Як роздати WiFi з ноутбука: інструкція від А до Я

 1. Перед тим, як роздавати WiFi з ноутбука
 2. Програми для створення віртуальної точки роздачі WiFi
 3. mHotspot
 4. MyPublicWiFi
 5. Створюємо точку доступу: три кращих способу
 6. Спосіб налаштувати роздачу WiFi за допомогою командного рядка
 7. Точка доступу з Windows 7: мережа «комп'ютер-комп'ютер»
 8. Питання безпеки при роздачі вай фай без роутера
 9. Підключаємо планшет, смартфон і ноутбук до роздачі

У наше століття цифрових і сучасних технологій для середньостатистичного жителя міста неможливо собі уявити життя без мережі Інтернет. Одним з її синів можна назвати WiFi. І закономірно постає питання, як все ж необхідність роздати WiFi з ноутбука, якщо немає можливості (або бажання) підключити роутер. Давайте розглянемо це докладніше.

Давайте розглянемо це докладніше

Перед тим, як роздавати WiFi з ноутбука

Перед тим як приступити до налаштування роздачі WiFi через ноутбук, необхідно переконатися, що ваш пристрій оснащений вбудованим девайсом для роздачі Інтернету: WiFi адаптером або USB або PCL типу. Їх наявність можна подивитися в Панелі управління у вкладці Мережа та Інтернет. Якщо ви знайшли в Мережевих підключеннях пункт Бездротова Мережа, значить можна сміливо приступати до організації роздачі WiFi.

WiFi - це товарний знак компанії WiFi Alliance. Являє собою можливість підключення по стандартному протоколу IEEE 802.11. В цілому є бездротовою мережею, яка може бути використана усіма пристроями подібний стандарт передачі.

Програми для створення віртуальної точки роздачі WiFi

Першим етапом необхідно створити віртуальну точку доступу. Їй стане ваш ноутбук. Щоб з нього зробити WiFi точку, можна завантажити безкоштовні програми з офіційних сайтів.

mHotspot

Одна з таких програм називається mHotspot. Даний софт не потребує встановлення. Після того, як він буде завантажений, необхідно запустити mHotspot. Там будуть вказані необхідні настройки програми. Наприклад, поле під назвою Mhotspot name вводять ім'я майбутньої мережі. Саме його і буде видно в списку доступних для підключення точок.

Завантажити програму можна з офіційного сайту.

Завантажити програму можна з офіційного сайту

Вікно роботи з програмою mHotspot

Наступне поле називається Password. Це пароль. Він повинен бути не коротше восьми символів. Його важливо вводити для того, щоб убезпечити мережу від доступу в неї сторонніми людьми.

Поле під назвою Max Clients регулює кількість гаджетів, які можуть бути одночасно підключені до мережі. Максимальна їх кількість - десять. Якщо в цьому полі буде вказана одиниця, то ніхто, крім вашого комп'ютера не зможе до нього підключитися. Натискаємо Start Mhotspot і переходимо до створення точки доступу.

Відео: як користуватися програмою mHotspot

MyPublicWiFi

Це ще одна програма, яку можна завантажити в мережі Інтернет це MyPublicWiFi. Перейшовши по на офіційний сайт завантажувача, можна закачати софт собі на ноутбук. Програма не вимагає установки і працює відразу ж після скачування.

Робоче вікно MyPublicWifi

Програма MyPublicWifi дозволяє зробити Wifi точку доступу зі свого комп'ютера. Інструкція по роботі:

 1. Завантажити MyPublicWifi (бажано версію 5.1).
 2. Встановити програму.
 3. Перезавантажити ноутбук.
 4. Запустити MyPublicWifi (або запустити програму MyPublicWifi від імені адміністратора, це якщо при звичайному запуску видає помилку).
 5. Вказати пункт Automatic HotSpot configuration.
 6. вибрати назву мережі, яка буде створена, в поле Network Name (SSID).
 7. В Network Key вказати пароль.
 8. Виділити (поставити галочку) Enable Internet Sharing.
 9. У списку вибрати підключення ноутбука до Інтернет мережі.
 10. Натиснути кнопку Set up and Start Hotspot.

Натиснути кнопку Set up and Start Hotspot

Програма MyPublicWifi відмінно працює і не вимагає особливих зусиль в підключенні

Створюємо точку доступу: три кращих способу

Роздача через існуюче Інтернет-з'єднання

Роздавати вай фай через існуюче Інтернет з'єднання під силу операційним системам Windows 7 і 8.

Для того, щоб зробити Інтернет роздачу, необхідно слідувати цим пунктам:

 1. Пуск.
 2. Панель управління.
 3. Мережа та Інтернет.
 4. Центр управління мережами і загальним доступом.
 5. Зміни параметрів адаптера.
 6. Бездротове з'єднання з мережею 2. Його перейменуйте за бажанням. Як вам буде завгодно.
 7. Знаходимо власне активне підключення. В основному воно називається підключенням по локальній мережі. Також можна посилатись як Virtual WiFi.
 8. У властивостях активного підключення слід знайти вкладку "доступ" і перейти по ній. У цій вкладці ставимо галочки, тобто погоджуємося з усіма пунктами. А саме:
 • дозволяємо іншим користувачам використовувати дану мережу;
 • дозволяємо іншим користувачам управляти підключенням до обраної мережі.
 1. Зі списку вибрати ваше активне підключення. Тобто: підключення по локальній мережі (або назва, в яке ви перейменували підключення).
 2. Натиснути кнопку "ОК" і перезавантажити комп'ютер.

Якщо ви бажаєте щоб смартфон, планшет або ноутбук зміг використати цю точку доступу, вам слід тільки запустити програму для роздачі вай фай. А на пристроях, які будуть підключені, необхідно ввести паролі доступу до мережі.

Спосіб налаштувати роздачу WiFi за допомогою командного рядка

Перераховані вище способи мало працюють в разі, якщо необхідно роздати WiFi з комп'ютера, на якому встановлена ​​Windows 10.

Як виглядає командний рядок на екрані ноутбука

Етапи роздачі бездротових мереж за допомогою командного рядка:

 1. Перевірити можливість роздачі. Необхідно запустити від імені адміністратора командний рядок і ввести в ній команду netsh wlan show drivers.
 2. Прочитати пункт «Підтримка розміщеної мережі» (якщо настройки англійською мовою, то буде написано Hosted Network). Там повинно бути вказано слово «так».
 3. Наступним пунктом в командному рядку пишемо: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = remontka key = secretpassword. При цьому в команді такі вказівки, як «remontka» - це ім'я бездротової мережі (можна написати своє, пробіли не використовуються). Secretpassword - це секретний пароль на WiFi. Ви його обираєте самостійно.
 4. Після того, як всі дані будуть вписані, ввести команду: netsh wlan start hostednetwork.
 5. Правою кнопкою миші зробити клік на меню на робочому столі «Пуск» і там вибрати «Мережеві підключення».
 6. У цьому списку вибрати те Інтернет-з'єднання, яке зараз використовується. Кліком правої кнопки миші відкрийте вкладку «Доступ». Дозвольте доступ іншим користувачам.

Дозвольте доступ іншим користувачам

Налаштовуємо можливості мережі через командний рядок

Зрештою, на екрані з'явиться повідомлення, що бездротова мережа запущена. Якщо не відбулося ніяких помилок і збоїв, то можна підключати до цієї мережі телефони, планшети і ноутбуки. У них тепер буде доступ в Інтернет.

Точка доступу з Windows 7: мережа «комп'ютер-комп'ютер»

Відео, як налагодити роздачу WiFi з комп'ютера через Windows 7

Для того, щоб організувати бездротове підключення на Windows 7, необхідно створити мережу «комп'ютер-комп'ютер». У нижньому правому куті екрану (де розташовані годинник, дата, іконки швидкого запуску. Це називається - трей) знайти «Інтернет з'єднання». Натиснути на нього, а після вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом».

З'явиться вікно. У ньому необхідно вибрати пункт «Налаштування нового підключення». І натиснути "Налаштування бездротової мережі« Комп'ютер-Комп'ютер »і« далі ».

У новому вікні заповнити три графи:

 • ім'я мережі (придумати самим);
 • тип безпеки (WPA2-ptrsonal найкраще);
 • ключ безпеки.

Перейшовши в «Центр управління мережами і загальним доступом» в розділі «Зміна додаткових параметрів загального доступу» встановити прапорець на «Включити» на всіх пунктах. Не забути поставити галочку на моменті: «запам'ятати налаштування мережі». Натискаємо кнопку «далі».

Після того, як система налаштує роздачу мережі Інтернет через WiFi, у вікні, яке з'явиться, необхідно буде натиснути «Включити загальний доступ до підключення до Інтернету».

Після того, як система налаштує роздачу мережі Інтернет через WiFi, у вікні, яке з'явиться, необхідно буде натиснути «Включити загальний доступ до підключення до Інтернету»

Налаштування пройшла успішно, якщо після цього комп'ютер безперешкодно зможе роздавати Інтернет через WiFi

Питання безпеки при роздачі вай фай без роутера

Так як в результаті організації віртуальної точки доступу створюється обліковий запис з стандартними параметрами, ім'ям admin, то будь-яка людина, яка хоч якось знайомий з мережею, може легко до неї підключитися.

Щоб цього не сталося, важливо знати деякі моменти. Дії, які необхідні, щоб убезпечити себе і мережу від вторгнення опитаних гостей.

Дії, які необхідні, щоб убезпечити себе і мережу від вторгнення опитаних гостей

Вікно 192.168.0.1.

В адресному рядку браузера (будь-якого) вводимо 192.168.0.1. На екрані завантажиться вікно, в якому потрібно буде ввести ім'я адміністратора та пароль. Переходом на вкладку Maintenance в розділ, який називається Administrator. В поле New Password вписуємо новий, складний пароль. Його необхідно запам'ятати. Він буде потрібно під час підключення інших пристроїв до мережі. Клинком на Confirm Password ми подтверждлаем то, що зберігаємо написаний пароль. За цим же принципом змінюємо Login Name. В кінці кожного зробленого дії натискаємо Save Settings. Це означає: зберегти настройки.

Таким чином, ми захистили обліковий запис. З ще допомогою можливо змінювати всі налаштування мережі. Включаючи підключення і відключення апаратів, а також блокування гаджетів для того щоб вони не могли підключатися до цієї мережі.

Переходимо до безпосередньо захисту точки доступу. У вже відкритій вкладці в браузері знаходимо пункт під назвою Setup, тобто Налаштування. У ньому вибираємо розділ Wireless Settings. Буде відкрито нове вікно. У ньому потрібно вибрати функцію, яка називається Manual Wireless Connection Setup. У розділі установок, який перебуває в Wireless Network Settings, задаємо нове ім'я мережі (SSID). Воно повинно бути досить складним.

Якщо ви хочете, щоб настроюється мережа не бачили користувачі інших гаджетів, то в поле Enable Hidden Wireless варто поставити галочку.

Підключаємо планшет, смартфон і ноутбук до роздачі

Після того, як роздача вай фай буде організована, до новоявленого «роутера» у вигляді ноутбука потрібно буде підключити смартфони, планети та інші гаждети з підтримкою бездротового з'єднання.

Особливості підключення мають пристрої, що працюють на операційній системі Android. Безумовно, перш за все, краще перевірити, чи дозволений доступ до мережі інших пристроїв.

Якщо це є, далі необхідно. Вона призначена для Інтернету з Windows на Android апарати. Наступним кроком необхідно включити в настройках планшета або смартфона на Android режим під назвою «Налагодження по USB». І після цього підключити гаджет через USB кабель до ноутбука.

Розпакувати папку з програмою adb і запустити AndroidTool.exe. Відкриється вікно, в ньому необхідно буде натиснути кнопку Refresh Devices. Справа буде список під назвою Select Domain Name Server (Dns) ... Там вибераєте собі DNS сервер. Після натискання кнопки Show Android Interface додаток буде встановлено на ваш планшет.

Програмі USB Tunnel дозвольте права суперкористувача на планшеті. І сміливо натискайте кнопку Connect.

джерело

IRC (Internet Relay Chat)