Вита пара - кращий вибір для створення недорогої мережі

Телефонна котушка образца1933 року. Призначена для намотування і розмотування польового телефонного кабелю ВТФ-7 з положення «на спині». Військово-історичний музей артилерії, інженерних військ і військ зв'язку, Санкт-Петербург. Фото: wikimedia.org Невеликий лікнеп по так необхідним вам зараз проводам. Отже, кручена пара. Хто така, для чого потрібна, і чому саме вона досі залишається такою актуальною в побудові самих різних мереж?

Хто така?

Являє собою пару (тобто два) свити між собою дроти, звичайний діаметр яких 1 мм, що утворюють спіраль і нагадують молекули ДНК. Звивання проводів сприяє зниженню електромагнітних завад ззовні, а також створення наведень між самими проводам при передачі інформації (тому що два паралельних дроти представляють собою найпростішу антену).

Для чого потрібна?

Була, та й залишається категорично необхідної для побудови телефонних мереж, де продовжує використовуватися і по сей день. Передача сигналу по ній можлива на багато кілометрів без істотного ослаблення потужності.

В разі передачі відеосигналу по кручений парі також є значні переваги перед коаксіальним кабелем, а саме: значне скорочення витрат на прокладку кабелю (особливо вигідно для багатоканальної передачі відео на великі відстані); можливість по одному багатожильному кабелю передавати відео від декількох відеокамер; відеосигнал значно менше схильний до впливу перешкод.

Пара кручена використовується для передачі як аналогового сигналу, так і «цифри». Смуга пропускання сигналу залежить від діаметра і довжини проводу. Швидкість зазвичай становить близько декількох мегабіт в секунду.

Чому ж саме вона?

Зараз це один з найбільш маловитратних способів організації мережі, як фінансово, так і в плані монтажних робіт.

З 1988 року почали використовувати більш просунуту технологію скручування проводів, аналогічно старої, але з великою кількістю витків на сантиметр довжини. Називається така справа кручений парою категорії 5, і сприяє ще більшого зменшення наведень і поліпшенню якості сигналу.

Пари кручені позначаються скороченням UTP (unshielded twisted pair, неекранована кручена пара) і бувають декількох видів:

- нічим не захищена UTP;

- фольгированная FTP або F / UTP, STP захищена (екранується кожна пара і присутній загальний зовнішній екран);

- S / FTP (фольгована екранована кручена пара, присутній зовнішній екран з анодованої або мідної обплетення, а так же екран з фольги для кожної пари);

- незахищена екранована кручена пара SF / UTP з подвійним зовнішнім екраном з мідного обплетення і фольги.

Також, підрозділяється на категорії ( «кат.», «Category», «Cat.», «CAT.»):

- cat.1 смуга пропускання 100 Гц, застосовується при прокладці дроту від щитка в квартиру;

- cat. 2 (1 МГц) використовується для з'єднання телефонних апаратів з телефонної коробкою;

- cat. 3 (16 МГц) (швидкість передачі 10 Мбіт / с або 100 Мбіт / с не більше ніж на 100 м);

- cat. 4 (20 МГц, 16 Мбіт / с) не використовується;

- cat. 5, раніше позначалася як cat. 5e (100 МГц прі100 Мбіт / с, 125 МГц прі100 Мбіт / с і використанні 2 пар і до 1000 Мбіт / с при використанні 4 пар). Найпоширеніший тип кручений пари;

- cat. 6 - 250 МГц при 1Гбіт / с;

- cat. 6a смуга частот 500 МГц (10Гбіт / с);

- cat. 7 смуга частот 600-700 МГц (10 Гбіт / с) поки затверджена тільки міжнародним стандартом ISO 11801.

Якщо Вам сподобалася стаття, не забудьте поділитися в соціальних мережах

Хто така, для чого потрібна, і чому саме вона досі залишається такою актуальною в побудові самих різних мереж?
Хто така?
Для чого потрібна?
Чому ж саме вона?
IRC (Internet Relay Chat)