Як видалити таблицю в екселя

 1. Навігація в таблиці
 2. Вибір елементів таблиці
 3. Додавання нових рядків або стовпців
 4. Видалення рядків або стовпців
 5. переміщення таблиці
 6. Сортування і фільтрація таблиці
 7. Як створити розумну таблицю в Excel
 8. Стилі і оформлення даних в таблиці
 9. створення таблиць
 10. видалення таблиць
 11. Видалення в Excel

Був представлений короткий огляд функціональності таблиць в Excel. У цій статті я приведу декілька корисних вказівок але роботі з таблицями.

Навігація в таблиці

Вибір осередків в таблиці працює так само, як і вибір осередків в межах діапазону. Різниця полягає лише у використанні клавіші Tab. Натискання Tab переміщує курсор в осередок праворуч, але коли ви досягаєте останнього стовпчика, натискання Tab переміщує курсор до першої комірки наступного рядка.

Вибір елементів таблиці

При переміщенні покажчика миші над таблицею ви могли помітити, що він змінює свою форму. Форма покажчика допомагає вам вибирати різні частини таблиці.

 • Вибір за все стовпчика. При переміщенні покажчика митпі в верхню частину комірки в рядку заголовків він змінює свій вигляд на що вказує вниз стрілку. Клацніть кнопкою миші для вибору даних в стовпці. Клацніть вдруге, щоб вибрати весь стовпець таблиці (включаючи заголовок і підсумковий рядок). Ви також можете натиснути Ctrl + Пробіл (один або два рази), щоб вибрати стовпець.
 • Вибір всього рядка. Коли ви переміщаєте покажчик миші в ліву сторону осередки в першому стовпці, він змінює свій вигляд на що вказує вправо стрілку. Клацніть, щоб вибрати весь рядок таблиці. Ви також можете натиснути Shift + Пробіл, щоб вибрати рядок таблиці.
 • Вибір всієї таблиці. Наведіть курсор миші в ліву верхню частину лівої верхньої комірки. Коли покажчик перетвориться в діагональну стрілку, виберіть область даних в таблиці. Клацніть вдруге, щоб вибрати всю таблицю (включаючи рядок заголовка і підсумковий рядок). Ви також можете натиснути Ctrl + A (один або два рази), щоб вибрати всю таблицю.

Клацання правою кнопкою миші на осередку в таблиці відображає кілька команд вибору в контекстному меню.

Додавання нових рядків або стовпців

Щоб додати новий стовпець в праву частину таблиці, активізуйте комірку в стовпці праворуч від таблиці і почніть введення даних. Excel автоматично розширить таблицю по горизонталі. Аналогічно, якщо ви вводите дані в рядок нижче таблиці, Excel розширює таблицю вертикально, щоб вона включала новий рядок. Виняток становить той випадок, коли таблиця містить підсумковий рядок. При введенні даних під цим рядком таблиці не розширюється. Щоб додати рядки або стовпці в таблицю, клацніть правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню команду Вставити. Вона дозволяє відобразити додаткові пункти меню.

Коли покажчик осередку знаходиться в правій нижній комірці таблиці, натискання клавіші Tab вставляє новий рядок внизу.

Ще один спосіб продовжити таблицю полягає в тому, щоб перетягнути маркер зміни розміру, який з'являється в правому нижньому кутку таблиці (але тільки якщо вся таблиця вибрана). Коли ви переміщаєте покажчик миші до маркера зміни розміру, покажчик перетворюється в діагональну лінію з двостороннім стрілкою. Клацніть кнопкою миші і тягніть униз, щоб додати кілька нових рядків у таблицю. Клацніть і перетягніть вправо, щоб додати кілька нових стовпців.

Коли ви вставляєте новий стовпець, рядок заголовка містить загальний опис зразок Столбец1 або Столбец2. Як правило, користувачі вважають за краще змінювати ці імена на більш значущі.

Видалення рядків або стовпців

Для видалення рядка (або стовпця) в таблиці виділіть будь-яку клітинку рядка (або стовпця), яка буде видалена. Якщо ви хочете видалити кілька рядків або стовпців, виділіть їх все. Потім правою кнопкою миші і виберіть команду Видалити Рядки таблиці (або Видалити Стовпці таблиці).

переміщення таблиці

Для переміщення таблиці в нове місце на тому ж аркуші наведіть курсор до будь-якої з її кордонів. Коли покажчик миші перетвориться в хрестик з чотирма стрілками, клацніть і перетягніть таблицю на нове місце. Для переміщення таблиці на інший аркуш (в тій же книзі або в іншій книзі) виконайте наступні дії.

 1. Натисніть Alt + A двічі, щоб вибрати всю таблицю.
 2. Натисніть Ctrl + X, щоб вирізати виділені осередки.
 3. активізуйте новий лист і виберіть верхнє ліве вічко для таблиці.
 4. Натисніть Ctrl + V, щоб вставити таблицю.

Сортування і фільтрація таблиці

Рядок заголовка таблиці містить стрілку списку, яка при натисканні на неї показує параметри сортування та фільтрації (рис. 159.1). При фільтрації таблиці рядки, які не відповідають критеріям фільтра, тимчасово ховаються і не враховуються в підсумкових формулах в підсумковому рядку.

Інструмент «Форматувати як таблицю» - є новим і корисним засобом для автоматичного створення таблиць в Excel. Він прискорює виконання багатьох завдань і дозволяє запобігти деякі помилки. Кардинально відрізняється від звичайних форматованих межами діапазонів осередків завдяки функціональним засобам, що працюють автоматично або під управлінням користувача.

Як створити розумну таблицю в Excel

Тепер рутинну роботу з таблицями можна виконати в автоматичному чи напівавтоматичному режимі. Щоб переконається в цьому, почнемо зі зміни звичайної таблиці на автоматично форматований і розглянемо всі її властивості.

Формули в таблиці відрізняються від звичайних формул, але їх розглянемо на наступних уроках.

Стилі і оформлення даних в таблиці

самий швидкий спосіб створити таблицю - це виділити діапазон і натиснути комбінацію гарячих клавіш CTRL + T. У такій спосіб таблиця отримує стиль, присвоєний за замовчуванням (в галереї стилів він називається «середній 2»). Його можна змінити на більш відповідний для Вас стиль. Той, який ви часто використовуєте в своїх звітах.

Змінимо стиль форматування таблиці, який присвоюється за замовчуванням:

 1. Розкрийте галерею стилів і клацніть правою кнопкою по Вашому найбільш часто використовуваному стилю.
 2. З контекстного меню виберіть опцію: «За замовчуванням»
Був представлений короткий огляд функціональності таблиць в Excel

Тепер ви вмієте встановлювати свій власний стиль за замовчуванням. Користь даної функції особливо відчутна, коли доводиться створювати багато таблиць, які повинні відповідати тому чи іншому стилю.

Розмір таблиці можна легко змінювати, використовуючи маркер в її нижньому правому куті.

Розширте таблицю для нового стовпця даних. Для цього перемістіть маркер таблиці розташований в нижньому правому куті вправо, так щоб додався ще один стовпець.

Для цього перемістіть маркер таблиці розташований в нижньому правому куті вправо, так щоб додався ще один стовпець

Зміщуючи маркер можна додавати і більше стовпців. Всім їм будуть автоматично привласнені заголовки «Столбец1», «Столбец2» і т.д. Назва заголовком можна без проблем змінити на потрібні значення, за допомогою введення в їх осередки нового тексту.

Цим же маркером можна додавати в таблицю нові рядки, зміщуючи його вниз. Керуючи маркером в будь-якому напрямку, ми управляємо кількістю рядків і стовпців, яке має містити таблиця. Не можна тільки зміщувати маркер по діагоналі, щоб одночасно додавати / видаляти рядки і стовпці.

Лист Excel - це заготовка для створення таблиць (однієї або декількох). Способів створення таблиць декілька, і таблиці, створені різними способами , Забезпечують різні можливості роботи з даними. Про це ви можете дізнатися з цієї статті.

створення таблиць

Спочатку поговоримо про створення електронної таблиці в широкому сенсі. Що потрібно для цього зробити:

 • на аркуші Excel введіть назви стовпців, рядків, значення даних, вставте формули або функції, якщо цього вимагає завдання;
 • виділіть весь заповнений діапазон;
 • включите всі межі.

З точки зору розробників Excel, то, що ви створили, називається діапазон комірок. З цим діапазоном ви можете робити різні операції: форматувати, сортувати, фільтрувати (якщо вкажете рядок заголовків і включіть Фільтр на вкладці Дані) тощо. Але про все перерахованому ви повинні подбати самі.

Щоб створити таблицю, як її розуміють програмісти Microsoft, можна вибрати два шляхи:

 • перетворити в таблицю вже наявний діапазон;
 • вставити таблицю засобами Excel.

Варіант перетворення розглянемо на прикладі таблиці, яка показана на малюнку вище. Виконайте наступне:

 • виділіть елементи таблиці;
 • скористайтеся вкладкою Вставка і командою Таблиця;
 • в діалоговому вікні перевірте, що виділений потрібний діапазон, і що встановлений прапорець на опції Таблиця із заголовками.


Той же результат, але з вибором стилю можна було б отримати, якщо після виділення діапазону застосувати команду Форматувати як таблицю, наявну на вкладці Основне.


Той же результат, але з вибором стилю можна було б отримати, якщо після виділення діапазону застосувати команду Форматувати як таблицю, наявну на вкладці Основне

Що можна помітити відразу? В отриманій таблиці вже є фільтри (у кожного заголовка з'явився значок вибору зі списку). З'явилася вкладка Конструктор, команди якої дозволяють управляти таблицею. Інші відмінності не так очевидні. Припустимо, в початковому варіанті не було підсумків під колонками даних. Тепер на вкладці Конструктор ви можете включити рядок підсумків, що призведе до появи нового рядка з кнопками вибору варіанту підсумків.


Тепер на вкладці Конструктор ви можете включити рядок підсумків, що призведе до появи нового рядка з кнопками вибору варіанту підсумків

Ще одна перевага таблиці полягає в тому, що дія фільтрів поширюється тільки на її рядки, дані ж, які можуть бути розміщені в цьому ж стовпці, але за межами області таблиці, під дію фільтра не потрапляють. Цього неможливо було б досягти, якщо б фільтр застосовувався до того, що на початку статті було позначено як діапазон. Для таблиці доступна така можливість, як публікація в SharePoint.


Для таблиці доступна така можливість, як публікація в SharePoint

Таблицю можна створювати відразу, минаючи заповнення діапазону. В цьому випадку виділіть діапазон порожніх клітинок і скористайтеся будь-яким вище розглянутим варіантом створення таблиці. Заголовки у такий таблиці спочатку умовні, але їх можна перейменовувати.


Заголовки у такий таблиці спочатку умовні, але їх можна перейменовувати

видалення таблиць

Незважаючи на явні переваги таблиць в порівнянні з діапазонами, іноді буває необхідно відмовитися від їх використання. Тоді на вкладці Конструктор виберіть команду Перетворити в діапазон (звичайно при цьому повинна бути виділена хоча б одна клітинка таблиці).


Тоді на вкладці Конструктор виберіть команду Перетворити в діапазон (звичайно при цьому повинна бути виділена хоча б одна клітинка таблиці)

Якщо ж вам потрібно очистити лист від даних, незалежно від того, чи були вони оформлені як діапазон або як таблиця, то виділіть всі комірки з даними і скористайтеся клавішею DELETE або видаліть відповідні стовпці.

Прийоми створення та видалення таблиць, про які ви дізналися з цієї статті, стануть в нагоді вам в Excel 2007, 2010 і старше.

З усіх продуктів Microsoft програма Excel найкращим чином підходить для створення таблиць і проведення безлічі розрахунків. Багато бухгалтери, економісти, студенти використовують її для побудови таблиць і графіків. Навчитися роботі з нею може навіть школяр. Але на перших етапах не уникнути помилок і тоді знадобляться знання, як видалити Excel-таблицю, рядок або інший елемент.

Видалення в Excel

Невдалий досвід роботи можна «стерти» подібно написи на шкільній дошці. З тією лише різницею, що зробити це в програмі набагато простіше. Розглянемо все по порядку.

  • Як в Excel видалити рядок

Слід виділити рядок листа, яка підлягає видаленню, натиснувши на покажчик номера на лівій бічній панелі. Викликати правою кнопкою мишки плаваюче меню і вибрати команду «видалити». Програма прибере рядок, не залежно від того, чи містить вона інформацію чи ні.

  • Як видалити порожні рядки в Excel

В наявний масив інформації, що містить порожні рядки, слід додати колонку. Для зручності роботи можна розмістити її першої. Пронумеруйте осередки в створеному стовпці зверху вниз. Для цього в першій пропишіть цифру «1», потім «зачепите» мишкою правий нижній кут цього осередку, утримуючи клавішу «ctrl» і потягніть вниз, не відпускаючи «ctrl». Відсортуйте записи з якого-небудь значенням стовпця. Всі порожні рядки виявляться внизу листа. Виділіть їх і видаліть. Тепер відсортуйте все записи на першу (спеціально створеному) колонки. Приберіть стовпець.

  • Як видалити пробіли Excel

За цю операцію відповідає спеціальна функція програми «СЖПРОБЕЛИ». Застосовується до осередкам, які мають рядковий формат, вона видаляє зайві прогалини на початку або в кінці тексту. Прогалини між словами не видаляє. В осередках числового формату опцію, щоб видалити всі прогалини.

  • Як в Excel видалити дублікати

На аркуші слід виділити потрібний стовпець, на панелі вибрати вкладку «дані» - «видалити дублікати». Всі повторювані значення стовпця будуть анульовані.

  • Як видалити повторювані рядки Excel

Аналогічно слід вчинити і в разі присутності однакових рядків. Команда «видалити дублікати» виконає пошук абсолютно ідентичних значень рядків і видалить все, залишивши тільки одну. Виділяти в цьому випадку слід весь масив значень.

  • Як видалити осередки в Excel

Дуже проста операція. Вибираємо потрібну комірку або масив кліком лівої кнопки мишки, правою викликаємо плаваюче меню, в якому вибираємо команду «видалити». У діалоговому вікні вибираємо напрям видалення: із зсувом вліво або вгору.

  • Як видалити пароль Excel

Відкриту запаролений книгу (файл) треба перейменувати. Для цього вибираємо «зберегти як» і в діалоговому вікні збереження файлу натискаємо меню «сервіс» (лівий нижній кут), потім - «загальні параметри». У полях «Пароль для відкриття» і Пароль для зміни »видаляються зірочки. Далі «Ок» і «Зберегти». У новому вікні натисніть кнопку «Так», щоб замінити запаролений файл новим.

  • Як видалити лист в Excel

Листи в Excel розділені внизу екрана у вигляді вкладок «Лист1», «Лист2» ​​і так далі. Якщо курсор мишки навести на вкладку і клацнути правою кнопкою, з'явиться плаваюче меню, в якому треба вибрати пункт «Видалити». порожній лист зникне, а що містить інформацію запросить підтвердження.

 • Як в Excel видалити стовпець

Виділіть потрібний стовпець, натиснувши на його буквене позначення вгорі вікна, і клацніть правою кнопкою мишки. У плаваючому меню виберіть пункт «Видалити». Стовпець буде видалений, не залежно від того, порожній він чи містить інформацію.

переглядів

Що можна помітити відразу?
IRC (Internet Relay Chat)