Як відновити комп'ютер після очищення від вірусів

 1. поміняйте паролі
 2. Переконайтеся в тому, що віруси дійсно видалені
 3. Визначте те, яким способом віруси потрапили в комп'ютер

Читайте, які дії зробити після очищення комп'ютера від вірусів. Як визначити і усунути способи попадання вірусів на ПК. Якщо комп'ютер заражений вірусами або іншим шкідливим програмним забезпеченням, очищення його - це тільки перший крок. Щоб забезпечити подальшу безпеку комп'ютера необхідно здійснити додаткові дії.

Майте на увазі, що не кожне попередження антивірусної програми про небезпеку, означає зараження комп'ютера. Так, як і не кожне сканування комп'ютера антивірусною програмою означає його повну очистку від них. Якщо вірус виявлений до того моменту, коли він встиг запуститися на комп'ютері, то все в порядку. Якщо після - у вас проблема.

зміст:зміст:

 1. Поміняйте паролі.
 2. Переконайтеся в тому, що віруси дійсно видалені.
 3. Визначте те, яким способом віруси потрапили в комп'ютер.

поміняйте паролі

Користувачі за допомогою комп'ютера користуються електронною поштою, сайтами онлайн банкінгу, соціальними мережами, іншими важливими акаунтами. Якщо припустити, що на комп'ютері є віруси, то вони можуть скопіювати ваші паролі і поширити їх по іншим шкідливим програмам. За допомогою вашого e-mail облікового запису такі програми можуть скинути ваші паролі на інших сайтах і таким чином отримати доступ до ваших акаунтів на них.

Щоб запобігти цьому, після очищення комп'ютера від вірусів краще поміняти паролі акаунтів, якими ви користуєтеся: електронної пошти, онлайн банкінгу, і інших, в які ви логін з раннє інфікованого комп'ютера. Тому навіть міняти паролі краще з іншого, достовірно чистого комп'ютера.

Деякі користувачі, для яких безпека їх акаунтів понад усе, використовують спеціальні програми менеджери паролів, для створення максимально безпечних і унікальних паролів.

Деякі користувачі, для яких безпека їх акаунтів понад усе, використовують спеціальні програми менеджери паролів, для створення максимально безпечних і унікальних паролів

Переконайтеся в тому, що віруси дійсно видалені

Якщо шкідливе ПО потрапило до вас на комп'ютер і почав працювати, воно може зробити багато неприємних речей. Наприклад, деякі віруси встановлюють на комп'ютері Rootkit програми і з їх допомогою маскують себе в системі. Багато видів Троянів також «відкривають ворота» після запуску, завантажуючи безліч інших типів шкідливого ПО з віддалених серверів.

Іншими словами, якщо ваш комп'ютер був інфікований, то краще перестрахуватися. Не потрібно вважати, що комп'ютер вже чистий, так як антивірус видалив всі віруси. Краще просканувати його кілька разів за допомогою різних антивірусів, в тому числі за допомогою онлайн або завантажуються версій. Таким способом ви зможете виявити замасковані віруси за допомогою Rootkit програм.

Також, може знадобитися перевстановити Windows або скористатися функцією скидання системи до вихідного стану. Це більш затратно по часу, особливо якщо відсутній бекап системи, але тільки в такому випадку ви зможете бути на сто відсотків упевнені в тому, що ваша система не інфікована.

Це більш затратно по часу, особливо якщо відсутній бекап системи, але тільки в такому випадку ви зможете бути на сто відсотків упевнені в тому, що ваша система не інфікована

Визначте те, яким способом віруси потрапили в комп'ютер

Якщо в комп'ютер потрапили віруси , Значить шкідливе програмне забезпечення може потрапити в нього знову. Тому, необхідно перевірити захист вашого комп'ютера і запобігти попаданню вірусів до вас в комп'ютер знову.

Windows - це складна операційна система. Наприклад, існує більше 50 різних типів потенційно небезпечних розширень файлів, які можуть містити в собі вірус. Ось найбільш важливі питання, на які повинен відповісти собі користувач, щоб розуміти в якій мірі безпеки знаходиться його комп'ютер.

 • Чи використовуєте ви антивірусну програму? - Якщо на вашому комп'ютері не встановлена ​​антивірусна програма. Те її обов'язково необхідно встановити.
 • Чи встановлені на вашому комп'ютері Java додатки? - Java це джерело проблем з безпекою. Більшість комп'ютерів в інтернеті мають застарілу і вразливу версію Java, яка дає можливість шкідливим сайтам встановлювати вірусні програми на комп'ютер користувача. Якщо на вашому комп'ютері встановлено Java-додаток - видаліть його. Якщо цю програму вам необхідно на комп'ютері, по крайней мере відключіть в браузері Java-плагін.
 • Чи є в браузері вашого ПК непотрібні плагіни? - зверніть увагу на встановлені плагіни браузера, яким ви користуєтеся на комп'ютері. Часто шкідливі програми самі встановлюють потрібні їм плагіни і з їх допомогою завантажують на комп'ютер інші програми, без відома користувача. Краще видалити з браузера всі плагіни, якими ви не користуєтеся.
 • Налагоджено у вашій ОС автоматичне оновлення? - Краще налаштувати в Windows автоматичне завантаження та установку оновлень. Використання неактуальних версій програм і операційних систем небезпечно. Кожен день в мережі з'являється велика кількість нових вірусів, і операційна система вашого комп'ютера повинна бути готова до цього .
 • Наскільки ви уважні з тими програмами, які запускаєте? - Будьте уважні, коли завантажуєте і встановлюєте програми на комп'ютер. Намагайтеся не клікнути випадково по спливаючій рекламі і не встановлювати запропоновані дрібним шрифтом додатки і плагіни. Не заводьте програми і не відкривайте файли, надіслані з невідомої адреси поштою.

Недотримання елементарних правил безпеки при використанні комп'ютера, в кінцевому рахунку призводить до виходу з ладу операційної системи і втраті даних зараженого комп'ютера. Забуваючи використовувати антивірусні програми і техніки, користувач ризикує не тільки втратити дані свого комп'ютера, але і доступ до своїх онлайн акаунтів.

Чи використовуєте ви антивірусну програму?
Чи встановлені на вашому комп'ютері Java додатки?
Чи є в браузері вашого ПК непотрібні плагіни?
Налагоджено у вашій ОС автоматичне оновлення?
Наскільки ви уважні з тими програмами, які запускаєте?
IRC (Internet Relay Chat)