Чи не є додатком Win32 - чому виникає, як виправити

 1. зміст:
 2. Виправлення помилки «Не є додатком Win32»
 3. короткий підсумок

Вітаю Вітаю!

В операційній системі сімейства Windows при запуску будь-якої вже встановленої програми або тільки що завантаженого або взятого з диска дистрибутива може виникнути помилка «... не є додатком Win32».

Давайте детально розглянемо, чому ця помилка виводиться і як вирішити питання з непрацюючим через це додатком або дистрибутивом програми або гри.

зміст:

«Не є додатком Win32» - причини появи даного повідомлення

Виходячи з повідомлення, що приводиться в тексті помилки, можна зробити цілком певний висновок: на думку операційної системи, запуск даного файлу неможливий, тому що хоча він і є виконуваним, але з тих чи причин не призначений для 32 розрядної версії операційної системи Windows.

А ось цих причин, чому операційна система прийшла до такого висновку, може бути вельми багато. Давайте їх розглянемо детально:

 • Збій в роботі ОС Віндовс - якщо система пропрацювала деякий час, в ній запускалися ресурсомісткі додатки, інсталювалися програми, то має сенс перезавантажити ПК, щоб освіжити системну середу.
 • Програма або дистрибутив створювався виключно для 64 бітної системи - в даному випадку варто завантажити варіант утиліти або дистрибутива програми, який призначений для 32 бітної версії операційної системи.
 • Програма \ дистрибутив не для Windows - крім Windows, існують і інші операційні системи. Це може бути давно застаріваючи MS-DOS, а також Linux або Mac OS. Обов'язково упевніться, що утиліта створена для роботи під систему сімейства Windows.
 • Файл пошкоджений вірусом - досить часте явище, коли зловмисні елементи в спробі зараження легітимних виконуваних файлів в підсумку призводять до повної непрацездатності останніх.
 • Дії антивіруса - деякі антивіруси при виявленні у файлі зловреда, повністю блокують доступ до нього з боку операційної системи. В результаті операційна система не може отримати доступ до файлу і приходить до висновку, що він не є додатком, створеним для неї.
 • Помилка в реєстрі операційної системи Windows - в настройках самої ОС були змінені параметри, які відповідають за взаємодію з виконуваними файлами. Часто це буває викликано вірусами та іншими зловредів.
 • Відсутність файлів, що є частиною програми - програми та установчі дистрибутиви іноді мають безліч складових їх файлів. І недоступність цих файлів, при спробі запуску основного виконуваного, може призводити до описуваної помилку.
 • В ОС Windows бракує системних компонентів - деяким додаткам для роботи необхідні додаткові компоненти, яких за замовчуванням може і не бути в операційній системі. Серед них: Net Framework, бібліотеки Visual C ++, Java.
 • Запускається файл має помилку в своїй структурі - також є досить частим явищем, коли завантажений з інтернету файл або дистрибутив був завантажений з помилкою. Рівне теж актуально і для файлів, що запускаються з дисків та інших не дуже надійних носіїв даних.
 • Неліцензійне ПЗ - якщо ви завантажуєте з Інтернету так звані неофіційні автоустановщікі, комплекти ПО і подібне, то будьте готові до того, що при спробі установки або використання подібних речей ви в підсумку зіткнетеся з розглядуваної помилкою.
 • Встановлена версія ОС Windows - якщо ви встановили на свій ПК або ноутбук якусь збірку Windows (яка не є офіційною), то в ній також може спостерігатися дана помилка, укупі з іншими проявами нестабільності в роботі.

Тепер, коли ми з'ясували основні причини, через які виникає помилка «Не є додатком Win32», ми перейдемо до виправлення оной.

Виправлення помилки «Не є додатком Win32»

Оскільки причин виниклої помилки досить багато, то і вирішувати ми її будемо поступально, здійснюючи покрокові дії, список яких нижче. Щось з цього напевно вирішить повністю проблему з помилкою «Не є додатком Win32».

 1. Варто почати з простого, а саме перезавантаження комп'ютера. Цілком можливо, що надмірне завантаження ПК його тривала робота негативно позначилася на процесах, що відбуваються в надрах операційної системи і її взаємодії з апаратними складовими системи.
 2. Здійсніть перевірку вимог запускається програми або гри. Якщо у вас 32-бітна операційна система ( як це дізнатися ), А у вимогах зазначено обов'язкова наявність 64-bit, то, природно, нічого не вийде. Тут допоможе тільки перевстановлення в 64 бітний варіант ОС Windows.
 3. Варто подивитися, чи все файли програми, що запускається в наявності. Якщо ви не впевнені, то просто повторно програму, свідомо скачавши дистрибутив з надійного джерела, наприклад, офіційного сайту.
 4. Здійсніть перевірку вашої операційної системи на віруси. Завжди використовуйте останню версію антивіруса з актуальними антивірусними базами. Якщо ви не використовуєте антивірус або при скануванні він нічого не знаходить, то не зайвим буде перевірити будь-яким додатковим портативним антивірусним сканером систему. Добре себе зарекомендував Dr.Web CureIt! - скористайтеся ним.

  Web CureIt

 5. Перевірте, чи не блокує антивірус запускається вами файл або інші файли, без яких працездатність запускається утиліти або гри неможлива. Для цього відключіть на час ваш антивірус.
 6. Спробуйте запустити «проблемний» файл від імені адміністратора. Для цього клікніть по ньому правою клавішею мишки і виберіть відповідний пункт в контекстному меню.

  Для цього клікніть по ньому правою клавішею мишки і виберіть відповідний пункт в контекстному меню

 7. Варто також спробувати здійснити запуск цікавить файлу, який при звичайних умовах видає помилку, в режимі сумісності з більш ранньої операційною системою Windows. Для цього відкрийте властивості файлу \ ярлика, клікнув по ньому правою клавішею миші і натиснувши на пункт Властивості. В відобразиться вікні перейдіть у вкладку Сумісність і там поставте галочку у відповідного пункту, виберіть зі списку трохи нижче попередньої версії ОС і натисніть OK, щоб зберегти налаштування.

  OK,

  Знову спробуйте здійснити запуск файлу.

 8. Перевірте розширення файлу, цілком можливо, що ви намагаєтеся здійснити запуск програми, яка не призначена для Windows. Найбільш популярним і, відповідно, часто зустрічається розширенням для виконуваних файлів є - exe.

  Примітка: якщо у вас в системі не відображаються розширення файлів, то вам допоможе матеріал «Як включити показ розширень у файлів в Windows 7, 8, 8.1, 10» .

 9. Варто перевірити системний реєстр, зокрема рядок, що відповідає за асоціацію запуску виконуваних файлів в системі. Відкрийте редактор реєстру ( як це зробити ) І перейдіть по шляху: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Classes \ exefile \ shell \ open \ command

  Там повинно бути два значення, які докладно відображені на зображенні нижче:

  Якщо у вашому випадку є істотні відмінності, вказано шляхи на якісь файли, то виправте ці записи і впишіть ті значення, що вказані вище.

 10. Здійсніть перевірку всіх системних файлів Windows, це робиться у вікні командного рядка Windows, яка в обов'язковому порядку повинна бути запущена від імені адміністратора ( як це зробити ).

  Введіть команду «CHKDSK / F» (без лапок), натисніть Enter і дочекайтеся закінчення процедури.

 11. В системі можуть бути відсутні \ застарілі додаткові компоненти. Обов'язково завантажте з сайту Microsoft компоненти Microsoft NET Framework і Microsoft Visual C ++.

  При скачуванні, можливо, необхідно буде вказати розрядність. У разі 32 бітової версії ОС вказуйте x86, а в разі 64 бітної - x64.

  Якщо у вас 64 бітна ОС, то встановлюйте компоненти як для 64 бітної, так і для 32 бітної версії, одночасно.

 12. Якщо скачаний файл \ дистрибутив видає помилку, то має сенс спробувати перекачати його через інший браузер, з іншого Інтернет ресурсу, іншу її версію, або при вимкненому антивірус. Останнє актуально для тих антивірусів, які перевіряють весь інтернет трафік і знешкоджують все підозріле ще на етапі скачування.
 13. У випадках, коли відмовляється працювати вже встановлена ​​програма, видаючи «Не є додатком Win32», то в цьому випадку може допомогти штатна функція відновлення системи. Здійсніть відкат на точку відновлення , При якій даної проблеми не спостерігалося.
 14. Не використовуйте різні збірки Windows. Стабільність роботи цих рішень непередбачувана, особливо після установки офіційних оновлень Windows, які, природно, не тестувалися з усіма тими модифікаціями в системних файлах, що були внесені авторами тієї чи іншої збірки Windows.

короткий підсумок

Як ми бачимо, причин, за якими виникає вікно з помилкою «Не є додатком Win32», досить багато. Однак при грамотному і вдумливому підході цілком під силу перемогти цю проблему будь-якому користувачеві. Необхідно лише дотримуватися докладної інструкції, що розміщена в цьому вичерпному матеріалі.

IRC (Internet Relay Chat)