А / В тестування: як налаштувати експеримент в Google Analytics

 1. Тетяна Бондар
 2. Кличемо веб-майстри.
 3. Налаштовуємо систему.
 4. Заповнюємо дані про нашому експерименті.
 5. Вибираємо мета.
 6. Вказуємо відсоток трафіку для тесту.
 7. Включаємо рівномірний розподіл трафіку між усіма варіантами.
 8. Налаштовуємо мінімальний час проведення експерименту.
 9. Встановлюємо поріг достовірності.
 10. Задаємо настройки експерименту.
 11. Налаштовуємо код експерименту.
 12. Код можна відправити веб-майстру.
 13. Вставити код вручну.
 14. Переходимо в розділ «Подивитися і почати». Запускаємо експеримент.

У Inweb ми практикуємо «обучашкі». Це короткі зустрічі з колегами, де досвідчені фахівці вчать новеньких. Результатами таких зустрічей стають конспекти для навчання новачків.

Крайня тема, про яку ми говорили присвячена А / В тестування і налаштування експерименту. Повинні зізнатися, що в мережі ми не знайшли матеріалу по цій темі, який би нам повністю підходив. Тому, ловите короткий конспект по налаштуванню тестування в Google Analytics!

Пам'ятайте, як в школі вчили: тільки аксіома не потребує доказів.
Гіпотези і теореми потрібно доводити. Сьогодні ми поговоримо про першу. Саме її наявність призводить нас до необхідності А / В тестування сторінки на сайті.

A / B тестування - дослідження, яке допомагає визначити який вид сторінок краще відповідає нашим цілям. Google Analytics розподіляє трафік на кілька варіантів однієї і тієї ж сторінки і, аналізуючи статистику, ми робимо висновок - який контент більш результативним для поточного завдання.

Щоб проводити A / B тестування, як ви вже зрозуміли, повинна бути гіпотеза - припущення, яке ви тестируете. Розглянемо на прикладі форми замовлення на сайті нашого агентства.

У нас була форма заявки. Виглядала вона так:

У Inweb ми практикуємо «обучашкі»

Форма замовлення - вихідний варіант

Пам'ятаючи про гендерну політику, ми вирішили перевірити гіпотезу: жінка на фотографії конверт краще, ніж чоловік :). Ми створили аналогічну форму заявки, але з фотографією Олега - керівника відділу продажів. Чи зможе це якось вплинути на поведінку користувачів і поліпшити / погіршити показники заповнення форми?

Тестовий варіант форми виглядає ось так:

Тестовий варіант форми виглядає ось так:

Форма заказа- варіант 1

Тетяна Бондар

головний редактор блогу Inweb

Отже, є кілька кроків для того, щоб це зробити.

 1. Кличемо веб-майстри.

  Просимо програміста, щоб створив таку сторінку з формою замовлення, тільки додав фото Олега. Це і буде наша тестова сторінка. Важливий момент - тестову сторінку потрібно закрити від індексації.
  Зробити можна це за допомогою мета тегу - <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />. Просто скопіюйте його і вставте всередину.

 2. Налаштовуємо систему.

  Заходимо в Google Analytics. Переходимо в розділ «Поведінка», далі «Експерименти».

  Переходимо в розділ «Поведінка», далі «Експерименти»

  Google Analytics → «Поведінка» → «Експерименти»

  Створюємо експеримент.

  створюємо експеримент

 3. Заповнюємо дані про нашому експерименті.

  • Називаємо експеримент.

   Назва найкраще вибирати таке, щоб будь-кому, хто зайде в цей розділ в поданні було зрозуміло, про що йде мова.

  • Вибираємо мета.

   Ви можете вибрати будь-який параметр із запропонованих. Або створити новий. Вказувати потрібно ту мету, на яку ви орієнтовані і те, що хочете поміряти в результаті тесту. Система, за виконання цієї мети, вибере той варіант, який буде найбільш ефективний. Ми хочемо тестувати сторінку з формою заявки, відповідно в нашому випадку мета - це успішне оформлення заявки.

  • Вказуємо відсоток трафіку для тесту.

   Відсоток трафіку, який бере участь в експерименті - показник, який допомагає визначитися який відсоток від загального трафіку ви готові використовувати в тестуванні. Щоб результати були чистішим і об'єктивніше - даних потрібно багато. У нашому випадку ми вибираємо 100% .Переход в додаткові настройки.

  • Включаємо рівномірний розподіл трафіку між усіма варіантами.

   Система буде рівномірно розподіляти користувачів на 2 сторінки - на вихідну і на варіант, який ми тестуємо. В іншому випадку, система буде давати більше відвідувань варіанту, якого вважатиме на даний момент більш виграшний.

  • Налаштовуємо мінімальний час проведення експерименту.

   Якщо ви припускаєте, що трафіку на вашу сторінку досить - для тесту може вистачити і 2-х тижнів. Звертаємо вашу увагу, що ви встановлюєте мінімальний термін.

  • Встановлюємо поріг достовірності.

   Пам'ятайте, чим вище поріг - тим точніше Google Analytics видасть результати, але часу на такий експеримент витратите більше.Якщо ви хочете отримувати повідомлення про зміни у вашому експерименті на пошту - включіть такі повідомлення і вкажіть адресу пошти, на яку вони повинні надходити.

   Якщо ви хочете отримувати повідомлення про зміни у вашому експерименті на пошту - включіть такі повідомлення і вкажіть адресу пошти, на яку вони повинні надходити

   Створюємо експеримент - крок 1

 4. Задаємо настройки експерименту.

  Вихідна сторінка - існуюча сторінка. У нашому випадку - форма заявки з фотографією Юлі.
  Варіант 1 - альтернативний варіант існуючої сторінки (форма заявки з фотографією керівника відділу продажів).

  Варіант 1 - альтернативний варіант існуючої сторінки (форма заявки з фотографією керівника відділу продажів)

  Створюємо експеримент - крок 2

  Варіантів вихідної сторінки може бути кілька. Якщо трафіку на сайт, на вашу думку, досить, можете використовувати більш 2-х варіантів тестової сторінки. Прийняти рішення самостійно, без достатньої кількості даних - ризиковано: система не зможе зробити висновки.

 5. Налаштовуємо код експерименту.

  За допомогою цього коду система відправляє користувача, який потрапив на форму заявки, на вихідну сторінку або на тестову. Існує 2 способи:

  • Код можна відправити веб-майстру.

   Щоб він вставив його в сайт. При чому система настільки розумна, що сама пише лист. Вам достатньо лише правильно ввести email програміста, який буде займатися впровадженням коду на сайт.

  • Вставити код вручну.

   Скопіювати код експерименту, який пропонує система і вставити після відкривається тега head у верхній частині вихідної сторінки.

   Скопіювати код експерименту, який пропонує система і вставити після відкривається тега head у верхній частині вихідної сторінки

   Створюємо експеримент - крок 3

 6. Переходимо в розділ «Подивитися і почати». Запускаємо експеримент.

  Після того, як експеримент запущено, системі знадобиться час для збору даних. Звертаємо увагу: час, яке ви задали - мінімальне, максимальне становить 90 днів.
  Ви зможете зайти в експеримент, подивитися статистику і робити висновки, яка ж сторінка працює краще для ваших цілей. Якщо результати вам зрозумілі, а термін до кінця експерименту ще не підійшов - ви зможете зупинити його вручну. Але ми радимо не поспішати в цій справі і почекати, поки система сама вам дасть знати, що тестування закінчено. Ну це так, для чистоти експерименту.

  До речі, як гадаєте, яка форма заявки у нас перемогла? Залишайте свої припущення в коментарі. І експериментуйте! «Адже коли теорія збігається з експериментом, це вже не відкриття, а закриття».

Чи зможе це якось вплинути на поведінку користувачів і поліпшити / погіршити показники заповнення форми?
До речі, як гадаєте, яка форма заявки у нас перемогла?
IRC (Internet Relay Chat)