Google Keep - можливо, кращий сервіс для нотаток

 1. Створення текстових, заміток-фотографій і списків в Google Keep
 2. Мобільний додаток - фото- і голосові замітки
 3. Один пароль на всі сервіси, в т.ч. і Google Keep
 4. Нотатки онлайн і офлайн
 5. Синхронізація нотаток між різними пристроями

Приблизно рік тому мені знадобився зручний сервіс для створення, зберігання і синхронізації нотаток. Сервіс потрібен був максимально простим і не навантаженим - ніяких понад-вимог у мене не було, потрібно було лише отримати можливість швидко залишити нотатку, сортувати її і отримати до неї доступ в будь-який час на будь-якому пристрої. Природно, я чув про Evernote і навіть свого часу намагався його використовувати, але його функціонал здався мені занадто вже надлишковим - начебто все є, але цього всього так багато, що стільки просто не потрібно. Тому Evernote і інші йому подібні «авіаносці з тенісним кортом», були відразу викинуті зі списку. Я жодним чином не хочу образити їх розробників, але для мене занадто багато функціоналу, а вже тим більше зайвого для повсякденних завдань - це перебір. Тому сьогодні я хочу розповісти про Google Keep - сервісі, який повністю мене влаштував.

Отже, який же функціонал мені був необхідний від зручного для мене сервісу зберігання заміток:

 1. створення звичайних текстових заміток;
 2. створення заміток-фотографій і фото-заміток з камери телефону (в мобільному додатку);
 3. створення маркованих списків з можливістю відзначати виконані пункти (на зразок списку покупок);
 4. створення голосових заміток (в мобільному додатку);
 5. можливість привласнювати нотаток ярлики (робоче, приватне і т.д.) з подальшим сортуванням по ним;
 6. створення нагадувань до замітці із зазначенням часу і дати для нагадування;
 7. наявність веб-версії і мобільних додатків;
 8. обов'язкова проста синхронізація заміток між комп'ютером, ноутбуком, телефоном і планшетом;
 9. можливість зручно керувати списком пріоритетності заміток;
 10. можливість расшарівать створені замітки для інших користувачів і назад.

Тобто, в цілому, нічого екстраординарного для сучасного сервісу. І я такий сервіс знайшов - ним виявився раніше мені невідомий Google Keep . Чесно кажучи, до певного моменту, я навіть не чув про те, що у Google взагалі є сервіс нотаток.

Я щиро люблю багато продуктів Google, але так само щиро не розумію їх дивне невміння просувати свої сервіси (відмінні від пошуку і реклами) на ринок. Скільки разів вже відбувалося одне і те ж - Google випускає дійсно хороший сервіс, але про нього ніхто не знає. Після цього Google говорить: «ну раз це нікому не потрібно, ми закриваємо проект». Так було, наприклад, з Google Note - дуже зручним блокнотом, який я виявив абсолютно випадково і дуже засмутився, коли його прикрили.

Створення текстових, заміток-фотографій і списків в Google Keep

В цілому, інтерфейс Google Keep досить аскетичний, що відразу ж мені сподобалося. Звичайна текстова замітка створюється простим кліком на поле, а графічна або замітка-список - кліком на відповідні значки.

В результаті, ми отримуємо ось такий набір заміток різного типу:

Розташовуватися він може хоч в рядок, хоч в стовпчик:

При цьому будь-яка замітка може бути перетворена в замітку іншого типу. Наприклад, ось так можна з уже готової звичайної замітки зробити замітку-список або додати в неї картинку:

Замітка-список дозволяє не тільки безпосередньо формувати список, але також і відзначати виконані пункти, які залишаться в тексті замітки, але будуть переміщені вниз списку:

Збереження нотаток відбувається автоматично, в тлі або після натискання кнопки «Готово». Також можна виконати ручну синхронізацію.

Для кращого сприйняття і більш швидкого пошуку, фон кожної замітки можна розфарбувати в один з 8 запропонованих кольорів.

Кожній замітці можна присвоїти свій довільний ярлик.

Після чого, в бічній панелі можна буде сортувати нотатки з доданим їм раніше ярликів.

Для кожної замітки можна створити нагадування. Або по встановленим тимчасовим рамкам, або ввести свій час і дату. Також можна вказати розташування - для цього потрібно буде надати Google доступ до геоданих.

Нотатки можна видаляти, а можна відправляти в архів, щоб вони не займали місце на основному екрані, а при необхідності витягувати з архіву. Посилання на архів знаходиться в бічній панелі.

Заміткою можна легко поділитися з іншими користувачами - вона виявиться в їх Google Keep після синхронізації, із зазначенням про те, що це ваша замітка.

Для тих, хто користується Google Docs як я, функція «Копіювати в документ Google» буде дуже зручна. Завжди можна спочатку створити коротку замітку-план, яку потім можна розвинений в повноцінну статтю.

Також хочу відзначити, що всі замітки можна легко пересувати, змінювати міняти місцями, сортувати як зручно - за допомогою звичайного drag-n-drop. Як в веб-версії, так і в мобільному додатку.

Мобільний додаток - фото- і голосові замітки

існує мобільний додаток Google Keep для Android , Що володіє абсолютно тим же функціоналом, що і веб-версія, а крім того має ще кілька можливостей: створювати нотатки з фотографій з камери телефону і голосові замітки. Все робиться дуже просто - достатньо натиснути на відповідну іконку.

Один пароль на всі сервіси, в т.ч. і Google Keep

Оскільки Google Keep є дітищем Google, неважко припустити, що для використання сервісу знадобиться Google-аккаунт. Оскільки у мене основний поштою є Gmail, зрозуміло, що з цим у мене не виникло ніяких проблем. Крім того, використання єдиної екосистеми від Google в зв'язці з Android різко спрощує життя, позбавляючи від необхідності пам'ятати додаткові паролі, авторізовиваться в декількох сервісах та інше.

Нотатки онлайн і офлайн

Нотатки можна створювати, переглядати і редагувати як при наявності доступу до Інтернет, так і в його відсутності. Зрозуміло, що в другому випадку, замітка не стане доступна на інших пристроях до тих пір, поки доступ в Інтернет не з'явиться. Як тільки ви підключіться до Wi-Fi або мобільного інтернету, всі зміни будуть автоматично синхронізовані на всіх підключених пристроях. Дуже зручно.

Синхронізація нотаток між різними пристроями

Особливим моментом, який мені був необхідний, була можливість синхронізації нотаток між комп'ютером, ноутбуком, телефоном і планшетом. Це дійсно зручно, оскільки немає необхідності що-небудь куди-небудь переносити, запам'ятовувати і т.д. Також, на телефоні і планшеті нативної працюють повідомлення і нагадування.

Сам процес синхронізації при наявності доступу в Інтернет відбувається автоматично, без участі користувача. Однак мушу зазначити, що в цьому криється деяку незручність - окремої кнопки синхронізації в мобільному додатку Google Keep чомусь немає - синхронізація відбувається за аналогією з синхронізацією Gmail, через додатковий пункт в меню облікового запису Google. В принципі, це не дуже заважає, але якщо потрібна синхронізація «тут і зараз», то потрібно заходити в налаштування і примусово синхронізувати або чекати пару хвилин до автоматичної синхронізації. Сподіваюся, що в майбутньому Google все ж додасть кнопку для ручної синхронізації.

UPD. У новій версії мобільної програми Google Keep така можливість з'явилася - досить потягнути екран вниз і процес ручного поновлення буде запущений. Крім того, розробники явно збільшили частоту синхронізації. Приємно бачити, що додаток продовжує розвиватися.

А якими сервісами для зберігання заміток користуєтеся ви?

А якими сервісами для зберігання заміток користуєтеся ви?
IRC (Internet Relay Chat)