Збереження закладок свого браузера

Як часто доводиться чути моторошні крики з серії: Допоможіть, у мене помер жорсткий диск Як часто доводиться чути моторошні крики з серії: "Допоможіть, у мене помер жорсткий диск. А на ньому - всі мої закладки, де я тепер їх візьму"? !!

Воно, звичайно, зрозуміло, що з вмиранням гвинта при відсутності виразних актуальних бекапів може накритися значно більше інформації, ніж одні закладки, однак про бекапірованіі даних взагалі ми вже неодноразово говорили, а в цій статті поговоримо про те, як зберігати ваші закладки з браузера - для багатьох користувачів цей комплект є великою цінністю, і його ніяк не хочеться несподівано втратити. >

Способи збереження закладок бувають двох основних типів: бекапірованіе і синхронізація. Під бекапірованіем в даному випадку розуміється дія, що проводиться вручну, при якому всі закладки зберігаються в якомусь файлі або на якомусь сервісі, з якого при необхідності закладки можна дістати.

Цей спосіб вже має сенс, однак має наступну недоліком: може статися так, що коли доведеться відновлювати закладки, з'ясується, що деякі недавно зроблені закладки в цей файл не потрапили.

Другий спосіб - постійна синхронізація закладок з якимось хмарним сервісом. При цьому ви маєте гарантію того, що якщо закладки на локальному комп'ютері (ноутбуці) якимось чином зникнуть, при відновленні їх з сервісу ви отримаєте найсвіжішу версію.

Давайте розглянемо, за допомогою яких інструментів можна реалізувати обидва ці способи, тим більше що на практиці використовувати має сенс і той, і інший.

Спосіб перший - бекапірованіе

Найпростіший варіант бекапірованія закладок браузера - експортувати їх в HTML-файл. Цю можливість підтримують всі основні браузери, створений файл можна (і потрібно) зберігати разом з особливо цінними документами - наприклад, в хмарному сервісі .

Як зробити цей бекап?

MSIE: Файл - зіпсувати і експорт - Експортувати в файл - Вибране - Далі - [вказати шлях і ім'я файлу] - Експорт.

FireFox: Закладки - Показати всі закладки - Імпорт та резервні копії - Експорт в HTML-файл.

Chrome: Меню - Закладки - Диспетчер закладок - метод - Експортувати закладки в файл HTML.

Safari: Файл - Експорт закладок.

Opera: Меню - Настройки - Імпорт і експорт - Експортувати закладки як HTML.

Причому, що цікаво, закладки в створеному HTML-файлі можна без проблем імпортувати з будь-якого браузера в будь-який браузер - вони все розуміють цей формат. Так, майже всі браузери вміють безпосередньо імпортувати закладки з браузерів-конкурентів (без жодних HTML-файлів), але вони нерідко роблять це дуже криво. З HTML - варіант безпрограшний: спочатку на всякий випадок видаляєте всі закладки нового браузера, після чого робите імпорт HTML-файлу - все, ваші закладки на місці.

Також дуже корисно для вивантаження закладок користуватися якимось онлайновим сервісом, на кшталт Яндекс.Закладки .

Сервіс вміє робити імпорт закладок з того ж HTML-файлу, так що після створення HTML-файлу бажано скопіювати закладки і на Яндекс. Тут плюс не тільки в тому, що закладки тепер будуть зберігатися в онлайні і ви їх звідти завжди зможете відновити (через той же експорт закладок в HTML і подальший імпорт в браузері), але і в тому, що тепер ви зможете отримати доступ до всіх ваших закладин з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету.

Спосіб другий - синхронізація

Постійна синхронізація закладок браузера з якимось хмарним сервісом вирішує завдання не тільки збереження закладок, а й завдання синхронізації закладок на різних ваших пристроях: комп'ютерах, ноутбуках, планшетах, смартфонах. Адже це дуже зручно - додали закладку на комп'ютері, а вона тут же з'явилася на всіх інших пристроях.

Для синхронізації існує чимало різних сервісів, однак мені найбільше подобається утиліта XMarks , Яка працює з MSIE, FireFox, Chrome і Safari, також у неї є спеціальні мобільні додатки під iOS і Android.

Для синхронізації існує чимало різних сервісів, однак мені найбільше подобається утиліта   XMarks   , Яка працює з MSIE, FireFox, Chrome і Safari, також у неї є спеціальні мобільні додатки під iOS і Android

Програма абсолютно безкоштовна, встановлюється у вигляді доповнення до вашого браузеру. При першому запуску треба буде завести ваш аккаунт в системі, під яким будуть зберігатися всі ваші закладки.

Після того як акаунт буде заведений, система запитає, в якому режимі ви хочете синхронізувати закладки - об'єднувати, заміщати закладки на сервері, заміщати закладки на пристрої. (Режими в процесі, зрозуміло, можна буде міняти.)

Далі в браузері з'явиться відповідний значок, при натисканні по якому буде з'являтися вікно XMarks (показано для FireFox).

Далі в браузері з'явиться відповідний значок, при натисканні по якому буде з'являтися вікно XMarks (показано для FireFox)

Для тих, хто не хоче зберігати свої закладки "у дядька", система передбачає використання вашого власного сервера. Втім, для звичайного користувача це занадто складний варіант.

З іншого боку, ну що там міститься в ваших закладках такого, що має ховатися за сімома печатками? Тим більше що це сервіс зберігання персональних даних, так що ваші закладки крім вас нікому не буде видно. (Тільки пароль задавайте нормальний і комп'ютер захищайте від усяких троянів.)

Якщо щось напартачили в закладках браузера - можна відновити закладки з сервера. Якщо щось не те відправили на сервер - можна перезаписати закладки на сервері нормальним комплектом закладок з будь-якого пристрою.

Я цим сервісом користуюся вже кілька років і його роботою дуже задоволений - кілька разів Xmarks буквально рятував, а вже як зручно синхронізувати всі мої закладки дійсно численних комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, смартфонів - це просто не передати!

Крім того, якщо зайти на сайт www.xmarks.com і ввести свій логін-пароль - можна отримати доступ до своїх закладок в онлайні, що також дуже зручно.

Синхронізація засобами браузера

У певних випадках можна, в общем-то, чи не городити город, встановлюючи якісь окремими додатки, тому що синхронізація цілком нормально підтримується самим браузером - особливо якщо він ще й має свій мобільний варіант.

Втім, частина браузерів синхронізацію взагалі не підтримує (MSIE і Safari), FireFox її підтримує вкрай криво (дуже багато користувачів скаржаться на несподіване зникнення цілої купи закладок в папках), тому там вбудовану синхронізацію краще навіть і не включати, і тільки Google Chrome і Opera синхронізацію підтримують цілком нормально. (Втім, я Opera не використовую, тому там синхронізацію як слід не тестував, але користувачі начебто не скаржаться.)

У Google Chrome синхронізація закладок і інших параметрів (наприклад, встановлених в браузері розширень, а також паролів) робиться за допомогою облікового запису Google. Так що коли ви встановлюєте Chrome на інший комп'ютер (ноутбук), то досить просто прописати там параметри свого облікового запису і виконати синхронізацію - через кілька хвилин ви отримаєте в браузері і всі свої закладки, всі свої розширення і всі свої паролі.

Ну і для мобільної версії Google Chrome за допомогою облікового запису також будуть синхронізуватися все закладки.

висновок

Дбайливо ставтеся до своїх закладок. Зрештою, ви їх збирали стільки років і, незважаючи на те, що відсотків 70 з них напевно вже не відкриваються (Інтернету сайт недовгий), решта 30 відсотків вам дуже і дуже потрібні.

Тому.

1. Обов'язково поставте програму синхронізації закладок - той же XMarks . Навіть якщо у вас один комп'ютер, в будь-якому випадку мати постійно синхронізовану копію на сервері - це дуже і дуже корисно.

2. Періодично - наприклад, раз на місяць - робіть експорт закладок в HTML-файл і зберігайте його в таткові з важливими документами. Хіба мало, цілком можливо, що в якийсь момент тільки за допомогою цього файлу можна буде відновити всі ваші закладки - все буває.

А на ньому - всі мої закладки, де я тепер їх візьму"?
Як зробити цей бекап?
З іншого боку, ну що там міститься в ваших закладках такого, що має ховатися за сімома печатками?
IRC (Internet Relay Chat)