Чи можна налаштувати роутер без кабелю. Чи можливо налаштувати роутер без комп'ютера? Налаштовуємо Wi-Fi роутер Tp-Link з планшета, або смартфона

 1. Підключаємо телефон до роутера
 2. налаштовуємо роутер
 3. Налаштовуємо підключення до інтернету
 4. Налаштовуємо Wi-Fi
 5. Змінюємо пароль до адмін-панелі
 6. Підготовка: підключаємо маршрутизатор
 7. Приступаємо до налаштування роутера з планшета
 8. Налаштовуємо маршрутизатор через браузер на планшеті
 9. Післямова

Бездротові мережі настільки вкоренилися в нашому повсякденному житті, що багатьом вже важко собі уявити її без Wi-Fi-мереж. Цей стандарт утилізується практично у всіх пристроях - починаючи від персональних комп'ютерів і закінчуючи системами відеоспостереження. Зараз у багатьох в сім'ї є свій особистий комп'ютер, а також смартфон, електронна книга і інші гаджети, робота яких залежить від інтернету. Тому Wi-Fi-маршрутизатори або як деякі їх називають роутери в наш час є майже в кожній квартирі.

З розвитком IT-технологій маршрутизатори можна налаштовувати з будь-якого девайса

Багато вже вміють налаштовувати свої Wi-Fi-пристрої, для цього достатньо підключити їх і комп'ютер до LAN-роз'ємів і виконати установки, відповідно до керівництва, яке майже завжди йде в комплекті. Але що можна зробити, якщо електронної обчислювальної машини під рукою немає? У даній статті ми розглянемо, як можна налаштувати роутер з телефону або планшета, коли під рукою немає ПК або ноутбука.

Перш ніж почати налаштовувати маршрутизатор, його треба, звичайно ж, включити. З'єднуємо адаптер харчування з електророзеткою і підключаємо основний інтернет-кабель з роз'ємом роутера WAN, зазвичай він виділений синім кольором.

Далі необхідно скинути установки приладу на заводські. Не важливо, чи купили ви новий в магазині або до цього їм вже користувалися, це зробити потрібно, тому що якщо його вже підключали і налаштовували, то на ньому могли визначити спеціальні, невідповідні для вашої мережі. Щоб скинути настройки, необхідно в задній частині девайса відшукати маленьку дірочку, поруч з якою буде напис «Reset», всередині якої є кнопка. Візьміть що-небудь гостре зразок голки або шпильки і натисніть, утримуючи цю кнопку деякий час. Приблизно через 10 секунд світлові індикатори на маршрутизаторі повинні моргнути, і він, перезавантажити, відновить заводські параметри.

Підключаємо телефон до роутера

Якщо ви скинули параметри за замовчуванням, то пароля до Wi-Fi-мережі вашого приладу не буде, вона буде загальнодоступною. Зайдіть в налаштування вашого телефону, включите Wi-Fi і в списку бездротових мереж знайдіть свою мережу. Вона може мати стандартне ім'я, в якому буде назва фірми, що виготовила пристрій, а також у цій мережі повинен бути найкращий рівень сигналу. Якщо ви сумніваєтеся, що саме це і є мережа вашого маршрутизатора, то спробуйте вимкнути і включити девайс, при цьому на телефоні ваша мережа повинна прірву зі списку і після знову з'явитися. Натисніть на «підключитися», і при успішному підключенні в верхній частині екрану вашого гаджета висвітиться статус мережі у вигляді іконки, що сповіщає про те, що Wi-Fi активний.


налаштовуємо роутер

Процес налагодження приладу через телефон такий же, як і у випадку з експлуатацією комп'ютера або ноутбука. Для настройки відкрийте будь-який web-браузер, встановлений на телефоні, наприклад, google chrome , І в адресному рядку введіть стандартний для всіх гаджетів адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1, натисніть на кнопку «Перейти». У віконці з'явиться 2 порожніх поля, де нам треба буде вказати логін та код для доступу до адмінки роутера. Так як всі установки ми скинули на стандартні, то і ці дані будуть стандартними, найчастіше вказане ім'я користувача admin та пароль admin. Якщо ці дані не підходять, подивіться на нижню частину самого приладу або в інструкцію, там все це повинно бути написано. Коли ви введете ці відомості, ви повинні перейти до самого веб-інтерфейсу маршрутизатора.


Власне, сама настройка роутера складається з трьох кроків.

Налаштовуємо підключення до інтернету

Головний крок - це вказівка ​​параметрів вашого провайдера, в адмін-панелі маршрутизатора ці настройки найчастіше виконуються у вкладці WAN. Тут треба вказати тип підключення до всесвітньої павутини (наприклад, самий часто використовуваний в Росії PPPoE), а також ім'я користувача та пароль провайдера. Ця пара логіна з паролем видавалася вам при підключенні. Спробуйте знайти свій договір, який видавався вам при підключенні до інтернету, в ньому все має бути написано. Після вказівки цих налаштувань зберігаємо їх. Можна також спробувати виконати автоматичну покроково приладу, деякі девайси вміють виконувати все на автоматі, а також визначати тип мережі, через яку ваш маршрутизатор підключається до провайдера. В даному випадку вам залишиться вказати виключно свої логін і пароль.


Налаштовуємо Wi-Fi

Якщо ви не хочете, щоб вашою бездротовою мережею користувалися сторонні люди , Тим самим зменшуючи вашу швидкість підключення до інтернету, то можна налаштувати Wi-Fi, встановивши для нього пароль. Тоді доступ до глобальної мережі через ваш роутер зможуть отримати тільки ті, кому ви цей пароль скажете.


Переходимо в розділ адмін-панелі Wireless, і в рядку Wireless Network Name вказуємо назву для вашої бездротової мережі . Вказавши ім'я мережі Wi-Fi, вам буде легше орієнтуватися при підключенні інших пристроїв. Далі переходимо у вкладку Wireless Security і вказуємо налаштування безпеки. В якості типу захисту виберіть рекомендований WPA / WPA2, а в поле Password введіть свій код доступу, що складається мінімум з восьми символів. Чи не придумуйте занадто складний пароль, тому що в подальшому, можливо, вам доведеться його вводити на інших своїх гаджетах, і це створить вам зайві труднощі при підключенні.


Змінюємо пароль до адмін-панелі

Щоб ваші опції ніхто не зміг змінити, навіть маючи доступ до Wi-Fi, можна захистити свою адмін-панель, змінивши стандартну пару логіна і пароля на свої, більш складні. Залежно від виробника роутера, ці установки можуть бути збережені в різних вкладках, наприклад, System tools, знайшовши потрібну вкладку, шукайте параметр password. Тут необхідно встановити свої ім'я та пароль. Після вищезгаданого пристрій обов'язково потрібно перезавантажити, щоб воно включилося з новими опціями. Після перезавантаження відкрийте список Wi-Fi-мереж на своєму телефоні і знайдіть то назва мережі, яке ви вказали при налаштуванні, також треба буде ввести свої нові дані. Якщо все зроблено правильно, то телефон автоматично підключиться до інтернету, щоб це перевірити, можна спробувати зайти на будь-який ресурс глобальної мережі.


Ось ми і дізналися, як можна легко налаштувати маршрутизатор, навіть не маючи під рукою комп'ютера або ноутбука. В общем-то, процедура налагодження майже така ж, як і при експлуатації ПК. Якщо ви до цього пробували налаштовувати роутер з ПК або ноутбука, то з телефону це зробити вас анітрохи не утруднить.

Дуже довго, я збирався написати цю інструкцію, але все ніяк не виходило. І ось, нарешті настав довгоочікуваний момент.


І ось, нарешті настав довгоочікуваний момент

У цій статті, я розповім, і все детально покажу на картинках, як налаштувати Wi-Fi роутер без комп'ютера. Маючи тільки сам роутер і планшет. Ну, або смартфон. Причому, не важливо, на який операційній системі працює ваш планшет (смартфон). Це може бути Android, iOS, або Windows Phone . Можна налаштовувати з iPad, або iPhone.

Мене дуже часто в коментарях питали, чи можливо налаштувати роутер, маючи тільки телефон, або планшет. Що робити, якщо в будинку немає комп'ютера, ноутбука, нетбука і т. П. Та й не складно уявити випадок, коли у вас немає комп'ютера, але зате, є багато мобільних пристроїв, які можуть підключаться до інтернету по Wi-Fi. І ви вирішили купити роутер, що б роздавати інтернет на свої пристрої.

Але, тут виникає проблема: «А як же я настрою цей роутер, якщо у мене немає ноутбука. А є наприклад тільки планшет. Де ж знайти інструкцію, і чи можна взагалі це зробити? »Так, можна. Зараз розкажу. Ви можете звичайно ж позичити ноутбук, наприклад у друзів, і провести настройку по цій інструкції ««. Але, це зовсім не обов'язково.

Що нам знадобиться?

Нам потрібен сам роутер, і якесь мобільний пристрій , Яке вміє підключаться до бездротової мережі. З якого ми і проводитиме настройку. Ну, і інтернет повинен бути у вашому будинку, це я думаю зрозуміло справу.

Я все перевірив, і все працює. Весь процес, я буду показувати на прикладі все того ж маршрутизатора Tp-Link WR841N, і планшета ASUS MeMO Pad FHD 10, який працює на Android. У вас же, може бути інший пристрій, наприклад смартфон. Просто на планшеті набагато зручніше, за рахунок більшого екрану.

Що стосується самого маршрутизатора, то це може бути будь-який, не обов'язково Tp-Link. Якщо у вас наприклад Asus, D-Link, ZyXEL і т. П., То буде відрізняться тільки панель управління. А так, в загальному, все буде так само, як і в цій інструкції.

Підготовка: підключаємо маршрутизатор

Перш за все, я раджу зробити повний скидання налаштувань на вашому роутере. Не важливо, новий він з магазину, або вже десь працював, настройки потрібно очистити. Можливо, його вже налаштовували, і якісь старі настройки нам не потрібні. Через них, може виникнути багато проблем. Тому, дивимося статтю ««, і робимо, як там написано. Зробили? Відмінно, продовжуємо. Якщо щось не вийшло, так само продовжуємо, будемо сподіватися, що там немає не потрібних нам налаштувань.

Прикручуємо до маршрутизатора антени (якщо вони знімні), потім підключаємо кабель живлення і включаємо його в розетку. У синій WAN роз'єм підключаємо мережевий кабель, інтернет. Який в ваш будинок провів провайдер (добре б бути впевненим, що інтернет працює і оплачений. А то, в процесі установки можуть виникнути проблеми, і ви будете думати, що у всьому винен маршрутизатор, або спосіб настройки).


А то, в процесі установки можуть виникнути проблеми, і ви будете думати, що у всьому винен маршрутизатор, або спосіб настройки)

Підключили, індикатори замиготіли, все відмінно. Якщо після включення в мережу, індикатори на Маршрутизатор не засвітилися, то можливо, що він вимкнений кнопкою, яка можливо є на корпусі самого маршрутизатора. Перевірте.

Тепер беремо в руки планшет, смартфон, телефон (що там у вас), і переходимо до наступного пункту нашої інструкції.

Приступаємо до налаштування роутера з планшета

За замовчуванням, захист на Wi-Fi не встановлена, і ваша мережа відкрита. Зараз ми до неї підключимо планшет (це в моєму випадку, коли я далі буду писати планшет, то буду мати введу пристрій, з якого проводимо настройку).

Заходимо в настройки здійснювати підключення до мережі (Нам потрібно включити Wi-Fi).


Заходимо в настройки  здійснювати підключення до мережі  (Нам потрібно включити Wi-Fi)

Тут, увага! Вона буде мати стандартну назву і буде відкритою. Важливо, вибрати саме нашу мережу. Якщо ви сумніваєтеся, то просто вимкніть свій роутер з розетки (вимкніть і ввімкніть Wi-Fi на самому пристрої), і подивіться, пропаде чи мережу. Якщо так, то значить, це ваша мережа, вибираємо її.


Якщо так, то значить, це ваша мережа, вибираємо її

З'явиться вікно. Просто, натискаємо Підключитися.


Просто, натискаємо Підключитися

Якщо все добре, то біля мережі з'явиться статус «Підключено«, а вгорі з'явиться іконка з поділами мережі.


Якщо все добре, то біля мережі з'явиться статус «Підключено«, а вгорі з'явиться іконка з поділами мережі

Все, наш планшет підключений до нашої бездротової мережі. Можна приступати до налаштувань.

Налаштовуємо маршрутизатор через браузер на планшеті

Ці параметри, потрібно задати на вкладці Network - WAN. Навпаки WAN Connection Type вибираємо необхідну технологію. І вже виходячи з певної технології, задаємо всі необхідні параметри: ім'я, логін, статичний IP, або DNS.

Потім, коли всі налаштування будуть вказані і перевірені, натискаємо кнопку Save для збереження налаштувань.


Потім, коли всі налаштування будуть вказані і перевірені, натискаємо кнопку Save для збереження налаштувань

Приділіть особливу увагу, налаштувань, про які я писав вище. Як я вже говорив, вони найважливіші.

Навпаки пункту Wireless Network Name, задаємо ім'я вашої Wi-Fi мережі (пишіть тільки англійськими літерами, можна цифри). Це ім'я буде відображатися на всіх пристроях.

Навпаки Region, вкажіть країну, де ви живете.


Навпаки Region, вкажіть країну, де ви живете

Якщо з'явиться вікно, то просто натисніть Ok.


Якщо з'явиться вікно, то просто натисніть Ok

Встановлюємо захист на бездротову мережу

Відкриваємо пункт Wireless - Wireless Security.

Вибираємо WPA / WPA2 - Personal (Recommended).

Навпаки пункту PSK Password придумайте і запишіть пароль. Він буде використовуватися для підключення до вашого Wi-Fi. Використовуйте англійські букви і цифри. Зробіть пароль мінімум в 8 символів. Дотримуйтеся регістра букв, він має значення.

Обов'язково, запишіть пароль на папірець і поставте його в надійне місце, що б не забути. А то, доведеться скидати всі налаштування і налаштовувати заново.


А то, доведеться скидати всі налаштування і налаштовувати заново

Змінюємо пароль на доступ до налаштувань

Нам потрібно змінити стандартні admin і admin, які використовуються для того, що б зайти в налаштування маршрутизатора. Що б ніхто, крім нас, не зміг отримати доступ до налаштувань.

Перейдіть на вкладку System Tools - Password.

Задайте стандартні ім'я користувача і пароль. А нижче, задайте свої, нові дані. Ім'я користувача я так і залишив admin, я ось пароль, придумав свій.

Цей пароль так само запишіть, що б не забути.


Цей пароль так само запишіть, що б не забути

Після натискання на кнопку Save, знову з'явиться вікно із запитом логіна і пароля. Потрібно вказати вже нові дані (які ви вказали вище), і натиснути на кнопку Ввійти.


Потрібно вказати вже нові дані (які ви вказали вище), і натиснути на кнопку Ввійти

Ми знову потрапимо в панель управління.

Може виникнути наприклад, або. Про це, я так само писав.

Післямова

Величезна стаття вийшла, багато скріншотів, але по-іншому - ніяк. Я намагався, щоб стаття була максимально зрозумілою і простою.

Як бачите, налаштувати маршрутизатор можна і без комп'ютера, а просто з мобільного телефона , Або планшета. Я думаю, що навіть з телевізора можна налаштувати. І в цьому немає нічого складного. Головне, дотримуватися інструкції, і перевіряти настройки, які вказуєте, що б потім не було різних проблем.

Якщо у вас залишилися питання, зауваження, або побажання, то з радістю вислухаю їх у коментарях!

Але що можна зробити, якщо електронної обчислювальної машини під рукою немає?
Де ж знайти інструкцію, і чи можна взагалі це зробити?
Що нам знадобиться?
Зробили?
IRC (Internet Relay Chat)