментам
  7. історії трейдингу
  8. Найголовніша книга про трейдинг
  9. висновок
  10. Рекомендуємо подивитися:

технічний аналіз

фундаментальний аналіз

звітність компаній

портфельна теорія

Ризик і мані-менеджмент

узагальнюючі книги

торгові інструменти

історії трейдингу

Головна книга про трейдинг

Матеріали по темі

Щоб успішно займатися трейдингом, потрібно мати досить великою кількістю специфічних знань. Як правило, трейдери черпають інформацію з різних відеоуроків, вебінарів, семінарів і, зрозуміло, книжок. По темі біржової торгівлі написано дуже багато різних книг, в числі яких - і абсолютні шедеври, і досить безглузді твори.

технічний аналіз

Перше, що варто освоїти починаючому трейдеру - основи технічного аналізу, так як він найбільш простий у вивченні і при цьому ефективний. Отже, список кращих книг на цю тему:

Д. Мерфі «Технічний аналіз фінансових ринків»

Цю книгу повинен прочитати кожен, хто так чи інакше вважає себе причетним до біржової торгівлі. Автор книги - трейдер і аналітик з більш ніж 40-річним стажем, який працював в Merrill Lynch директором технічного аналізу. Книга присвячена дослідженню різного виду графіків, виникнення і інтерпретаціям виникають на графіках цінових формацій, поняттю і правилам побудови трендів.

Д. Швагер «Технічний аналіз. Повний курс »

Автор книги - авторитетний експерт з технічних досліджень. Книга є дійсно «повним курсом», тому у трейдера, який її прочитає, не залишиться прогалин по досліджуваному питанню. Але не варто забувати, що у справжнього трейдера завжди є власна думка, для формування якого часто доводиться читати не тільки класичну літературу, а й ряд альтернативних книг.

А. Елдер «Як грати і вигравати на біржі»

Автор книги довгий час займався психіатрією і привніс в вивчення графіків саме психологічний аспект. Книга оповідає про тренди, цінових фігурах, технічних індикаторах, а також представляє концепцію трьох екранів, сформульовану Елдером. Книга читається дуже легко і дає необхідний базис з технічного аналізу.

В. Твардовський, А. Паршиков «Секрети біржової торгівлі»

Книга, написана російськими авторами по тематиці переважно технічного аналізу. Відмітна і вельми приємна особливість книги - то, що приклади наводяться на графіках російських емітентів, причому у відносно недавні часи (2000-і рр.)

М. Ковел «Біржова торгівля по трендам. Як заробити, спостерігаючи тенденції ринку »

Тема ідентифікації тренда вкрай важлива для будь-якого трейдера. Існує цілий ряд методів виявлення тенденції, причому кожен з них має як свої плюси, так і мінуси. Книга оповідає про те, за допомогою яких інструментів можна ідентифікувати тренд і як з практичної точки зору можна на ньому заробити.

Ч. Лебо Д. Лукас «Комп'ютерний аналіз ф'ючерсних ринків»

Відмінність книги від інших, описаних в нашому топі, - в тому, що вона не тільки описує індикатори, але і розповідає, як їх налаштовувати і створювати з їх допомогою торговельні системи. А ще - розповідає про те, що і зайва переоптімізацію теж шкідлива. Книга оповідає про те, як підібрати потрібні параметри і найбільш підходящі індикатори для торгівлі на різних активах.

С. Нісон «Японські свічки»

В даний час досить модними методами дослідження вважаються напрямки Price Action, VSA і кластерний аналіз. Це -действенние речі, але їх прообразом в деякій мірі виступив аналіз цінових формацій. Власне, про це і написана книга Нісона «Японські свічки». У книзі автор розповідає про те, що можуть означати різні свічкові формації в залежності від їх знаходження, а також про те, які дії найбільш доцільно робити при наявності цих формацій.

Б. Вільямса «Господарі ринку»

Одна з кращих книг по трейдингу, яка розповідає про те, як великі учасники формують тренди і цінові імпульси. У книзі тренди розглядаються з точки зору VSA, що ще раз нагадує читачеві просту істину - ринком рухають гроші. А про те, який може бути характер їх руху, і оповідає дана книга.

Л. Вільямс «Секрети торгівлі на ф'ючерсному ринку: Дійте разом з інсайдерами»

Ця книга добре доповнює концепцію попередньої і показує, як можна робити висновки з розподілу позицій учасників, що публікуються щотижня, що, в свою чергу, показує, що ж робить основна маса «господарів» ринку.

А. Фрост «Хвильовий принцип Елліотта: Ключ до розуміння ринку»

До хвильової теорії можна ставитися по-різному, але те, що багато трейдерів використовують її в своїй торгівлі - це факт. Тому розуміти її основні принципи необхідно. Саме про них і розповідає ця книга.

фундаментальний аналіз

Після освоєння технічного аналізу трейдери, як правило, починають вивчати фундаментальний аналіз, який дуже добре поєднується з технічною освітою і часто є ключовим фактором: ключова функція поведінки активу все ж переважно фундаментальна, а діапазон коливань всередині функції носить технічний характер. Нижче представлені книги з трейдингу, що увійшли в топ в цій групі:

Л. Колмикова «Фундаментальний аналіз фінансових ринків»

У цій книзі автор описує вплив різних фундаментальних показників на долю активів, роблячи їх ранжування за значимістю. Особливість книги - то, що вона не просто перераховує набір фундаментальних правил, а ще й описує психологічний фактор очікування учасників ринку щодо фундаментальної інформації.

Е. Чиркова «Як оцінити бізнес за аналогією»

Книга написана практиком, професійним консультантом, базуватися свої рекомендації на фундаментальних факторах. У книзі представлені порівняльні показники компаній, які допомагають визначити, хто є лідером, а хто - аутсайдером.

Я. Міркін «Ринок цінних паперів Росії: вплив фундаментальних факторів, прогноз і політика розвитку»

У цій книзі наводиться деякий зіставлення класичних форм фундаментального аналізу російським особливостям його застосування, які історично склалися в нашій дійсності і мають ряд не зовсім стандартних нюансів.
У цій книзі наводиться деякий зіставлення класичних форм фундаментального аналізу російським особливостям його застосування, які історично склалися в нашій дійсності і мають ряд не зовсім стандартних нюансів

Фундаментальний аналіз. звітність компаній

Фінансова звітність компаній - своєрідна підгрупа фундаментального аналізу, без розуміння якої знання з даного аналізу будуть поверхневими. Справа в тому, що крім країнових факторів і аналізу галузей необхідно вибирати лідерів цих самих галузей, а робиться це завдяки звітності та її вірного розуміння. Пропонуємо добірку книг по трейдингу для початківців, присвячених цій темі:

Б. Грехем «Аналіз фінансової звітності компаній»

У цій книзі практично не фігурує слова «трейдинг» і «біржа». Зате докладно викладено принципи формування та інтерпретації звітності. Читач дізнається про те, які бувають звіти компаній, що саме в них відбивається, з якою періодичністю вони виходять і що означає та чи інша цифра в звітності.

Н. Антилл «Оцінка компаній. Аналіз і прогнозування з використанням звітності по МСФО »

У цій книзі автор показує, як за допомогою звітності по МСФО (яку публікують компанії, чиї акції торгуються на Московській біржі) проводити порівняльний аналіз компанії. Також в книзі пояснюється, що саме позначають ті чи інші показники. А ще - які обов'язкові звіти містить звітність по МСФО і як вона взагалі була утворена.

Е. Мизиковский «Міжнародні стандарти бухгалтерської звітності та бухгалтерський облік в Росії»

Крім МСФЗ, існує також РСБУ і ЗПБО, та й МСФЗ - адаптований варіант IFRS - свого часу досить довго імплантувати в російську дійсність зі своїм рядом особливостей. Ця книга розповідає якраз про те, які особливості в відображенні бухгалтерської інформації присутні в Росії.

Е. Домбровська «Бухгалтерська (фінансова) звітність»

Ця книга - в більшій мірі бухгалтерська, але це не применшує важливості її вмісту: прочитавши її, трейдер в кращому ступені зрозуміє, як саме розуміти цифри, які фігурують у звітах.

портфельна теорія

Уже володіючи знаннями в області аналізу - як технічного, так і фундаментального - трейдер починає задаватися більш серйозними питаннями - наприклад, як застосувати отримані знання для побудови свого інвестиційного портфеля. Саме з цього етапу трейдери починають вивчати портфельні теорії (їх досить багато).

Д. Рассел «Портфельна теорія Марковіца»

Класична теорія побудови портфелів - це теорія Марковіца, докладно вивчав цю проблематику. Щоб якось модифікувати портфельную теорію під свої завдання, потрібно розуміти її базові принципи. Цю мету дозволить реалізувати прочитання книги Д. Рассела.

А. Шведов «Теорія ефективних портфелів цінних паперів»

Книга описує математичні особливості побудови портфелів, які роблять процес торгівлі більш усвідомленим. Важливо розуміти, що, читаючи подібного роду книги, не можна обмежуватися листком паперу і калькулятором, скрупульозно вираховуючи десяті частки - потрібно розуміти загальний зміст, на основі якого вже вживати дії.

А. Шапкін «Економічні та фінансові ризики. Оцінка, управління, портфель інвестицій »

Ця книга - сполучна ланка між фундаментальним аналізом портфельної теорією і ризик-менеджментом. Варто пам'ятати, що не існує ні торгової стратегії, ні індикатора, ні стилю торгівлі, який був би абсолютний - будь-яка торгова система володіє ризиками. Існує навіть таке поняття, як коефіцієнт провалу, який хоч і невеликий, але все ж існує. І ця книга якраз і вчить розумінню ризиків інвестиційного портфеля.
Ця книга - сполучна ланка між фундаментальним аналізом портфельної теорією і ризик-менеджментом

Ризик і мані-менеджмент

Після того, як трейдер ознайомився з аналізом ринку і навчився читати звітність компаній, він починає шукати відповіді на запитання про те, як управляти ризиками і своїми грошима для досягнення максимальної ефективності вкладень. Пропонуємо топ книг по трейдингу, які висвітлюють цю тему:

Р. Вінс «Математика управління капіталом: Методи аналізу ризику для трейдерів і портфельних менеджерів»

Ця книга - одна з небагатьох, яку просто необхідно прочитати будь-якому трейдеру. Справа в тому, що трейдера роблять таким не його прибуткові угоди, а контроль тих, які не приносять прибутку. А це - вже сфера ризик-і мані-менеджменту, про які і йде мова в цій книзі.

А. Іванов «Ризик-менеджмент. Навчально-методичний комплекс"

Ця книга в меншій мірі орієнтована на трейдерів, ніж попередня. У ній більшою мірою описана природа ризиків і методи їх зниження, в тому числі і шляхом страхування. Але в книзі також представлені і механізми зниження ризиків для інвесторів. А природу виникнення ризиків в бізнесі трейдер розуміти зобов'язаний, саме тому ми внесли цю книгу в наш топ.

С.Булашев «Статистика в трейдингу»

Ця книга хоч і не є прямим представником групи, але допомагає оцінити ризики торгівлі з точки зору статистики і виробити розподіл усіх мислення, яке необхідно будь-якому трейдеру. Дуже часто від новачків можна чути дурне питання «Вгору або вниз?», Який говорить про те, що задає - неофіт. Досвідчений трейдер розуміє, що завжди можливі події, здатні змінити поточну тенденцію, а от імовірність їх різна. Якраз про ймовірність і про статистику в трейдингу і розповідає ця книга.

узагальнюючі книги

Після того, як трейдер прочитав викладену літературу, інформацію бажано узагальнити - щоб скріпити пазл знань в своїй голові і реалізувати поставлену задачу. Пропонуємо книги з трейдингу, які ідеально підходять для цієї мети:

У. Шарп «Інвестиції»

Ця книга складається з п'яти томів і є класним узагальнюючим посібником з інвестування та оксфордським підручником з даної тематики. У книзі багато математичних формул і дійсно пророблена інформація, вічна на всі часи і для всіх економічних циклів.

А. Дамодаран «Інвестиційна оцінка»

Книга містить близько півтори тисячі сторінок, на яких викладені принципи інвестування, ризики, пов'язані з цим процесом і методи їх контролю, а також способи досягнення максимального ефекту від вкладень.

Книги по торговим інструментам

На біржі торгуються не тільки акції, а й облігації, опціони, паї та інші активи, і всім їм притаманний ряд особливостей, що послужив приводом для написання наступних книг.

Р. Вілсон «Корпоративні облігації. Структура і аналіз »

Обсяги торгів за облігаціями, як правило, в кілька разів перевершують обсяги торгів по акціях на Московській біржі, а тому цей клас активів не варто ігнорувати і необхідно вивчити. Цю посприяє дана книга, докладно описує, чому саме є облігації та як ними торгувати.

К.Конноллі «Купівля та продаж волатильності»

Книга присвячена опціонами та є чудовим посібником по даних інструментів. Незважаючи на те, що є певний акцент на тему волатильності, книга дозволяє зрозуміти, що таке опціон і як отримувати з нього користь - як в плані хеджування, так і в плані торгівлі.

історії трейдингу

Щоб успішно торгувати, слід розуміти, чим же є дана галузь діяльності в принципі і як в ній досягали успіху інші люди. У цю групу ми включили книги по трейдингу, що розповідають про те, «як це було»:

М.Льюіс «Покер брехунів»

Книга розповідає історію того, як вівся трейдинг облігаціями в одному з найбільших банків США. У книзі детально описується культура, притаманна трейдерам, їх звичаї, принципи, а також те, як вижити в цій вельми агресивному середовищі.

Б. Майк «Один хороший трейд»

Книга оповідає про приватну трейдингової компанії, що наймала співробітників для торгівлі на власні кошти. Читач дізнається про важливість торгової дисципліни і про те, як зробити хороший трейд, потім ще один такий же, потім - ще і ще.

Найголовніша книга про трейдинг

У цій групі всього одна «книга» для тих, хто хоче залишитися в торгівлі надовго:

39 ФЗ «Про ринок цінних паперів»

Це Федеральний закон, який регламентує, як, за якими принципами і для чого випускаються і обертаються цінні папери. Якщо ви хочете дійсно розуміти ці механізми - обов'язково вивчіть цей матеріал.

висновок

Книг по трейдингу написано дуже багато. Основні, які рекомендовані до прочитання, представлені в даному топі в порядку черговості вивчення.

Рекомендуємо подивитися:

16.05.2017

Дуже часто від новачків можна чути дурне питання «Вгору або вниз?
IRC (Internet Relay Chat)